loader image

میکروسمنت استخر

خانه | خدمات میکروسمنت | میکروسمنت استخر

میکروسمنت استخر به چه صورت است؟

وقتی صحبت از ساخت یا بازسازی استخر در میان باشد، تکنیک‌ها و امکانات بازار انتخاب‌های گسترده‌ای را پیش روی ما قرار می‌دهد. استفاده از پوشش میکروسمنت برای استخر یکی از بهترین گزینه‌ها است که مزایای بسیاری در مقایسه با سایر روش‌های ساخت یا بازسازی استخر به همراه دارد.

با توجه به ویژگی‌های منحص به فرد میکروسمنت، این امکان وجود دارد که علاوه بر مقاومت، دوام و کیفیت بالا، ظاهر استخر نیز بسیار لوکس، امن، زیبا و مدرن به نظر برسد. میکروسمنت دارای مزایایی است که استفاده از آن را برای ساخت و بازسازی استخرهای شنا و جکوزی بسیار مناسب می‌سازد. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد میکروسمنت استخر بیشتر بدانید.

میکروسمنت استخر به چه صورت است؟

میکروسمنت استخر چیست؟

میکروسمنت استخر یک پوشش مقاوم، همه جانبه و همه کاره است که می‌توان به آسانی آن را روی هر سطحی اجاره کرده و یکپارچگی و بافت یکسان و یکدستی را شاهد بود.

تنوع در میکروسمنت استخر بسیار بالا است و شما می‌توانید از میان گزینه‌های متعدد رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. میکروسمنت دارای چسبندگی بالایی است که به خوبی روی سطح چسبیده و اجازه نفوذ آب به لایه‌های زیرین را نمی‌دهد. همین خاصیت ضد آبی میکروسمنت است که آن را به یک گزینه عالی برای ساخت و بازسازی استخر تبدیل می‌کند.

استفاده از میکروسمنت به عنوان پوشش کف در کنار مقاومت بالا و ضد آب بودن از خاصیت ضد لغزندگی نیز برخوردار است که باعث می‌شود کاربران در زمان تردد روی کف استخر دچار سرخوردگی نشوند.

میکروسمنت استخر دارای کیفیت و طول عمر بالایی است، اگرچه مدت زمان اجرای میکروسمنت استخر کم و هزینه آن به مراتب کمتر از سایر متریال‌های مشابه است، باید اضافه کنیم که اجرای میکروسمنت استخر باید حتما توسط تکنسین کار بلد و ماهر انجام گیرد.

تماس با برکه

مشخصات میکروسمنت استخر

میکروسمنت استخر نوعی پوشش یکپارچه و تزئینی است که از مواد از مواد افزودنی رنگدانه رزین بر پایه سیمان یا بتن تشکیل می‌شود. چسبندگی این محصول بسیار بالا است و به راحتی می‌توان از آن برای پوشاندن کف یا دیواره‌های استخر استفاده کرد.

میکروسمنت استخر را می‌توان روی هر سطحی از جمله کاشی، گچ، تخته، سنگ و سرامیک نیز اجرا کرد. این پوشش بدون درز و به صورت یکپارچه بوده و نگرانی بابت نفوذ رطوبت و آب از میان درزها و شکاف‌ها وجود نخواهد داشت.

انتخاب میکروسمنت برای استخر؛ ظاهری لوکس و مدرن

می‌دانیم که میکروسمنت یک پوشش تزئینی است که در دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان بیشترین کاربرد را دارد. این پوشش با ضخامت ۲ تا ۳ میلی متر، یک دست بودن، مقاومت بالا و سهولت اجرا یک انتخاب عالی برای کاربردهای متنوعی از جمله ساخت، مرمت یا بازسازی استخر و جکوزی است.

استخرهای میکروسمنتی با ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی که دارند یک جایگزین عالی و مدرن برای استخرهای قدیمی از جمله استخرهای بتنی، فولادی ضد زنگ، حوضچه‌ های شنی و… محسوب می‌شوند. به همین دلیل است که می‌گوییم میکروسمنت استخر یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوشش استخر به شمار می‌رود. البته برای ساختمان ها و دیوارهای آن و همچنین نمای ساختمان از این پوشش استفاده می شود.

مزایای اجرای میکروسمنت در استان های مختلف همچون میکروسمنت مازندران، تهران و … آن را به یک گزینه جذاب تبدیل کرده است و به همین دلیل مورد توجه طراحان و مهندسان قرار داده است.

ویژگی‌ های میکروسمنت استخر

میکروسمنت استخر دارای ویژگی‌هایی است که آن را از سایر متریال‌های مشابه متمایز می‌سازد. مهمترین ویژگی‌هایی که می‌توان برای این پوشش نام برد عبارتند از:

– تنوع بالا در طرح و رنگ

مهمترین ویژگی میکروسمنت استخری تنوع بالای طرح و رنگ آن است. به این ترتیب می‌توان برای هر سلیقه‌ای یک میکروسمنت در نظر گرفت. میکروسمنت استخر ممکن است صاف، براق، ابریشمی، مات، کم و بیش یکنواخت و… باشد. بنابراین استفاده از میکروسمنت استخر، به معنای امکان ساخت یک استخر کاملا سفارشی و شخصی‌سازی شده است.

میکروسمنت دارای انعطاف‌پذیری بالایی است که می‌تواند هر فضایی با هر شکل هندسی را به خوبی پوشش داده و استخرهایی با ظاهر جذاب و رویایی ایجاد کند.

ویژگی‌ های میکروسمنت استخر

– زیبا و لوکس بدون درز و محل اتصال

شاید بتوان گفت مهمترین ویژگی میکروسمنت به عنوان پوشش، یکنواختی و یکدستی و بدون درز بودن آن است. این ویژگی کمک می‌کند که استخرها با هر شکل و طراحی که داشته باشند جلوه بضری زیبایی داشته و هیچ درز و مرزبندی در نمای آن‌ها وجود نداشته باشد.

– مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت

اگرچه ضخامت پوشش میکروسمنت بسیار کم و در حدود چند میلی متر است اما میکروسمنت مقاومت بالایی در برابر شکاف و ترک خوردگی دارد و به همین دلیل است که در برابر نفوذ آب و رطوبت ضربه ناپذیر است. میکروسمنت به عنوان پلیمری که دارای سیلر با کیفیت عالی است دارای خواصی چون ضد آب بودن، مقاومت بالا در برابر آب با کلر، سایش و اشعه UV نیز است.

– بازسازی سریع و ساده

میکروسمنت را می‌توان در ساخت استخرهای جدید و یا بازسازی استخرهای قدیمی به کار برد. پوشش میکروسمنت در مدت زمان بسیار کم قابل اجرا است. مهمترین مزیت میکروسمنت که باعث کاهش زمان اجرای پروژه می‌شود قابلیت اجرای آن روی تمام سطوح بدون نیاز به برداشتن زیرسازی قدیمی است.

– ایجاد ایمنی بالا برای استخر

سطح میکروسمنت استخر اصلا لغزنده نیست بنابراین خطر سر خوردگی و لغزش روی آن وجود ندارد. برای پیشگیری از لغزش و افزایش چسبندگی سطوح تکمیل شده در میکروسمنت استخر، می‌توان بافت زبرتری با پوشش ضد لغزش کامل یا جزئی نیز اضافه کرد.

– ایجاد پوشش بهداشتی و آنتی باکتریال برای استخر

در سطح میکروسمنت هیچ محل اتصال، درز، فضای خالی و متخلخلی وجود ندارد؛ بنابراین باکتری، قارچ و سایر عوامل آلوده کننده در آن رشد نمی‌کنند. ضمن این که محیط راحت‌تر تمیز شده و فضایی کاملا بهداشتی ایجاد می‌کند.

کاربرد میکروسمنت استخر در چه فضاهایی است؟

انعطاف‌پذیری میکروسمنت باعث می‌شود که استفاده از آن در ترمیم و ساخت استخر تنها یکی از کاربردهای آن باشد. با توجه به انعطاف‌پذیری این متریال و وجود ویژگی‌های چون‌عدم ترک خوردن بر اثر انقباضات و همچنین تشکیل حباب در پوشش، از آن در فواره ها، حوض ها، سونا، اسپا، حمام‌های حرارتی و سایر فضاهایی که در تماس دائمی با آب هستند نیز می‌توان استفاده کرد

مهمترین دلیل محبوبیت میکروسمنت استخر

می‌دانیم که محیط استخر، سونا، جکوزی، حوضچه‌ها و… به دلیل رطوبت و نم بالا بسیار مستعد رشد قارچ و باکتری و سایر عوامل آلوده کننده محیطی است، با توجه به ویژگی‌هایی که برای میکروسمنت استخری نام بردیم این متریال بهترین انتخاب برای چنین محیط‌هایی محسوب می‌شود که با خواص ضد باکتریایی خود مانع رشد کپک، قارچ و باکتری در محیط می‌شود. ضمن این که‌عدم نفوذپذیری و مقاوم بالای این متریال در برابر آب و رطوبت آن را به یک گزینه عالی برای محیط‌هایی با رطوبت و نم بالا تبدیل کرده است.

میکروسمنت دارای بافت‌های متنوع و متعددی است که همگی ضد لغزندگی و سرخوردگی هستند و با توجه به اهمیت ایمنی در محیط‌هایی چون استخر، حمام، جکوزی و… استفاده از این پوشش احتمال سرخوردگی و لغزندگی را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌هایی که باعث محبوبیت میکروسمنت استخر می‌شود، قابلیت شستشو و نگهداری آسان است. ضمن این که این محصول مقاومت خوبی در برابر اسیدها و گازهای خورنده مثل کلر دارد.

انواع میکروسمنت استخر

میکروسمنت استخر دارای دو نوع مختلف است که برای پوشش کف و دیواره‌های استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دو مورد شامل این موارد است:

  1. میکروسمنت استخر مدل ساده
  2. میکروسمنت استخر مدل بافت دار

هر دوی این مدل‌ها قابل اجرا در استخر، جکوزی، تراس و. . هستند. از این پوشش‌ها می‌توان در بخش‌های مختلف از جمله رختکن، سالن، کف و دیواره‌های استخر و… استفاه کرد. استفاده از مدل بافت دار یا ساده کاملا سلیقه‌ای است و بستگی به طراحی ظاهری استخر و فضایی که در آن به کار برده می‌شود خواهد داشت.

هزینه اجرای میکروسمنت استخر چقدر است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای کاربران مطرح می‌شود، هزینه اجرای میکروسمنت استخر است. مهمترین نکته در خصوص تعیین هزینه میکروسمنت استخر، پیچیدگی پروژه در مقایسه با سایر سطوح از جمله کف و دیوار است.

هزینه اجرای میکروسمنت استخر چقدر است؟

از آنجایی که اجرای میکروسمنت یک کار کاملا تخصصی است مواردی چون پیچیدگی‌های پروژه، میزان فضای کار، نوع میکروسمنت، مدت زمان اجرا و شکل شخصی‌سازی اجرا از جمله مواردی هستند که در تعیین تعرفه و هزینه اجرای میکروسمنت استخر تأثیرگذار خواهند بود. در واقع باید گفت که هزینه میکروسمنت استخر می‌تواند بیشتر از پوشش کف یا دیواره‌ها به وسیله میکروسمنت باشد.

بهترین میکروسمنت استخر کدام است؟

انتخاب نوع میکروسمنت در اجرای میکروسمنت استخر یک مسئله بسیار مهم و مورد توجه است. با توجه به شرایط ویژه استخر (رطوبت و نم زیاد، احتمال رشد باکتری، قارچ، جلبک، کپک و…) می‌توان گفت که بهترین انتخاب برای استفاده در این مورد آکوا سمنت است.

این متریال نوعی از سبک‌های اجرای میکروسمنت استخری است که دارای ویژگی‌هایی چون مقاومت بالا در برابر مواد خورنده از جمله انواع نمک ها، بازها، اسیدها، گازهای خورنده مثل کلر و… است. ضمن این که دارای خاصیت ضد آبی است و مقاومت مناسبی در برابر نفوذ نم و رطوبت دارد. ضمن این که خواص دیگری چون آنتی باکتریال بودن این نوع میکروسمنت آن را به یک گزینه عالی برای استفاده به عنوان میکروسمنت استخر تبدیل می‌کند.

نو سازی استخر قدیمی با میکروسمنت استخر

یکی از مهمترین کاربردهای میکروسمنت استخر، استفاده از آن در بازسازی یا مرمت استخرهای قدیمی است. می‌توان با استفاده از پیگمنت‌های رنگی متفاوت و متنوع جلوه‌های بصری زیبایی برای استخر ایجاد کرد. با توجه به ماندگاری ویژگی‌های میکروسمنت تا دمای ۶۰ درجه می‌توان از این پوشش در استخرهای آب گرم نیز استفاده کرد. ضمن این که با استفاده از چند لایه می‌توان میکروسمنت را به صورت مات و براق نیز اجرا کرد.

نکات مهم اجرای میکروسمنت استخر

یکی از مهمترین نکات در اجرای میکروسمنت استخر، زیرسازی و بتونه کاری سطح جهت اجرای پروژه است. اگر مراحل مربوط به زیرسازی به درستی انجام نگیرد، کیفیت کار نیز چندان مورد توجه نخواهد بود. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم اجرای میکروسمنت استخر را به تیم‌های حرفه ای، با تجربه و دارای مهارت بالا بسپارید.

باید اضافه کنیم عملیات زیرسازی و بتونه کاری، کیفیت و همچنین چسبندگی کار را افزایش می‌دهد و باعث افزایش کیفیت کار و همچنین طول عمر پوشش میکروسمنت می‌شود. به زبان ساده‌تر باید گفت دلیل بیشتر مشکلاتی که در زمان استفاده از سطوح یا در حین اجرای مراحل بعدی کار به وجود می‌آید، عدم زیرسازی مناسب است.

آشنایی با مراحل زیرسازی قبل از اجرای میکروسمنت استخر

مهمترین کارهایی که برای زیرسازی قبل از اجرای میکروسمنت استخر باید انجام شود عبارتند از:

– مهمترین نکته در زیرسازی تمیز بودن سطح زیر کار است. سطح زیر کار باید به خوبی تمیز شده و هیچ اثری از گچ، گرد و خاک یا رنگ و هر نوع آلودگی دیگری روی سطح باقی نماند. ضمن این که سطحی که قرار است میکروسمنت روی آن اجرا شود باید بدون درز و ترک بوده و کاملا صاف و هموار باشد.

– بعد از تمیز کردن سطح نوبت به تنظیم شیب می‌رسد. تنظیم این شیب باید به گونه‌ای باشد که خروج آب به راحتی و بدون دردسر انجام شود. برای پوشاندن همه درزها و ترک‌ها بهتر است از چسب اپوکسی استفاده شود.

– در آخر با بتونه کاری روی سطح مورد نظر بافت صاف و یکدستی ایجاد می‌شود که چسبندگی خوبی برای میکروسمنت استخر ایجاد می‌کند

نکات مهم اجرای میکروسمنت

در اجرای میکروسمنت استخر باید به دو نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که عبارتند از:

– اگر قرار است میکروسمنت استخر را روی سطوحی چون سرامیک و کاشی که سطحی صاف محسوب می‌شوند اجرا کنید باید از ماده‌ای به نام Fest contact که دارای شن و ماسه است استفاده کنید زیرا سبب می‌شود سطح سرامیک زبر شده و میکروسمنت به شکل بهتر و با کیفیت‌تری روی آن اجرا شود.

– دومین نکته زمان اجرای هر لایه است. برای این که کیفیت کار بالا بوده و پروژه تمیز و بی‌عیب و نقص باشد باید زمان اجرای هر لایه به درستی تنظیم شود تا لایه به خوبی و به طور کامل جذب سطح زیرین خود شود.

برای مطالعه مقاله و کسب اطلاعات در خصوص ” تفاوت میکروسمنت با تکسچر ” کلیک نمایید.

نکات مهم اجرای میکروسمنت

بهترین خدمات میکروسمنت استخر در برکه

اگرچه اجرای میکروسمنت ساده و بدون نیاز به ابزار و تجهیزات پیچیده است اما با توجه به اهمیت کیفیت کار و تأثیر آن بر طول عمر میکروسمنت توصیه می‌کنیم که اجرای میکروسمنت استخر و یا زیرسازی میکروسمنت را به یک تیم با تجربه و دارای مهارت کافی بسپارید.

متخصصین ما در برکه آماده ارائه خدمات در زمینه میکروسمنت انواع استخر شنا، میکروسمنت روی کاشی، ذخیره آب، حوضچه ها، فواره‌ها و همچنین اجرای میکروسمنت تبریز، اهواز، میکروسمنت گیلان و… هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در برکه در تماس باشید.

آیا امکان اجرای میکروسمنت استخر سفید وجود دارد؟

در طراحی‌های سبک مدرن، مینیمالیسم یک اصل مهم و کاربردی است و بنابراین در این سبک از طراحی‌ها عموما از رنگ سفید استفاده می‌شود. اگر شما هم علاقه به اجرای میکروسمنت استخر سفید دارید باید بگوییم که این امکان به راحتی در دسترس است.

میکروسمنت استخر برای چه فضاهایی قابل استفاده است؟

متریال میکروسمنت استخر تنها به استفاده در استخرها محدود نمی‌شود و شما می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی در رابطه با ترک خوردن و همچنین خرابی بر اثر گرما و سرما از آن در پوشش فواره، سالن وسپا و حمام‌های حرارتی و هر مکانی که در تماس دائمی با آب است استفاده نمایید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد امتیاز : 41

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *