loader image

خدمات تاسیسات استخر

خانه | خدمات استخر | خدمات تاسیسات استخر

خدمات تاسیسات استخر

آیا تاسیسات استخرتان دچار مشکل شده‌اند؟ لازم نیست نگران باشید، فرقی نمی‌کند پمپ‌ها از کار افتاده باشند یا اینکه بخواهید یک سیستم اتوماسیون جدید نصب کنید، تکنسین‌های حرفه‌ای ما راه حل مشکل شما را می‌دانند. برای آشنایی با خدمات تاسیسات استخر ما این مطلب را دنبال کنید.

آشنایی با تاسیسات استخر

آشنایی با تاسیسات استخر

هر استخر، دارای تاسیساتی است. بخشی از این تاسیسات شامل تجهیزات مکانیکی می‌شوند. تجهیزات مکانیکی عبارتند از: مدار گردش آب، تجهیزات گرمایشی، سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی، آبنماها و فواره‌ها، سیستم کنترل هوشمند و… .

هر یک از این تجهیزات، انواع مختلفی دارند که باید با توجه به نوع استخر یا شرایط دیگر، انتخاب و تهیه شوند. همچنین نصب و راه‌اندازی آن‌ها، به تخصص و مهارت نیاز دارد. از طرفی هر کدام از آن‌ها باید به طور دوره‌ای چک شوند. این کار برای اطمینان از سالم بودن آن‌ها انجام می‌شود. اگر تجهیزات خراب شده باشند، باید به سرعت تعمیر یا در صورت نیاز تعویض شوند.

بنابراین بخشی از خدمات تاسیسات شامل کارهایی است که به تجهیزات استخر مربوط می‌شوند؛ یعنی خرید، نصب، اجرا، نگهداری، تعمیر و … . در ادامه خدمات مربوط به مهم‌ترین تاسیسات یک استخر توضیح داده شده است.

تماس با برکه

خدمات مربوط به مدار گردش آب

یکی از اصلی‌ترین تاسیسات هر استخر، سیستم گردش آب است. این قسمت شامل پمپ، فیلتر و تعدادی لوله است. این وسایل به کمک یکدیگر، آب را تصفیه می‌کنند. در ادامه توضیحات مختصری راجع به هر یک، داده شده است.

سرویس پمپ‌های استخر بخشی از خدمات تاسیسات استخر هستند

پمپ‌های موجود در بازار گوناگون هستند. آن‌ها معمولا تک سرعته، دو سرعته یا سرعت متغیر هستند. هر یک از این موارد مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند. البته پمپ‌های سرعت متغیر اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. زیرا در مصرف انرژی بیشتر صرفه جویی می‌کنند و سر و صدای کمتری هم دارند.

برای خرید پمپ، موردی را انتخاب کنید که با استخرتان هماهنگی داشته باشد. می‌توانید این کار را به بخش خدمات تاسیسات استخر بسپارید. متخصصان ما پس از بررسی استخر شما، مناسب‌ترین پمپ‌‌ها را برای شما خریداری، نصب و راه‌اندازی می‌کنند.

ممکن است قصد خرید پمپ جدید نداشته باشید اما در مورد سالم بودن و درست کار کردن پمپ‌هایتان دچار تردید شده باشید. باید بدانید اگر پمپ‌ها صدای بلندی دارند یا دچار نشتی می‌شوند، باید تعمیر شوند. گاهی هم فقط موتور پمپ مشکل دارد و لازم است با یک موتور بهتر جایگزین شود. تعمیر پمپ‌ها از دیگر تخصص‌های ما است.

فیلترهای استخر

یک استخر به چندین فیلتر احتیاج دارد. این فیلترها عبارتند از: فیلترهای شنی، کارتریج و دیاتومه. فیلترهای استخر، پس از مدتی کار کردن، کثیف می‌شوند و باید به صورت دوره‌ای شسته شوند؛ همچنین بعد از مدتی کارآیی خود را از دست می‌دهند و قسمتی از آن‌ها باید تعویض شود.

فیلترهایی که نیاز به رسیدگی داشته باشند، درست کار نمی‌کنند و نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهند. این موضوع پس از مدتی منجر به سبز شدن یا کدر شدن آب استخر می‌شود. باید بفهمید چه زمانی لازم است فیلترهای خود را تمیز کنید. شما برای این کار به تجهیزات خاصی هم نیاز دارید. روش تمیز کردن هرکدام را نیز باید یاد بگیرید.

اگر با فیلترهای خود مشکل دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. ما فیلترهای شما را بررسی کرده و مشکلات آن‌ها را رفع می‌کنیم. همچنین اگر می‌خواهید آن‌ها را ارتقا دهید، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین گزینه‌ها را خریداری نمایید.

دستگاه ضد عفونی UV

دستگاه‌های ضدعفونی یووی نوعی فیلتر هستند و با استفاده از اشعه ماورا بنفش، آب استخر را ضدعفونی می‌کنند. آن‌ها با این کار مصرف کلر را به حداقل می‌رسانند.

خدمات تاسیسات استخر گروه ما برای انتخاب دستگاه یووی مناسب، موارد مختلفی از جمله نوع استخر، حجم استخر، حداکثر فشار کاری این سیستم‌ها و… را در نظر می‌گیرند. این دستگاه‌ها مزایای زیادی دارند. همچنین سرویس و نگهداری آن‌ها ساده است.

شیرآلات و لوله کشی

شیرآلات و لوله کشی

برای انتقال آب از کاسه استخر به واحد تصفیه و برعکس، لوله‌ها و اتصالاتی وجود دارند. این شیرآلات و لوله کشی‌ها ممکن است گاهی دچار مشکل شوند. مثلا نشت هوا، نشت آب، گرفتگی خطوط یا دریچه‌ها و… برخی از مشکلات مربوط به این تجهیزات هستند. تکنسین‌های ما می‌توانند این مشکلات را پیدا کرده و آن‌ها را رفع نمایند.

بررسی تجهیزات گرمایشی از خدمات تاسیسات استخر

همه استخرها به تجهیزات گرمایشی نیاز دارند. این تجهیزات برای گرم کردن آب استخر ضروری هستند. تجهیزات گرمایشی انواع مختلفی دارند که عبارتند از: مبدل حرارتی و دیگ بخار، پکیج گرمایشی، هیتر برقی، هیتر گازی، پمپ حرارتی سلول‌های خورشیدی و… . هر کدام از این موارد، مزایا و معایبی دارند. باید با توجه به نیازها و اهدافتان گزینه مناسب را انتخاب نمایید. گاهی ممکن است لازم باشد از ترکیبی از این موارد استفاده کنید.

پس از خرید این تجهیزات، لازم است آن‌ها را به صورت اصولی و با رعایت کامل نکات ایمنی نصب کنید. همچنین باید از آن‌ها نگهداری کنید تا همیشه عملکرد خوبی داشته باشند.

عوامل مختلفی می‌توانند باعث خراب شدن تجهیزات گرمایشی شوند. به عنوان مثال اگر آب استخر، متعادل نباشد، ممکن است مبدل حرارتی‌تان آسیب ببیند. یا شاید جوندگان در بخاری (در دوره‌ای که خاموش است) لانه کنند و باعث خرابی آن شوند.

اگر در مورد خرید یا نصب هر نوع سیستم گرمایشی سردرگم شده‌اید، یا اینکه این تجهیزات شما دچار مشکل شده است، به تیم حرفه‌ای خدمات تاسیسات استخر اعتماد کنید و برای رفع نگرانی‌هایتان با ما تماس بگیرید.

خدمات سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی

وجود تاسیسات کنترل مواد شیمیایی در هر استخری بسیار مهم است. تجهیزاتی که در این قسمت وجود دارند، می‌توانند به صورت خودکار، PH آب و کلر آن را تنظیم کنند. این دستگاه‌ها معمولا شامل: کلر زن، سیستم اندازه گیری مواد شیمیایی و مخزن اسید و پمپ تزریق هستند. در ادامه با این دستگاه‌ها آشنا خواهید گشت.

خدمات سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی

دستگاه کلر زن

کلر زن، یکی از کوچکترین و در عین حال یکی از مهم‌ترین تجهیزات استخر است. این دستگاه، آب موجود در استخر را به کمک کلر، ضد عفونی می‌کند.

دستگاه کلر زن انواع مختلفی دارد: شناور، خطی، نمکی و اتوماتیک. هر یک از این موارد نیز در مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. شما باید با توجه به نوع نیاز خود، مدل مناسب را خریداری نمایید.

نکته‌ای که در مورد دستگاه‌های کلر زنی وجود دارد، فرآیند نصب آن‌هاست. نصب دستگاه‌های کلر زنی به خصوص کلر زن خطی کمی پیچیده است و باید توسط کارشناسان صورت بگیرد.

پمپ تزریق

این وسیله هر زمان که لازم باشد، مواد شیمیایی لازم را به آب استخر تزریق می‌کند تا ‌PH آن متعادل شود. انواع مختلفی از این دستگاه وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: دیافراگم پالسی، دیافراگم ثابت، پریستالتیک و لوب پمپ. هر کدام از این دستگاه‌ها کاربرد خاص خود را دارند.

لازم به ذکر است، هرگونه خدماتی که در رابطه با پمپ تزریق نیاز داشته باشید، به شما ارائه خواهیم داد. کافی است با خدمات تاسیسات استخر تماس بگیرید.

خدمات تاسیسات استخر شامل نصب آبنما و فواره است

یکی دیگر از تاسیساتی که در همه استخرها وجود دارد، آبنما و فواره است. این تاسیسات اگرچه زینتی هستند اما از تاسیسات اصلی هر استخری به شمار می‌روند. در ادامه مطلب درباره این دو مورد توضیحاتی آورده شده است.

آبنماها

این تجهیزات، در واقع جنبه زینتی دارند. آبنماها، حس یک آبشار را به وجود می‌آورند. منظره ریختن آب و صدایی که ایجاد می‌کند در کنار نورپردازی، می‌تواند فضای با نشاطی را در استخر به وجود آورد. علاوه بر این، آبنماها آب استخر را به حرکت درمی‌آورند که چیز خوبی است.

آبنماها از نظر نوع، شکل و اندازه بسیار متنوع هستند. مثلا برخی از آنها آب را به صورت یک پرده می‌ریزند برخی دیگر مانند قطرات باران. جنس بدنه بعضی از آن‌ها استیل است در حالیکه بعضی دیگر از جنس‌های دیگری ساخته شده‌اند.

برای ساخت آن‌ها به تجهیزات مختلفی مانند پمپ، نازل، فیلتر، نوار آب بند و… نیاز است. همچنین خرید آبنما باید با توجه به ابعاد استخر صورت بگیرد. اگر می‌خواهید در استخر خود، آبنما نصب کنید، می‌توانید از ما کمک بگیرید. خدمات ما شامل ایجاد انواع آبنما نیز است.

فواره‌ها

یک استخر می‌تواند شامل یک یا چند فواره باشد. همانند آبنماها، فواره‌ها نیز می‌توانند فضای استخر را بسیار زیباتر و هیجان‌انگیزتر کنند. همچنین می‌توانند آب استخر را از حالت راکد درآورند.

این تجهیزات هم انواع مختلفی مانند پرتابی، ریزشی و جهنده دارند. در خرید و نصب فواره باید دقت کرد. بهتر است این کار توسط یک نیروی متخصص انجام شود. اگر قصد دارید در استخرتان فواره نصب کنید، با ما در تماس باشید. خدمات تاسیسات استخر ما در این کار تجربه دارند.

خدمات سیستم کنترل هوشمند استخر

برای کنترل تمامی تاسیسات استخرتان می‌توانید از یک سیستم هوشمند بهره بگیرید. با استفاده از این سیستم، می‌توانید قسمت‌های مختلف استخر مانند پمپ‌ها، فیلترها، سیستم گرمایشی، چراغ‌ها و… را از راه دور کنترل کنید. همچنین می‌توانید عملکرد آن‌ها را نظارت کنید.

خدمات سیستم کنترل هوشمند استخر

برای این کار کافی است دستگاه‌های لازم را خریداری کرده و سپس اپلیکیشنی را روی گوشی هوشمندتان نصب کنید. اگر قصد دارید استخر خود را هوشمند کنید، برای خرید و استفاده از چنین دستگاهی می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای ما استفاده کنید.

خدمات تاسیسات استخر و ارتقا تجهیزات

اگر تجهیزات شما قدیمی شده، بهتر است به فکر به روز رسانی آن‌ها باشید. تجهیزات مدرن علاوه بر عملکرد بهتری که دارند، در مصرف انرژی نیز بهینه‌تر عمل می‌کنند.

کارشناسان ما می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. آن‌ها می‌توانند بهترین و به روزترین تجهیزات را با توجه به شرایط استخرتان به شما معرفی نمایند.

بازرسی تجهیزات از خدمات تاسیسات استخر هستند

اغلب اوقات مشکلاتی در مورد تجهیزات استخر وجود دارد که شما حتی از آن آگاه نیستید. باید قبل از اینکه منجر به مشکلات بزرگتر و پرهزینه‌تر شوند، مراقب آنها باشید. بنابراین بهتر است هرچند وقت یکبار همه تجهیزات خود را بازرسی کنید یا از یک کارشناس مجرب کمک بخواهید.

متخصصان ما همه موارد لازم را بررسی می‌کنند. آن‌ها برای این کار یک چک لیست دارند. به عنوان مثال پمپ‌ها را چک کرده و از عملکرد درست آن‌ها مطمئن می‌شوند. اگر مشکلی وجود داشته باشد آن را به شما توضیح داده و راه حل‌‌های مناسب را نیز ارائه می‌دهند. در صورتی که بخواهید، تعمیرات مورد نیاز را نیز انجام می‌دهند.

جمع بندی

خدمات تاسیسات استخر بسیار گسترده است. همانطور که گفته شد، یک استخر فقط یک حوضچه آبی رنگ نیست بلکه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. در واقع مهم‌ترین بخش هر استخری تاسیسات مکانیکی آن است. این تاسیسات هستند که می‌توانند یک استخر را زنده نگه دارند. بنابراین در مورد نصب و اجرای آن‌ها یا تعمیر و نگهداریشان باید بسیار دقت کرد.

لازم است برای این کار از کارشناسان باتجربه این حوزه کمک بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین و مناسب‌ترین تجهیزات را تهیه می‌کنید. همچنین به کمک آن‌ها می‌توانید تجهیزات‌تان را با رعایت اصول ایمنی نصب و اجرا کنید. حتی نگهداری تجهیزات استخرتان به کمک این متخصصان بسیار راحت خواهد بود.

در این زمینه و حتی موارد دیگر می‌توانید از گروه مهندسان برکه و خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. برای آشنایی با این گروه کافی است به سایت برکه با آدرس اینترنتی berke.ir مراجعه کنید.

پمپ استخر هر چند وقت یک بار باید سرویس شود؟

توصیه می‌کنیم به دنبال یک چکاپ سالانه توسط یک متخصص باشید تا مطمئن شوید همه چیز مرتب است. بهترین زمان برای انجام این کار فصل بهار خواهد بود.

تمیز کردن فیلتر استخر چقدر طول می‌کشد؟

می‌توان گفت تمیز کردن فیلترها کار نسبتا آسانی است و معمولاً بیش از یک ساعت طول نمی‌کشد.

آیا به سیستم اتوماسیون استخر نیاز داریم؟

سیستم‌های خودکار مشکلات نگهداری استخر را کاهش می‌دهند. بنابراین اگر به دنبال آسان‌تر کردن زندگی و به حداکثر رساندن لذت خود هستید، سرمایه‌گذاری در اتوماسیون استخر می‌تواند همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 41

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *