loader image

میکروسمنت روی کاشی

خانه | خدمات میکروسمنت | میکروسمنت روی کاشی

میکروسمنت روی کاشی

میکروسمنت روی کاشی یک تکنیک نوین در دنیای طراحی داخلی است که می‌توان با استفاده از آن تغییرات دلخواه را در محیط مدنظر ایجاد کرد. محبوبیت این روش ابتکاری با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است و به تازگی از آن به عنوان یک راهکار شیک و مقاوم برای تغییر ظاهر بخش‌های کاشی شده در فضاهای مختلف استفاده می‌شود. در این مقاله تصمیم گرفتیم در مورد چگونگی اجرا و مزیت‌های بهره بردن از این روش نوین اطلاعاتی جامع در اختیار شما قرار دهیم.

میکروسمنت روی کاشی

تعریف میکروسمنت

میکروسرویمنت از روش‌های نوین معماری به حساب می‌آیند که در بسیاری پروژه‌های جایگزین مصالح سنتی شده اند. این فناوری نوین با استفاده از یک مخلوط سیمانی نازک است که می‌توان روی سطوح مختلف از جمله کاشی از آن استفاده کرد. تکنیکی که زیبای و شکوه را برای محیط مورد نظرتان به همراه می‌آورد و با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، به یک گزینه محبوب برای تغییر ظاهر کاشی‌ها و سطوح موجود تبدیل شده است.

تماس با برکه

مزایای انجام میکروسمنت روی کاشی

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که با توجه به روش‌های مختلف چرا باید از این مصالح برای پوشاندن سطوح مختلف استفاده کرد. در این بخش مزیت‌های اجرای میکروسمنت را بررسی می‌کنیم تا به این پرسش مهم پاسخ دهیم.

انعطاف پذیری بالا

انعطاف‌پذیری بالا یکی از ویژگی‌های بارز میکروسمنت است که این روش را به یک انتخاب مناسب در دیزاین داخلی تبدیل کرده است. شما می‌توانید به راحتی روی سطوح مختلف و در محیط‌های گوناگون از این پوشش استفاده کنید و دغدغه ای بابت اجرای آن نداشته باشید؛ زیرا شکل پذیری بالایی دارد و به شما اجازه می‌دهد تا طرح‌های خلاقانه خود را پیاده سازی کنید.

تنوع طرح و رنگ

اگر از طرح‌های یکنواخت خسته شده اید، یکی از ویژگی‌های این ماده تنوع فراوان و منحصر به فرد بودن در طرح‌های است که می‌توان در فضاهای مختلف اجرا کرد.. از اشکال هندسی و مینیمالیستی گرفته تا طراحی‌های و هنری، میکروسمنت روی کاشی به مجریان این امکان را می‌دهد که با خلاقیت بیشتر روی سطوج مدنظرشان تغییرات دلخواه را به وجود آورند.

بدون درز بودن

از  دیگر ویژگی‌های این ماده می‌توان به بدون درز بودن آن اشاره کرده که زیبای محیط را دو چندان می‌کند. هنگامی که از مصالح سنتی استفاده می‌کنید درزهایی در کار قابل رویت است که به مرور زمان و بر اثر عوامل محیطی فرم اولیه خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل از کیفیت کار کاسته شده و ممکن است به لایه‌های زیرین آسیب‌های جدی وارد شود.  علاوه بر این باید در نظر داشت که بدون درز بودن موجب آسان‌تر شدن اجرا و اتمام سریع پروژه می‌شود.

دوام و ماندگاری

یکی از دلایل استفاده از میکروسمنت روی کاشی دوام و ماندگاری آن به دلیل استفاده از مواد سیمانی و معدنی است. به همین دلیل است که در صورت وارد شدن ضربه و فشارهای خارجی احتمال اینکه سطح طراحی شده با این مصالح آسیب ببیند بسیار کمتر است. در نتیجه با مرور زمان زیبایی محیط تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد و شما مجبور به ترمیم آن نخواهید بود.

مزایای انجام میکروسمنت روی کاشی

استفاده در محیط‌های مختلف

موادی که برای ساخت میکروسمنت از آن‌ها استفاده می‌شود موجب می‌شود تا مجریان پروژه بتوانند از آن در محیط‌های مختلف استفاده کنند. مهم نیست قصد دارید تغییراتی در یک محیط مسکونی ایجاد کنید یا فضای مدنظر شما برای کارهای اداری و صنعتی ساخته شده است. حتی اهمیت ندارد که می‌خواهید با میکروسمنت روی کاشی را بپوشانید یا برای نمای بیرونی ساختمان به آن نیاز دارید.

نگهداری آسان

نگهداری از سطوحی که از این پوشش برای تزئین آن‌ها استفاده شده کاری بسیار ساده است. ساختار یکپارچه آن موجب شده تا بتوان به راحتی و با استفاده از محلول‌های تمیز کننده معمولی هر گونه کثیفی را از روی آن پاک کرد. همچین بدون درز بودن موجب می‌شود تا مواد خارجی امکان نفوذ به داخل سطح را نداشته باشند که از شست شدن محیط جلوگیری می‌کند.

صرفه اقتصادی

اگر به دنبال کاری منحصر به فرد با هزینه اندک هستید استفاده از این پوشش بسیار هوشمندانه است. زیرا هزینه نصب آن نصبت به سایر مصالح کمتر بوده و نیاز به ترمیم ندارد. اگر میکروسمنت روی کاشی اجرا شود به خوبی به سطح می چشبد و در گذر زمان مجبور به ترمیم بخش‌های مختلف آن نخواهید بود. از طرف به دلیل عایق بودن این ماده در مصرف انرژی و هزینه‌های مروبط به این بخش نیز صرفه جویی می‌شود.

چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات درخصوص نحوه اجرای میکروسمنت در استان ها هستید مانند میکروسمنت مشهد کلیک کنید.

فرایند اجرای میکروسمنت روی کاشی

همانطور که گفتیم این یک روش نوین است که از آن می‌توان برای پوشاندن سطح کاشی استفاده کرده؛ اما برای این که کار از دوام و کیفیت بالایی برخوردار باشد در این بخش نحوه اجرای میکروسمنت روی کاشی را به طور کامل شرح می‌دهیم.

آماده سازی سطح

قبل از هر چیز، سطح کاشی باید به دقت تمیز شود. استفاده از مواد شوینده قوی این امکان را می‌دهد که از هر گونه چربی و آلودگی را از روی سطح پاک کرد. اگر کاشی شکسته یا دچار خط و خش شده باشد، تعمیر و ترمیم این آسیب‌ها نیز باید قبل از ادامه کار انجام شود.

نانوپوشانی سطح

برای افزایش چسبندگی میکروسمنت و جلوگیری از جداسازی آن از کاشی، اجرای یک لایه نانو روی سطح ضروری است. این لایه نه‌تنها باعث چسبندگی بهتر میکروسمنت می‌شود بلکه از فرسایش سطح نیز جلوگیری می‌کند.

اجرای پرایمر

استفاده از مواد نانو به تنهایی کافی نیست شما باید برای افزایش چسبندگی میکروسمنت روی کاشی یک لایه پرایمر روی سطح مورد نظر بکشید. توجه داشته باشید که انجام این مرحله از اهمیت زیادی برخودار است نباید برای کمتر شدن هزینه آن را نادیده گرفت.

مخلوط کردن مواد

میکروسمنت باید با دقت مخلوط شود. ترکیب دقیق مواد کیفیت انجام کار را تضمین می‌کند. به شما توصیه می‌کنیم برای دستیابی به نتیجه دلخواه حتماً از متخصصانی که در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرید تا از هدر رفتن مواد جلوگیری کنید.

اجرای میکروسمنت روی کاشی

پس از ساخت میکروسمنت به میزان مورد نیاز باید سطح مورد نظر را به وسیله آن بپوشانید. ضخامت لایه باید در تمام بخش‌ها یکسان باشد تا پس از پایان کار ناهمواری به وجود نیاید. به شما توصیه می‌کنیم حتماً از ابزارهای با کیفیت استفاده کنید.

خشک شدن سطح

در آخر باید اجازه دهید تا کار به خوبی خشک شود. بسته به محیط و شرایط آب و هوایی ممکن است به 24 تا 48 ساعت زمان نیاز باشد. بهتر است اگر قصد اجرا در محیط باز را دارید در فصل‌هایی که احتمال بارندگی کمتر است اقدام به پوشاندن سطح کنید تا باران به بافت میکروسمنت روی کاشی آسیب نزند.

دقت داشته باشید که زمانی اجرای میکروسمنت روی کاشی به خوبی و یا دوام انجام خواهد شد که زیرسازی مناسبی داشته باشند و در واقع زیرسازی میکروسمنت به خوبی انجام شده باشد.

فرایند اجرای میکروسمنت روی کاشی

محل‌های مناسب برای استفاده از میکروسمنت

از Micricment می‌توان به عنوان یک ماده مدرن برای پوشاندن سطوح در فضای داخلی استفاده کرد. از جمله محل‌های مناسب برای استفاده از میکروسمنت می‌توان به کف‌ها، دیوارها و سقف‌های منازل و آپارتمان‌ها اشاره کرد. با قابلیت اجرا در اتاق‌های نشیمن، اتاق‌های خواب، و حتی حمام‌ها، میکروسمنت را می‌توان به عنوان یک گزینه چندمنظوره در نظر گرفت. همچنین، در طراحی فضاهای تجاری نظیر رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، و ادارات می‌توان از این مصالح استفاده کرد.

میکروسمنت نه تنها در داخل فضاها بلکه در فضاهای خارجی نیز به شکل چشمگیری کاربرد دارد. تراس‌ها، حیاط‌ها، و پشت‌بام‌ها از جمله محل‌هایی برای اجرای پوشش گفته شده هستند. استفاده از این ماده در این فضاها، باعث ایجاد یک ترکیب با دوام و در عین حال زیبا می‌شود.

نکات مهم نگهداری میکروسمنت

اولین نکته مهم در نگهداری میکروسمنت، استفاده از مواد شوینده ملایم است. از موادی که دارای خاصیت اسیدی یا خشک‌کننده نیستند و می‌توانند سطح را بدون آسیب زدن به پوشش میکروسمنت با استفاده از آن‌ها تمیز کرد استفاده کنید.

مواد شوینده نرم و بدون ذرات سخت می‌توانند از خدشه و آسیب به سطح جلوگیری کنند. دومین نکته مهم، جلوگیری از ضربه و کشیدن اجسام سخت روی سطح است. با انجام این کار از آسیب به بافت میکروسمنت روی کاشی جلوگیری شده و طول عمر آن بیشتر می‌شود.

سومین نکته مهم، نگهداری درست و جلوگیری از لکه شدن سطح است. بهتر است هر چه سریع‌تر لکه‌های احتمالی را پاک کنید. میکروسمنت مقاومت بالایی در برابر لکه‌ها و مواد رنگی و روغنی دارد، اما نگهداری رسیدگی مستمر می‌تواند دوام و زیبایی آن را حفظ کند.

و در نهایت، تاکید زیادی بر نگهداری منظم و تعمیرات به موقع داریم. هر چند میکروسمنت به دلیل مقاومت بالا کمتر نیاز به تعمیرات دارد، اما در صورت انجام به موضع این کار، می‌توانید سطح زیباتری داشته باشید. تعمیرات به موقع و استفاده از محصولات مراقبتی مناسب به افزایش عمر و پایداری میکروسمنت کمک می‌کند.

نکات مهم نگهداری میکروسمنت

انتخاب فروشگاه مناسب برای خرید میکروسمنت

برای اینکه در طول پروژه با مشکل مواجه نشوید باید فروشگاه مناسبی را برای تهیه محصول مورد نیاز خود انتخاب کنید. در این بخش چونگی انجام این کار را بررسی می‌کنیم.

اعتبار فروشگاه

یکی از نکات اساسی در انتخاب فروشگاه برای خرید میکروسمنت روی کاشی، اطمینان از کیفیت محصولات آن است. فروشگاه‌های معتبر و معروف معمولاً با تأمین محصولات با استانداردهای بالا تلاش می‌کنند تا رضایت مشتریان خود را جلب کنند.

قبل از خرید، می‌توانید نظرات و بازخوردهای مشتریان را درباره مجموعه مورد نظر مرور کنید و پس از مطمئن شدن از کیفیت خدمات خرید خود را انجام دهید. برای راحتی کار و انجام خریدی بی دردسر می توانید به سایت برکه که عرضه کنند با کیفیت ترین میکروسمنت های موجود در بازار است مراجعه کرده و به صورت غیرحضوری خرید خود را انجام دهید.

تنوع محصول

فروشگاهی که محصولات متنوع دارد، به شما اجازه می‌دهد تا انتخابی متناسب با نیازها و سلیقه خود داشته باشید. انواع و رنگ‌های مختلف میکروسمنت باید در فروشگاه موجود باشند تا شما بتوانید گزینه‌ای که بهترین تطابق را با دیزاین محیط را دارد، انتخاب کنید.

مشاوره و پشتیبانی

فروشگاهی که خدمات مشاوره حرفه‌ای ارائه می‌دهد و پشتیبانی مشتریان خوبی دارد، به شما در انتخاب و استفاده بهینه از میکروسمنت روی کاشی کمک می‌کند. به طور معمول این مجموعه‌ها اطلاعات کافی در مورد نحوه اجرای میکروسمنت روی کاشی، نگهداری، و تعمیرات میکروسمنت در اختیارتان قرار می‌دهند و در صورت لزوم افراد متخصص برای اجرای پروژه به شما معرفی می‌کنند

قیمت منصفانه

فروشگاه مناسب برای خرید میکروسمنت باید قیمت‌های منصفانه ارائه دهد. توافقات و شرایط خرید باید شفاف و مشخص باشند تا شما به راحتی بتوانید هزینه‌ها را تخمین بزنید. قیمت مناسب با کیفیت مطلوب در انتخاب فروشگاه بسیار مهم است. یک انتخاب اشتباه موجب از بین رفتن سرمایه شما می‌شود.

ارسال سریع و ایمن

اگر فروشگاه قادر به ارائه خدمات ارسال امن و به موقع باشد، این یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید. ارسال محصولات بدون خسارت و در زمان تعیین شده، خیال شما را آسوده می‌کند. به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که مجموعه انتخابی شما این خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

جمع بندی

Microcment را می‌توان روی سطوح مختلف اجرا کرد. اگر قصد دارید یک فضا خاص در مکان مورد نظر خود ایجاد کنید به شما توصیه می‌کنیم از این مصالح مدرن استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم  مزیت‌های اجرای پروژه میکروسمنت روی کاشی را بررسی کنیم و مراحل انجام کار را شرح دهیم تا بتوانید با کمترین هزینه بهترین نتیجه را به دست آورید.

ویژگی های فروشگاه خوب چیست؟

ارسال سریع،قیمت منصفانه، مشاوره و پشتیبانی، تنوع محصول و اعتبار بالا

میکروسمنت روی کاشی در چند مرحله اجرا می شود؟

6 مرحله که به ترتیب عبارت هستند از: آماده سازی سطح، نانوپوشانی، اجرای پرایمر، مخلوط کردن مواد، اجرا میکروسمنت

آیا می توان از میکروسمنت در محیط مختلف استفاده کرد؟

بله. به دلیل ماندگاری و دوام بالا می توان از این پوشش در محیط های مختلف استفاده کرد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد امتیاز : 49

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *