loader image

میکروسمنت کف

خانه | خدمات میکروسمنت | میکروسمنت کف

میکروسمنت کف چه کاربردی دارد؟

اجرای میکروسمنت کف یکی از مهمترین خدماتی است که می‌توانید از گروه مهندسی برکه دریافت کنید. گروه مهندسی برکه با تلاش جمعی از مهندسان راه‌اندازی شد و سابقه‌ای بیش از ۱۵ سال در زمینه تاسیسات و خدمات در حوزه‌های مربوط به آب و ساختمان دارد. شما می‌توانید خدمات طراحی و ساخت، نگهداری و تعمیرات و آب بندی و اجرای میکروسمنت کف را از این گروه مهندسی دریافت کنید.

در این مقاله به معرفی خدمات مربوط به میکروسمنت در این مجموعه مهندسی خواهیم پرداخت و برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایا و مراحل اجرای میکرو سمنت کف را مرور و بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

میکروسمنت کف چه کاربردی دارد؟

میکروسمنت کف چیست؟

اجرای میکروسمنت کف را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوشش دهی به کف ساختمان‌های نوساز و یا قدیمی و بازسازی شده به شمار آورد. همان‌طور که می‌دانید میکروسمنت به یک نوع پوشش دکوری و یا تزیینی گفته می‌شود.

پوششی که با استفاده از مواد و مصالح و ترکیباتی از قبیل سیمان، رزین، مواد افزودنی و رنگدانه‌های معدنی ساخته شده و به شکل پودری و با رنگ سفید تولید می‌شود. برخی از مواد لازم و ترکیبات اصلی برای تولید پودر میکروسمنت عبارتند از: ۱۲ عدد پلیمر چسبنده و ۵ پلیمره روان کننده با ph مثبت. سیمان سفید، هفت سنگدانه کریستال که وجود آن‌ها کمک می‌کند تا این پوشش به یک سطح ضد خش تبدیل شود.

از این کریستال‌ها به جای پودر سنگ استفاده می‌کنند تا هنگام ترکیب شدن با آب، خمیر زرد رنگ نشود و از سوی دیگر استحکام بالاتری به دست آید. دیگر ماده موجود در ساختار میکروسمنت کف، سیلیس سفید کاملاً شفاف است که وجود آن به جذاب بودن نتیجه کار کمک می‌کند.

تماس با برکه

سیلیس روان کننده دیگر ماده موجود در این محصول است که وجود آن به افزایش یافتن سرعت کار در زمان مناسب کمک رسانده و موجب می‌شود متریال مورد نظر پس از خمیر شدن و با گذشت ۴ روز قابل استفاده باشد. شما می‌توانید از این پوشش برای کف در محیط‌های داخلی و خارجی استفاده کرده و یا دیوار و سقف را پوشش دهید.

یکی از مهمترین ویژگی‌ ها و مزایای اجرای میکرو سمنت کف بدون درز بودن و یا نداشتن شکاف است. این پوشش در هر متراژ و مساحتی هم که اجرا شود بدون درز بوده و کاملاً یکدست و یکنواخت است. به همین دلیل پوششی بسیار مناسب برای کف به ویژه برای افرادی است که به نظافت و نگهداری صحیح از سطوح مد نظر خود اهمیت می‌دهند.

وجود این ویژگی باعث می‌شود تا میکروب، آلودگی، گرد و غبار در درزها و یا شکاف‌ها تجمع نکرده و شما بتوانید به راحت‌ترین شکل ممکن آن را تمیز کنید و یا برای نگهداری و مراقبت صحیح از آن با دشواری و دغدغه‌ای روبرو نشوید. شما می‌توانید اجرای میکروسمنت کف توسط گروه مهندسی برکه را در تنوع رنگی و بافتی بالایی انجام دهید. در این صورت محیط مد نظرتان تنوع بیشتری پیدا خواهد کرد و به فضایی خاص و منحصر به فرد دست خواهید یافت.

حتی امکان دادن ظاهر مات، نیمه براق و یا براق به فضای مد نظر خود را خواهید داشت. تمامی این موارد به سلیقه و تمایل شخصی مشتریان وابسته بوده و مطابق با انتظارات آن‌ ها و نوع مصارفشان انجام می‌شود. اجرای میکروسمنت کف برای محیط‌های با سبک مدرن، کلاسیک و یا بافت سنتی و تلفیقی مناسب است. پس در این زمینه نیز شما را با محدودیتی مواجه نمی‌کند.

از آنجایی که میکروسمنت کف از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار شده پس امکان اعمال و اجرای آن بر روی سطوح مختلف از قبیل کاشی و سرامیک وجود دارد. بنابراین اگر ساختمان شما قدیمی است و یا نیاز به بازسازی و نوسازی دارد، می‌توانید برای پوشش دهی کف آن از میکروسمنت استفاده کنید‌.

در این صورت نیازی به تخریب کردن سطح قبلی و حذف پوشش آن نخواهید داشت. چراکه میکروسمنت کف بر روی آن‌ها اجرا می‌شود. در این صورت صرفه‌جویی فراوانی در وقت شما به عمل آمده و از سوی دیگر هزینه بالایی را صرف تخریب و تخلیه نخاله‌های ساختمانی نخواهید کرد. با اجرای این پوشش در مدت زمانی بسیار کوتاه به سطحی نوساز با قطر و ضخامتی در حدود ۲ تا ۳ میلی‌متر دست خواهید یافت.

انواع میکروسمنت و مناسب‌ ترین آن‌ ها برای کف

انواع میکروسمنت و مناسب‌ ترین آن‌ ها برای کف

گروه مهندسی برکه می‌توانند میکروسمنت را در چند نوع برای مشتریان و مطابق با سلیقه و میل آن‌ها پیاده سازی و اجرا کنند. یکی از انواع محبوب و پر استفاده این نوع پوشش، میکروبیس است. این پوشش را می‌توانید برای کف مورد استفاده قرار داده و یا دیوارهای سنتی را پوشش دهید.

این مدل از بافت‌های غیرمعمول به وجود آمده و می‌توانند از آن برای آماده سازی دیگر انواع میکروسمنت نیز استفاده کنند. نوع دیگر این پوشش که توسط گروه مهندسی برکه به اجرا در می‌آید میکروفنو است. در بیشتر موارد مشتریان برای پوشش دهی به دیوارها این مدل را انتخاب می‌کنند.

چرا که از ظاهری با ظرافت بالا به وجود آمده و بسیار شیک و جذاب است. میکروفرش را می‌توان مناسب‌ترین انواع میکروسمنت کف به شمار آورد. این پوشش از بافتی متوسط به وجود آمده و سطح آن هم بسیار مقاوم است. پس می‌توانید با خیالی آسوده بر روی آن راه رفته و دغدغه‌ای هم بابت آسیب دیدگی سطح مورد نظر خود نداشته باشید.

ویژگی‌ ها و مزایای اجرای میکروسمنت کف

مصالح و متریال‌های فراوانی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای پوشش دهی به کف ساختمان و یا زمین فضای مورد نظرتان استفاده کنید. این انتخاب کاملاً سلیقه‌ای بوده و بر اساس مقایسه میان پوشش‌های مختلف و انتظارات مشتریان انجام می‌شود. اجرای میکروسمنت کف نیز مانند دیگر مصالح و مواد قابل استفاده در کف، از ویژگی‌ های خاص خود برخوردار شده و مزایای قابل توجهی هم دارد.

یکی از مهمترین این مزایا ظریف بودن این پوشش و دکوری بودن آن است که باعث می‌شود دکوراسیونی جذاب و منحصر به فرد برایتان به وجود آید. سطح بدون درز و شکاف و تنوع بالای انتخاب در رنگ‌ها و بافت‌ها دیگر ویژگی و مزیت اجرای میکروسمنت کف است. فرقی نمی‌کند که سطوح مد نظر شما داخلی باشند یا خارجی. در هر صورت امکان استفاده و اجرای این پوشش را خواهید داشت.

دیگر ویژگی و مزیت اجرای این پوشش  امکان اجرا و پیاده سازی آن توسط نیروهای انسانی است و مجریان برای اجرای این فرایند به تجهیزات و ابزارهای خاص و سنگین نیازی ندارند‌. در نهایت نیز نتیجه‌ای قابل توجه و منحصر به فرد به دست خواهد آمد.

چسبندگی بالا و توان پوشش دهی سطوح مختلف از قبیل کاشی، سنگ مرمر، موزاییک، سیمان و بتن دیگر ویژگی و مزیت اجرای میکرو سمنت کف است. این پوشش از مقاومتی بسیار بالا در برابر ضربه برخوردار شده و می‌تواند در برابر خراشیده شدن و یا مواد شیمیایی نیز از خود حفاظت به عمل آورد.

غیر قابل نفوذ بودن و ایجاد سطح غیر لغزنده از دیگر ویژگی‌های این پوشش بوده که آن را از سایر مصالح و مواد ساختمانی قابل استفاده در کف و زمین متمایز و برجسته می‌سازد. اجرای میکروسمنت کف ساده بوده و در ساختار آن از مواد طبیعی و مناسب و سازگار با محیط زیست استفاده شده است.

 این نوع پوشش را می‌توانید به آسانی و با کمک آب و صابون شستشو داده و سطحی بدون جرم و باکتری داشته باشید. حواستان باشد که برای تمیز کردن این سطح نباید از ابزار با سطوح زبر و خشن مانند سیم و یا اسکاچ استفاده کنید. در غیر این صورت سطح رویه آسیب دیده و خاصیت ضد آب بودن پوشش از بین می‌رود.

قیمت اجرای میکروسمنت کف

افرادی که تمایل به اجرای میکروسمنت از جمله میکروسمنت کف و یا میکروسمنت روی چوب دارند علاوه بر توجه به ویژگی‌ها و مزایای این نوع پوشش، به قیمت آن نیز دقت می‌کنند. بیشتر افراد علاقه دارند از محصولات و یا خدماتی استفاده کنند که از کیفیت بالایی برخوردار شده و در عین حال قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای هم دارد. تا بتوانند در مصرف هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

قیمت اجرای میکروسمنت کف

اجرای میکروسمنت کف نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مشتریان قیمت آن را محاسبه و برآورد می‌کنند تا با دیگر مصالح و مواد ساختمانی مقایسه کنند. لازم است بدانید که قیمت میکروسمنت کف و میکروسمنت نما بر اساس متر مربع محاسبه شده و یک نرخ ثابت ندارد.

یعنی وجود چند عامل قیمت اجرای این پوشش را با تغییر مواجه می‌سازد. یکی از مهمترین این عوامل فرایند آماده سازی لایه‌های زیرین کار است. این فرایند باید به شیوه‌ای صحیح و با دقت کافی توسط کارگران ماهر و حرفه‌ای انجام شود.

در غیر این صورت و در پایان پروژه به نتیجه مطلوب و مد نظر خود دست پیدا نخواهید کرد. انجام این فرایندها و یا عدم نیاز به آن‌ها به طور حتم قیمت اجرای میکروسمنت کف را با تغییر مواجه می‌کند. نوع مواد اولیه نیز قیمت اجرای این پوشش را تغییر می‌دهد.

همچنین باید شرایط محیط مورد نظر را نیز ارزیابی کنید. ممکن است در محیط شما تعداد ستون، زاویه و یا لبه‌های بیشتری وجود داشته باشد. در چنین وضعیتی کارگران فرایندهای ماله کشی را دشوارتر به سرانجام خواهند رساند و مدت زمان بیشتری را هم صرف پروژه شما خواهند کرد. بابت اجرای میکروسمنت کف در چنین محیط‌هایی باید هزینه بیشتری پرداخت شود.

برخی از مشتریان تمایل دارند در محیط مورد نظر خود از تعداد رنگ بیشتر و مختلفی استفاده کنند. انجام این کار نیز هزینه شما را افزایش خواهد داد. چراکه مدت زمان اجرای کار بالاتر خواهد رفت. در چنین موقعیتی و به منظور اجرای لایه نهایی باید از خشک شدن تمامی رنگ‌ها اطمینان خاطر کافی حاصل شود.

هرچه زمین شما وسعت بیشتری داشته و یا به عبارت دیگر متر مربع آن بالاتر برود، هزینه قابل پرداخت برای هر متر مربع کمتر خواهد شد و بالعکس. برای محیط‌های با متراژ کوچکتر قیمت بالاتری باید پرداخت شود. چراکه مجریان طرح باید زمان و هزینه ثابتی را به این کار اختصاص دهند.

نحوه نصب و مراحل اجرای میکروسمنت کف

برای نصب و اجرای میکروسمنت کف و یا زیرسازی میکروسمنت استفاده از خدمات یک گروه و تیم تخصصی ضرورت دارد. چراکه برای نصب این نوع پوشش‌ها به مهارت بالایی نیاز است. به طور کلی اجرای میکروسمنت کف در یک محیط طی چند مرحله اصلی انجام می‌شود و اولین گام آن آماده سازی مواد و متریال اولیه و مورد نیاز است.

پس از این کار باید عملیات‌های زیرسازی سطح انجام شود تا سطحی تمیز، بدون آلودگی و گرد و غبار به دست آید. برای اجرای میکرو سمنت کف تنظیم شیب فضا نیز ضرورت دارد. بعد از این کار باید ترک‌ها و یا درزهای موجود در کف ساختمان با استفاده از مصالحی از قبیل چسب اپوکسی و یا شبکه مش فایبرگلاس پوشانده شود و بتونه کاری نیز انجام گیرد تا چسبندگی لازم و کافی حاصل شده و دچار ریزش پلیمر مایع نشویم.

پس از اطمینان خاطر یافتن از مراحل قبلی می‌توان پودر میکروسمنت را بر محیط و محل مد نظر اعمال نمود و سپس به پرداخت نهایی آن اقدام کرد.

ابزارهای اجرای تکسچر میکروسمنت کف

برای اجرای میکروسمنت کف به ابزارهای خاصی نیاز دارید. از جمله این ابزار می‌توان به ماله و کاردک استیل اشاره کرد. این ابزارها باید اندازه‌ای متناسب با بخش مد نظر داشته باشند. دیگر ابزار مورد نیاز برای اجرای این پوشش غلتک است که از آن برای اجرای لاک رویه، لاک پایه آب زیر کار و ایجاد بافت‌های رویه استفاده می‌کنند.

ابزارهای اجرای تکسچر میکروسمنت کف

برای اجرای میکروسمنت کف به اسفنج، ابر و هزارخار نیز نیاز دارید تا امکان ایجاد بافت‌های متنوع بر روی سطح نهایی برایتان فراهم شود. گروه مهندسی برکه با کمک این ابزار به ویژه هزارخار تاکنون بافت‌های معروف و پرطرفداری را ایجاد کرده‌‌اند.

برای اجرای میکروسمنت در کلیه مناطق از جمله میکروسمنت یزد و میکروسمنت تبریز استفاده از شابلون نیز ضرورت دارد و می‌توان با استفاده از آن و متناسب با سلیقه مشتریان طرح‌هایی جالب توجه بر روی سطح مورد نظر ایجاد کرد. برای استفاده از این ابزار باید پس از خشک شدن سطح و پیش از اجرای لاک، شابلون را با کمک چسب‌های کاغذی در محل ثابت نگه دارید. پس از آن با استفاده از ماله و کاردک طرح مد نظر خود را به وجود آورید.

برای بهره مندی از خدمات میکروسمنت استخر، میکروسمنت کف، میکروسمنت برای سرویس بهداشتی و پتینه میکروسمنت و اطلاع از نحوه اجرا و قیمت حدودی آنها با کارشناسان ما در مجموعه برکه در ارتباط باشید تا هر آنچه لازم است در این مورد را بدانید.

قدرت و یا میزان مقاومت میکروسمنت تا چه اندازه است؟

میکرو سمنت از ضخامت بالایی برخوردار نشده با این حال از موادی در تولید آن استفاده می‌کنند که مقاومت و سختی آن‌ها بالا است.

میکروسمنت قابل اجرا بر روی کدام سطوح است؟

این پوشش را می‌توانید برای سطوح مختلف از قبیل سیمان، سنگ مرمر، کاشی، گچ در حالت‌های افقی و عمودی، فضاهای داخلی و خارجی استفاده کنید. با این حال اجرای میکروسمنت کف برای پوشش دهی به سطوح چوبی به ویژه چوب طبیعی مناسب نیست.

آیا میکروسمنت ضد آب است؟

برای اینکه میکروسمنت کف را ضد آب کنند استفاده از یک لایه ضد آب بر روی آن ضرورت دارد. چراکه این پوشش به خودی خود ضد آب نیست.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 48

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *