loader image

ساخت حوض

خانه | خدمات ساخت حوض | ساخت حوض

فهرست مطالب

ساخت حوض

امروزه در انواع دکوراسیون‌های فضاهای مسکونی، تجاری و تفریحی از حوض استفاده می‌شود. همچنین تقریبا همه پارک‌های جدید نیز دارای حوض هستند. اگر شما نیز قصد ساخت حوض دارید، لازم است که حتما پیش از هر اقدامی، فضای مناسب را برای ساخت آن انتخاب کنید.

در ادامه، نوبت به حفاری و زیرسازی اصولی می‌رسد که آن را باید متناسب با نوع حوض و ابعاد آن انجام دهید. سپس باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها ریختن ملات و کاشی‌کاری حوض مهم نیست، بلکه بیشتر از هر مورد دیگری حتما باید به آب‌بندی کامل و دقیق آن توجه داشته باشید.

مراحل ساخت حوض

برای ساخت حوض حتما باید از متریال مناسب استفاده کنید. در کنار این موضوع، باید این کار را به افرادی بسپارید که تجربه کافی در این زمینه دارند. د‌ر غیر این صورت، ممکن است حوض مورد نظر شما غیراصولی ساخته شود و بعد از مدت کوتاهی آسیب ببیند.

د‌ر حالی که اگر یک حوض به صورت کاملا اصولی ساخته شود، می‌توانید تا چند سال بدون هیچ‌گونه نگرانی از بابت مشکلات نگهداری و نشتی، از آن استفاده کنید. ما در مجموعه برکه صفر تا صد این خدمات را با تعرفه مناسب به شما ارائه می‌دهیم. برای آشنایی با مراحل ساخت حوض اعم از ساخت حوض سنتی تا ساخت حوض مدرن، متریال مورد استفاده برای این منظور و انواع روش‌های آب‌بندی حوض، با ما در این مطلب همراه باشید.

مزایای ساخت حوض در فضاهای بیرونی

به طور کلی، ساختن و داشتن حوض یا حتی حوضچه مزایای زیادی دارد. اگر شما نیز می‌خواهید یک حوض یا حوضچه زیبا در محیط مورد نظرتان داشته باشید، توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی، ابتدا درباره مزایای استفاده از آن بدانید. در ادامه برخی از مزایای استفاده از حوض را بررسی کرده‌ایم.

مزایای ساخت حوض در فضاهای بیرونی

جذابیت و زیبایی منحصر به فرد

مهم‌ترین ویژگی استفاده از حوض و حوضچه، زیبای منحصر به فرد آن است. به طور کلی، این آیتم‌ها می‌توانند زیبایی و آرامش خاصی را به شما هدیه دهند. همچنین صدای آبی که در داخل حوض جریان دارد، خود به عنوان نوعی تراپی آرامش‌بخش برای بسیاری از افراد شناخته می‌شود.

افزایش ارزش ملک مورد نظر

اگر در باغ، ساختمان، زمین یا به طور کلی ملکی که در اختیار دارید، حوض بسازید، ارزش آن چند برابر خواهد شد. در نتیجه، اگر قصد سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک یا باغ را دارید و به دنبال افزایش ارزش مالی هستید، توصیه می‌کنیم به ساخت حوض نیم‌نگاهی داشته باشید.

افزایش ارزش ملک مورد نظر

شست‌وشوی انواع میوه و دست و صورت

یکی از کاربردهای ساخت حوض خانگی، شست‌وشوی انواع میوه و حتی دست و صورت است. به عنوان مثال، در فصول گرم سال می‌توانید میوه‌ها را داخل حوض بگذارید تا خنک و آماده استفاده شوند. همچنین می‌توانید برای شست و شوی دست و صورت خود و همین‌طور وضو گرفتن، از حوض و شیر آب مخصوص آن استفاده کنید.

تماس با برکه

برای ساخت حوض باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

اگر  قصد ساخت حوض را دارید، باید حتما به نکاتی توجه داشته باشید. با رعایت این نکات، حوض مورد نظر شما به اصولی‌ترین شکل ممکن ساخته خواهد شد و بیشترین میزان طول عمر را خواهد داشت. برای دریافت خدمات ساخت انواع حوض، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه برکه تماس بگیرید. ما می‌توانید حوض دلخواه شما را با معماری منحصر به فرد و با کمک کادری مجرب، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بسازیم.

توجه داشته باشید که هر نکته‌ای که مربوط به ساخت حوض است، روی یک مورد خاص تمرکز دارد. در نتیجه، نمی‌توانید یکی را رعایت ولی از دیگری صرف نظر کنید. اگر می‌خواهید حوض مورد نظرتان به صورت کاملا اصولی ساخته شود، توصیه می‌کنیم نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را رعایت کنید.

برای ساخت حوض باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

طراحی و اجرای اصولی

اولین نکته‌ای که حتما باید در ساخت حوض به آن توجه داشته باشید، طراحی و اجرای اصولی است. در بسیاری از مواقع برای ساخت حوض از آرماتوربندی کف و دیواره استفاده می‌شود.

اگر حوضی که قصد ساخت آن را دارید، ابعاد بزرگی دارد و طراحی آن منحصر به فرد است، باید علاوه بر آرماتوربندی حرفه‌ای و مناسب، از میل‌گردهای آج‌دار باکیفیت نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که میل‌گردهای آجدار دارای سایزبندی مختلف هستند که باید این مورد را رعایت کنید. در غیر این صورت، ممکن است که میل‌گرد نازکی را انتخاب کنید که توانایی تحمل فشار مثبت آب را نداشته باشد.

مهم‌تر از هر نکته‌ای درباره ساختار حوض، طراحی و اجرای اصولی آن است. فردی که قصد قالب‌بندی و آرماتوربندی حوض را دارد، حتما باید این کار را با دقت کامل انجام دهد. در غیر این صورت، ممکن است بعد از آب‌گیری حوض و افزایش فشار، حوض به صورت کامل نابود شود. همین موضوع درباره ساخت و اجرای روش‌های مختلف ساخت و آب‌بندی آن نیز وجود دارد. به همین خاطر است که توصیه می‌کنیم ساخت حوض را حتما به افرادی بسپارید که تخصص کافی در این حوزه دارند.

طراحی و اجرای اصولی

رعایت تمام نکات و اصول آب‌بندی حرفه‌ای

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای ساخت حوض به آن توجه داشته باشید، آب‌بندی است. اگر به آب‌بندی توجه نداشته باشید و این کار را به صورت غیراصولی انجام دهید، این احتمال وجود دارد که بعد از مدتی استفاده، حوض شما دچار نشتی شود و از بین برود.

در حال حاضر روش‌های جدیدی برای آب‌بندی حوض معرفی شده‌اند و دیگر از روش‌های سنتی مانند ایزوگام و قیرگونی استفاده نمی‌شود. البته در صورتی که این روش‌ها به صورت کاملا اصولی انجام شوند، کارایی مناسبی خواهند داشت. با این حال، توصیه می‌کنیم انتخاب روش مناسب را به فردی بسپارید که در این حوزه تخصص و تجربه کافی را دارد.

برای انتخاب روش مناسب آب‌بندی حوض، قبل از هر اقدامی ابتدا باید فشار احتمالی آب به دیواره‌ها و کف حوض محاسبه شود. با توجه به این میزان فشار است که می‌توانید روش مناسب آرماتوربندی، نوع مناسب بتن و روش مناسب آب‌بندی را انتخاب کنید. اگر قصد ساخت حوض آب را دارید، کافی است همین حالا با ما در مجموعه برکه تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه شما را راهنمایی کنند.

رعایت تمام نکات و اصول آب‌بندی حرفه‌ای

انتخاب بهترین نوع طراحی با توجه به شرایط محیطی

مورد بعدی که حتما باید در زمان ساخت حوضچه کوچک به آن توجه داشته باشید، انتخاب بهترین نوع طراحی با توجه به شرایط محیطی است. این احتمال وجود دارد که در زمان انتخاب طرح مورد نظر، طرحی بسیار زیبا را انتخاب کنید. اما به دلیلی مانند شیب نادرست زمین یا هر نکته دیگری، امکان پیاده‌سازی آن طرح وجود نداشته باشد.

توجه داشته باشید که از میان طراحی‌های موجود برای ساخت انواع حوض، باید روش‌هایی را انتخاب کنید که در آن‌ها خبری از آجر نیست. چرا که حوض‌های آجری معمولا آب‌بندی مناسبی ندارند. با توجه به این مواردی که ذکر کردیم و پیچیدگی‌هایی که هرکدام دارند، توصیه می‌کنیم ساخت حوضچه اب را به افرادی بسپارید که تخصص کافی در این زمینه دارند.

انتخاب بهترین نوع طراحی با توجه به شرایط محیطی

استفاده یا عدم استفاده از آب‌نما

بسیاری از حوض‌هایی که در حال حاضر ساخته می‌شوند، دارای آب‌نما هستند. آب‌نماها ممکن است مقداری مصرف آب را افزایش دهند، اما زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند. اگر می‌خواهید حوضی که می‌سازید، طراحی لاکچری و منحصر به فردی داشته باشد، توصیه می‌کنیم حتما از آب‌نما برای آن استفاده کنید.

استفاده یا عدم استفاده از آب‌نما

نصب پمپ و استفاده از سیستم فیلتراسیون حرفه‌ای برای حوض‌های بزرگ

اگر حوضی که قصد ساخت آن را دارید، ابعاد بزرگی دارد، باید برای جلوگیری از راکد شدن آب و کثیفی آن، از پمپ و سیستم فیلتراسیون مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از پمپ و فیلتراسیون نه‌تنها باعث زیبایی بیشتر حوض و کارایی مناسب آن می‌شود، بلکه به سلامت شما نیز کمک خواهد کرد. چرا که آب تمیز دیگر باکتری و میکروب را جذب نمی‌کند. این موضوع، برای افرادی که به این نوع باکتری‌ها حساسیت یا آلرژی دارند، بسیار مهم است.

نصب پمپ و استفاده از سیستم فیلتراسیون حرفه‌ای برای حوض‌های بزرگ

رنگ‌آمیزی حوض

مورد بعد که باید بعد از ساختن حوض و در زمان نهایی کردن طراحی ظاهری آن توجه داشته باشید، رنگ‌آمیزی است. معمولا حوض‌ها با رنگ ابی استخری رنگ‌آمیزی می‌شوند. اما توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید حوضتان طراحی منحصر به فردی داشته باشد، به رنگ‌های دیگر نیز نیم‌نگاهی داشته باشید.

ابعاد حوض مورد نظر

یکی از مهم‌ترین نکات در ساخت حوض بزرگ که حتما باید آن را رعایت کرد، ابعاد حوض است. همیشه باید پیش از ساخت حوض، شرایط محیطی را در نظر بگیرید و متناسب با آن، ابعاد حوض را مشخص کنید. با توجه به ابعاد حوض است که هزینه احتمالی ساخت، نوع آرماتوربندی و حتی نوع طراحی حوض تعیین می‌شود. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان این موضوع را دست کم نگیرید. اگر می‌خواهید درباره ابعاد مناسب ساخت حوض اطلاعات کسب کنید، کافی است با کارشناسان برکه تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که علاوه بر طول و عرض، حتما باید عمق حوض را نیز در نظر بگیرید. در حال کلی، حوض‌های ساده و خانگی که امروزه ساخته می‌شوند، عمقی در حدود 30 سانتی‌متر دارند. اما در نهایت، این انتخاب دست شما است که عمق مناسب را برای حوض مورد نظرتان تعیین کنید.

ابعاد حوض مورد نظر

زیباسازی حوض

در حال حاضر گزینه‌های مختلفی برای زیباسازی حوض وجود دارند. برای زیباسازی، باید در همان زمان ساخت حوض به آن توجه داشته باشید. اگر می‌خواهید حوضی که می‌سازید، طراحی منحصر به فردی داشته باشد، پس باید از ترکیبات و متریال منحصر به فردی نیز برای این منظور استفاده کنید. به عنوان مثال، در حال حاضر افراد سیمان‌کار می‌توانند طراحی منحصر به فردی را برای حو‌ض‌ها ایجاد کنند.

انواع طراحی حوض در ایران

تنوع مدل طراحی حوض در ایران بسیار بالا است. به این معنی که تقریبا هر فردی با هر سلیقه‌ای می‌تواند حوض دلخواه خود را پیدا کند و آن را سفارش دهد. اگر بخواهیم طراحی‌های حوض‌ها را به صورت کلی دسته‌بندی کنیم، باید گوییم که این سبک‌های طراحی دو دسته مدرن و سنتی خواهند داشت. در ادامه با این سبک‌های طراحی آشنا می‌شویم.

انواع طراحی حوض در ایران

حوض‌های مدرن

اولین دسته از سبک‌های طراحی حوض، سبک طراحی مدرن است. به نسبت سبک سنتی، تنوع طرح مدرن به مراتب کمتر است. اگر به طراحی‌های مدرن علاقه دارید، توصیه می‌کنیم حوضی را سفارش دهید که طراحی مدرنی دارد.

حوض‌های سنتی

در ایران، حوض‌های با طراحی سنتی از محبوبیت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند. به گونه‌ای که تقریبا 70 الی 80 درصد حوض‌هایی که ساخته می‌شوند، طراحی کلاسیک و سنتی دارند. شما می‌توانید مطابق با نیاز و سلیقه خود، هر نوع حوضی که در نظر دارید را با خدمات برکه در فضای دلخواهتان بسازید.

هر نکته‌ای که باید درباره حوض‌های سنتی ایرانی بدانید

تاریخچه حوض‌های سنتی ایرانی به ایران باستان و احتمالا دوران پس از اسلام برمی‌گردد. به طور کلی، در ایران، طراحی حوض‌ها با توجه به محل قرارگیری آن‌ها تعیین می‌شد. به عنوان مثال، حوض‌هایی که در باربر عمارت قرار می‌گرفتند، سبک طراحی متفاوتی نسبت به حوض‌هایی داشتند که در مرکز قرار داشته یا چشم‌اندازی از درون کوشک یا عمارت داشتند.

هر نکته‌ای که باید درباره حوض‌های سنتی ایرانی بدانید

حوض‌های سنتی ایرانی با چشم‌اندازی از داخل عمارت

نوع دیگری از حوض‌های ایرانی سنتی وجود دارند که به دلیل برخورداری از چشم‌اندازی در داخل عمارت یا کوشک، طراحی‌شان مقداری منحصر به فرد و متفاوت بود. در واقع، این حوض‌ها به گونه‌ای ساخته شده بودند که صاحبان کوشک یا مهمانان می‌توانستند در اطراف حوض بنشینند و به همه فضاهای اطراف دسترسی کامل داشته باشند. البته باورهایی وجود دارد که این نوع حوض‌ها ریشه در مهرپرستی و تقدس آناهیتا در ایران داشتند.

حوض‌هایی که در مرکز فضا قرار می‌گرفتند

محبوب‌ترین نوع حوض که در حال حاضر استفاده گسترده‌ای نیز دارد، حوض مرکزی است. همان‌طور که از نام آن مشخص می‌باشد، حوض‌های مرکزی معمولا در مرکز فضایی چهارگوش قرار می‌گرفتند که از نظر بصری اهمیت بالایی داشتند.

زیباترین آیتم برای حوض‌هایی که در مرکز قرار دارند، آب‌نما است. با استفاده از آب‌نما، جلوه حوض از این رو به آن رو خواهد شد. اگر شما نیز قصد ساخت حوض دارید و خصوصا می‌خواهید که حوض در مرکز فضای مورد نظرتان قرار داشته باشد، توصیه می‌کنیم حتما برای آن یک آب‌نمای زیبا و حتی نورپردازی داخل آب را در نظر داشته باشید.

مراحل ساخت حوض به صورت کاملا استاندارد

اگر می‌خواهید به صورت کاملا استاندارد، حوضی بسازید که کارایی مناسبی داشته باشد و در عین حال بتواند زیبایی خاصی به محیط مورد نظرتان ببخشد. به طور کلی، این کار کاملا حرفه‌ای است و توصیه می‌کنیم اگر دانش و تجربه کافی یا حتی ابزار مناسب برای این کار را ندارید، از ساخت حوض به صورت شخصی خودداری کنید و این کار را به افرادی بسپارید که تخصص و دانش کافی دارند.

ما در مجموعه برکه صفر تا صد خدمات ساخت حوض را به صورت کاملا اصولی و استاندارد ارائه می‌دهیم. اگر می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به هیچ‌گونه دغدغه و مشغله فکری، حوضی استاندارد، زیبا و البته حرفه‌ای بسازید، توصیه می‌کنیم با ما در ارتباط باشید. در ادامه این بخش نیز روش‌های اصولی برای ساخت حوض را به شما آموزش داده‌ایم. در ادامه نیز با چگونگی ساخت حوض آشنا می‌شویم.

مراحل ساخت حوض به صورت کاملا استاندارد

انتخاب موقعیت مناسب برای ساخت حوض

اولین مرحله از آموزش ساخت حوض، چه در فضای شخصی و چه در فضای عمومی، انتخاب محل مناسب برای ساخت آن است. اگر می‌خواهید حوضی که قصد ساخت آن را دارید، نورپردازی داشته باشد، باید فضایی را انتخاب کنید که به منبع برق مناسب تقریبا نزدیک باشد. در غیر این صورت، نیازی به فکر کردن به این موضوع نخواهید داشت. همچنین توصیه می‌کنیم برای ساخت حوض در خانه، موقعیتی را انتخاب کنید که از داخل خانه به آن دید داشته باشید. وقتی که از داخل به حوض دید داشته باشید، با هر بار نگاه کردن به آن از داخل، حس آرامش خواهید داشت.

مورد بعدی که باید در رابطه با ساخت حوض در نظر داشته باشید، موقعیت مکانی مناسب آن و عدم ایجاد اختلال در عبور و مرور است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در فضای باغ یک حوض زیبا بسازید، باید مکانی را انتخاب کنید که به هیچ عنوان مانع رفت و آمد خودروها نشود. همین موضوع درباره عبور و مرور عابر پیاده نیز می‌شود. اگر به این موضوع توجه نداشته باشید، هرچقدر هم که حوض زیبایی داشته باشد، جلوه کلی آن مناسب نخواهد بود و بیشتر باعث ایجاد نارضایتی خواهد شد.

یکی از نکاتی که باید درباره انتخاب محل مناسب برای ساخت حوض به آن توجه داشته باشید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. به طور کلی، برای حوض‌های مصنوعی، چندان مهم نیست که حوض در معرض آفتاب یا سایه قرار داشته باشد. اما اگر قصد ساخت حوض را دارید، توصیه می‌کنیم حتما موقعیت مکانی را انتخاب کنید که بخشی از آن در سایه و بخشی دیگر در آفتاب قرار دارد. این باعث می‌شود تا آفتاب بتواند دمای آب را متعادل نگه دارد و در عین حال، افرادی که به سایه علاقه دارند، در آن بخش و افرادی که به آفتاب علاقه دارند، در بخش دیگر حوض بنشینند.

انتخاب موقعیت مناسب برای ساخت حوض

آماده کردن فضای مورد نظر برای ساخت حوض

مرحله دوم از ساخت حوض، آماده کردن فضای مناسب برای این منظور است. توجه داشته باشید که باید که در این مرحله، ابعاد باید روی زمین ابعاد کلی حوض را به صورت تقریبی مشخص کنید. این باعث می‌شود تا بدانید کدام بخش از زمین را باید حفاری کنید. مورد بعدی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، استفاده توکاری و روکار است. به طور کلی و معمولا، بسیاری از حوض‌هایی که ساخته می‌شوند، از نوع روکار هستند. با این حال، شما می‌توانید با توجه به شرایط و سلیقه خود، حوضتان را از نوع توکار بسازید.

اگر قصد ساخت حوض توکار را دارید، باید عمقی که حفاری و کنده‌کاری می‌کنید، بیشتر باشد. چرا که حوض‌های توکار داخل زمین قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، برای یک حوض با عمق 30 سانتی‌متر، باید حدودا نیم متر الی 70 سانتی‌متر زمین را بکنید. اما برای آماده‌سازی حوض روکار، تنها کافی است به اندازه 30 تا نهایتا 50 سانتی‌متر با توجه به عمق و تنها برای آماده‌سازی زیرساخت مناسب، زمین را بکنید.

نکته‌ای که درباره ساخت حوض وجود دارد این است که اگر می‌خواهید در داخل حوض ماهی قرار دهید، باید مقداری عمق حوض را بیشتر از 30 سانتی‌متر در نظر بگیرید تا ماهی راحتی بیشتری داشته باشد. البته اگر عمق مد نظرتان بیشتر از 30 سانتی‌متر است، می‌توانید از این مورد صرف نظر کنید.

بعد از اینکه حفاری را انجام دادید، باید با استفاده از یک لایه شن، مسیر و حدود حوض را مشخص کنید. برای این منظور می‌توانید از پارچه‌های کنفی نیز کمک بگیرید. بعد از مشخص کردن حدود حوض، نوبت به ساختن ملات می‌رسد. توجه داشته باشید که این کار را باید یک فرد متخصص در این حوزه انجام بدهد تا بتواند تمام درزها را پوشش دهد و در عین حال کیفیت کار بالا باشد.

آماده کردن فضای مورد نظر برای ساخت حوض

لوله‌کشی برای ایجاد آب‌نما

بعد از اینکه با کمک ملات، دیواره حوض را ساختید، نوبت به لوله‌کشی برای ایجاد آب‌نما می‌رسد. توجه داشته باشید که برای استفاده از لوله به صورت توکار، باید زمانی لوله‌کشی را انجام دهید که ملات همچنان خیس است و امکان قرار دادن لوله در بافت آن وجود دارد. اما در صورتی که می‌خواهید از لوله آب‌نما و فواره به صورت روکار استفاده کنید، باید این کار را زمانی انجام دهید که کار ساخت حوض به اتمام رسیده است. اگر به دنبال زیبایی حداکثری هستید، توصیه می‌کنیم این کار را به صورت توکار انجام دهید.

نوع و تعداد شیرهای آب‌نمایی که قصد استفاده از آن‌ها را در حوض مورد نظرتان دارید، به نوع و ابعاد حوض مربوط می‌شود. به عنوان مثال، نمی‌توانید از چند آب‌نمای بزرگ در یک حوض کوچک استفاده کنید. عکس همین موضوع، برای حوض‌های بزرگ نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاعات از شرایط ساخت حوض و اجرای آب‌نما در آن، کافی است با ما در مجموعه برکه تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه شما را راهنمایی کنند.

لوله‌کشی برای ایجاد آب‌نما

سیمان‌کاری و ملات‌ریزی برای ساخت حوض

بعد ملات‌ریزی اولیه و شکل‌گرفتن ساختار اصلی حوض، نوبت به پر کردن ملات و کامل کردن آن می‌رسد. در این مرحله، باید به گونه‌ای ملات‌ریزی را انجام دهید که در عین پوشش کامل کف و دیواره و عدم ایجاد مجرای بزرگ یا حتی مویینگی برای نشتی، ضخامت آن نیز زیاد نشود. این کار معمولا از دست افرادی برمی‌آید که تجربه و تبحر بالایی در این زمینه دارند. به همین دلیل است که همواره پیشنهاد می‌کنیم ساخت حوض را به مجموعه‌های معتبر مانند برکه بسپارید.

توجه داشته باشید که بعد از ملات‌ریزی و مخصوصا استفاده از ملات بتنی، دیواره‌ها و کف حوض مقداری زبر و ناصاف خواهند بود. به همین خاطر، باید با استفاده از سیمان سفید و با تکنیک به اصطلاح نرمه‌کشی، سطوح مورد نظر را صاف و یکدست کرد.

در رابطه با ساخت حوض نکته بسیار مهمی وجود دارد که مربوط به شیب آن می‌شود. وقتی که دارید ساخت حوض را تکمیل می‌کنید، باید ملات‌ریزی را به گونه‌ای انجام دهید که شیب کف حوض به سمت چاهک خروجی آب آن باشد. در این صورت، وقتی که چاهک را باز کنید، تخلیه آب به راحتی انجام خواهد شد. این در حالی است که اگر به این موضوع توجه نداشته باشید، تخلیه آب به صورت کامل انجام نخواهد شد و مجبور به هدایت آب سمت چاهک خواهید شد. این کار از یک سیمان‌کار و بنای حرفه‌ای برمی‌آید و به هیچ عنوان نباید آن را به افراد غیرحرفه‌ای بسپارید.

سیمان‌کاری و ملات‌ریزی برای ساخت حوض

آب‌بندی کامل حوض

یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت حوض که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، آب‌بندی حوض است. همان‌طور که پیش‌تر به این نکته اشاره کردیم، این مرحله از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است و حتما باید انجام این را به افراد متخصص درا ین حوزه بسپارید.

اگر بخواهید آب‌بندی حوض را به صورت کامل انجام دهید، لازم است که این کار را چند مرحله و چند لایه انجام دهید. در این صورت، کیفیت کارتان افزایش پیدا خواهد کرد. به طور کلی، یک مرحله از آب‌بندی باید در بیرونی‌ترین لایه زیرین حوض انجام شود که بتواند مقاومت آن را در برابر فشار منفی افزایش دهد. فشار منفی، فشاری است که وقتی مایعات قصد نفوذ از بیرون به داخل را دارند، به دیواره وارد می‌کنند. بعد از اینکه در بیرونی‌ترین لایه آب‌بندی را انجام دادید، لازم است که در لایه زیرین کاشی‌ها که با سیمان و بتن پوشیده شده‌اند، آب‌بندی را انجام دهید.

آخرین لایه از آب‌بندی حوض باید در داخلی‌ترین لایه و درزهای کاشی‌ها انجام شود. به طور کلی، اگر این سه لایه آب‌بندی را به آن‌ها اشاره کردیم، با دقت انجام دهید، آب‌بندی حوضتان به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است همین حالا با کارشناسان ما در مجموعه برکه تماس بگیرید. لازم به ذکر است که ما صفر تا صد ساخت حوض را در کنار آب‌بندی کامل آن بر عهده می‌گیریم.

آب‌بندی کامل حوض

سیمان‌کاری حوض

بعد از اینکه دیواره‌ها کاملا صاف شدند و ساخت کف حوض نیز به خوبی اجرا شد، نوبت به اجرای طرح دلخواه می‌رسد. در 90 درصد مواقع، برای ساخت حوض از کاشی استفاده می‌شود. اما اگر به دنبال ایجاد تغییرات و منحصر به فرد کردن حوض هستید، می‌توانید از سیمان‌های قالب‌گیری شده تزیینی استفاده کنید. یک سیمان‌کار حرفه‌ای می‌تواند این آیتم‌ها را روی حوض شما اجرا کند. اگر می‌خواهید حوض کامل و زیبایی داشته باشید، توصیه می‌کنیم حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

کاشی‌کاری یا رنگ‌آمیزی حوض

اگر به کاشی‌کاری علاقه دارید، می‌توانید از کاشی‌های مربعی ریز در حوض مورد نظرتان استفاده کنید. همچنین درست مانند بسیاری از حوض‌های دیگر، بهتر است به سراغ کاشی‌های با رنگ آبی بروید که وقتی آب‌گیری انجام می‌شود، حوض زیباترین جلوه ممکن را داشته باشد.

کاشی‌کاری یا رنگ‌آمیزی حوض

پوشش نهایی حوض و استفاده از آن

بعد از اینکه کاشی‌کاری حوض انجام شد یا با سیمان‌کاری، طرح دلخواه خود را ایجاد کردید، نوبت به استفاده از یک لایه محافظتی می‌رسد. در بسیاری از مواقع، معمولا از چسب‌ها و پوشش‌های مخصوصی مانند Z90 رقیق شده می‌توان به عنوان یک لایه رزین پوششی استفاده کرد. این لایه پوششی می‌تواند علاوه بر آب‌بندی کامل، باعث افزایش طول عمر سیمان و کاشی‌های حوض شود. چرا که مانع از برقراری ارتباط مستقیم میان آن‌ها می‌شود.

بهترین متریال و روش‌ها برای آب‌بندی حوض

در حال حاضر انواع روش‌ها برای آب‌بندی حوض‌های در حال ساخت وجود دارند. اگر شما نیز قصد ساخت حوض دلخواه خود را در فضایی دارید، توصیه می‌کنیم قبل از اتمام کامل ساخت آن، حتما با انواع روش‌های آب‌بندی حوض آشنا باشید و متناسب با شرایطی، یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

در ادامه لیستی از برخی از روش‌های آب‌بندی حوض وجود دارد:

  • استفاده از پوشش‌های پلی‌اورتان
  • استفاده از روش‌های سنتی قدیمی برای آب‌بندی
  • پوشش‌های ژئوممبران
  • استفاده از پودرهای نفوذگر کریستال شونده

بهترین متریال و روش‌ها برای آب‌بندی حوض

روش سنتی اندودکاری

یکی از روش‌های رایج برای آب‌بندی حوض، اندودکاری آن است. در حال حاضر افراد و مجموعه‌های زیادی وجود دارند که برای آب‌بندی حوض از این روش سنتی استفاده می‌کنند. در این روش، باید از نوعی ماده خمیری که از گچ، آهک، ماسه و آب تشکیل شده است استفاده کرد. این خمیر با شرایط مختلف سازگاری کامل دارد و بعد از خشک شدن، در برابر آب و فشار منفی و مثبت آن مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که اندودکاری روشی مقرون به صرفه و ارزان است و اگر بودجه محدودی دارید، این روش گزینه مناسبی باریتان خواهد بود.

توجه داشته باشید که درست مانند هر روش آب‌بندی دیگری، آب بندی حوض با استفاده از اندودکاری نیز معایب خاص خود را دارد. یکی از این مشکلات، هزینه زیادی اجرای آن است. هرچقدر که برای ساخت این خمیر هزینه کمی پرداخت می‌کنید، اما به دلیل تخصصی بودن اجرای آب‌بندی با استفاده از آن، هزینه‌تان چند برابر بیشتر خواهد شد.

مورد بعدی، دوام این روش است. به طور کلی، اندودکاری دوامی در حدود یک الی دو سال دارد که اگر این کار توسط افرادی حرفه‌ای انجام شود، طول عمر آن یکی دو سال بیشتر از این مقدار خواهد شد. اگر به دنبال روشی هستید که طول عمر بالایی داشته باشد، توصیه می‌کنیم به سراغ روش‌های دیگر آب‌بندی و ساخت حوض بروید.

استفاده از متریال و چسب‌های نانو

در حال حاضر روشی برای ساخت حوض معرفی شده است که در این روش برای آب‌بندی از مواد نانو استفاده می‌شود. چسب‌های نانو موجود در بازار معمولا از نوع مایع و شیری‌رنگ هستند. این چسب‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که به محض چسبیدن به سطح مورد نظر، خشک می‌شوند و رنگشان بی‌رنگ خواهد شد. همین موضوع باعث شده است تا تمیزی کار با استفاده از این چسب‌های جدید چند برابر شود.

نکته‌ای که درباره آب‌بندی استخر با مواد نانو وجود دارد این است که این چسب‌ها در برابر هرگونه تغییرات دمایی از جمله سرما، گرما و آتش مقاوم هستند و به هیچ عنوان تغییر شکل نمی‌دهند. چسب‌های کاشی آب‌گریز نیز به عنوان یکی از این نوع چسب‌ها شناخته می‌شوند که می‌توان از آن‌ها برای پر کردن درزهای لای کاشی‌های حوض استفاده کرد.

توجه داشته باشید که پیش از استفاده از چسب‌های نانو، لازم است که به طور کامل سطح مورد نظر را تمیز کنید و هیچ‌گونه جلبک یا رسوبی در کف یا دیواره‌های حوض وجود نداشته باشد. در این صورت، آب‌بندی به خوبی انجام نخواهد شد. نکته‌ای که درباره ساخت حوض و آب‌بندی آن با استفاده از این متریال و روش وجود دارد، قیمت آن است. این چسب‌ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به روش‌های دیگر آب‌بندی دارند. در نتیجه، اگر بودجه محدودی دارید یا می‌خواهید آب‌بندی را برای یک حوض بزرگ انجام دهید، این روش برایتان مقرون به صرفه نخواهد بود.

استفاده از متریال و چسب‌های نانو

استفاده از پوشش‌های پلی‌اورتان

یکی از روش‌های رایج برای ساخت و آب‌بندی کامل حوض، استفاده از پوشش‌های پلی‌اورتانی است. این روش کاملا تخصصی می‌باشد و حتما باید انجام این کار را به فردی بسپارید که تخصص زیادی در این زمینه دارد. توجه داشته باشید که پوشش‌های پلی‌اورتانی زیبایی منحصر به فردی را به حوض شما می‌دهند. اگر نمی‌خواهید کف حوض را کاشی‌کاری کنید، این روش گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.

پوشش‌های ژئوممبران

یکی از روش‌های بسیار محبوب برای ساخت و آب‌بندی حوض، استفاده از پوشش‌های ژئوممبران یا ژئوممبرین است. این روش معمولا برای حوض‌هایی استفاده می‌شود که برای کسب و کارهایی مانند پرورش ماهی استفاده می‌شوند و اگر از این روش می‌خواهید برای آب‌بندی حوض خانگی استفاده کنید، توصیه می‌کنیم به سراغ روش دیگری بروید. چرا که در روش ژئوممبران، بستر از نوع خاکی یا آهکی خواهد بود که این می‌تواند به پوست و سلامت شما آسیب بزند. در مقابل، این روش آب‌بندی، کمترین هزینه ممکن را دارد و می‌توانید با استفاده از آن‌، انواع سطوح دلخواهتان را آب‌بندی کنید.

در حال حاضر ورقه‌های ژئوممبران با ضخامت‌های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را از مجموعه‌های مختلف تهیه کنید. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای شیب‌های تند و زوایای 90 درجه‌ای، امکان استفاده از این ورقه‌ها وجود ندارد. در کنار این موارد، ورقه‌های ژئوممبران ترمیم‌ناپذیر هستند و در گذر زمان به بستری مناسب برای رشد جلبک تبدیل خواهند شد. با در نظر گرفتن تمام این موارد، توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید از پوشش ژئوممبران برای فضای مورد نظر خود استفاده کنید، آن را در اولویت آخر قرار دهید و تنها در صورت برخورداری از بودجه محدود این روش را انتخاب کنید.

استفاده از رنگ‌های مخصوص آب‌بندی

اگر نمی‌خواهید برای دیزاین حوض مورد نظرتان از کاشی‌کاری استفاده کنید، توصیه می‌کنیم برای آب‌بندی آن نیم‌نگاهی به رنگ‌های مخصوص آب‌بندی داشته باشید. در حالت کلی، برای رنگ کردن حوض می‌ـوان از سه نوع رنگ آب‌بند استفاده کرد که از جمله آن‌ها، رنگ‌های سیمانی، رنگ‌های پلیمری کلردار و رنگ‌های اکریلیک هستند.

رنگ‌های سیمانی، معمولا برای آب‌بندی حوض‌های با متریال بتنی استفاده می‌شوند. نوع بافت این رنگ‌ها، سیمان بتنی است. به همین خاطر، می‌توانند در عین ایجاد سطحی صاف و مناسب، رنگ‌آمیزی را انجام دهند و در عین حال، باعث آب‌بندی کامل شوند. مهم‌ترین مزیت استفاده از این رنگ، مقرون به صرفه بودن آن است.

نوع دیگر رنگ‌های آب‌بندی مورد استفاده در حوض‌ها و استخرها، رنگ‌های پلیمری از نوع کلردار هستند. این رنگ‌ها در مقایسه با رنگ‌های دیگر، انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و به همین خاطر، کارایی‌شان مقداری بیشتر است. توجه داشته باشید که در مقایسه با رنگ‌های سیمانی، رنگ‌های پلیمری کلردار خاصیت چسبندگی بیشتری دارن دو به همین خاطر، در برابر آب و رطوبت مقاومت بهتری از خود نشان می‌دهند.

یکی دیگر از انواع رنگ‌های آب‌بندی، رنگ اکریلیک است. این رنگ‌ها در دسته‌بندی رنگ‌های کم‌دوام قرار می‌گیرند. به همین خاطر، باید بعد از هر چند سال، آن‌ها را تعویض کرد. اما به طور کلی، این رنگ‌ها یک روکش با سطح استاندارد روی بافت حوض ایجاد می‌کنند و در صورت استفاده اصولی رنگ‌آمیزی صحیح، عمر مفیدی در حدود 5 تا 10 سال خواهند داشت.

استفاده از رنگ‌های مخصوص آب‌بندی

ایزوگام و قیرگونی

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های آب‌بندی حوض، روش ایزوگام و قیرگونی است. این روش در حال حاضر نیز توسط برخی افراد و مجموعه‌ها برای آب‌بندی استفاده می‌شود. اما به طور کلی، اگر قصد ایزوگام و قیرگونی را دارید، توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید. چرا که این روش کاملا تخصصی است و کوچک‌ترین اشتباه باعث آسیب رسیدن به شما و عدم آب‌بندی صحیح حوض می‌شود.

برای ایزوگام و قیرگونی، باید حتما سطح زیرین از نوع سیمانی و صاف باشد. این باعث می‌شود تا در گذر زمان و استفاده طولانی‌مدت از حوض، سطح زیرین آن آسیب نبیند. توجه داشته باشید که برای ایزوگام و قیرگونی، باید موقعی را انتخاب کنید که وضعیت آب‌وهوایی در شرایط مناسبی قرار داشته باشد. چرا که در صورت بارش باران یا افزایش رطوبت، عایق‌بندی به خوبی انجام نخواهد شد. همچنین اگر قصد لوله‌کشی در زیر حوض را دارید، باید بعد از پهن کردن کامل قیرگونی، محل عبور تاسیسات را برش بدهید و اطراف آن‌ها را با دقت کامل اندود کنید.

توجه داشته باشید برای قیرگونی، حتما باید سطحی که باری همپوشانی در نظر می‌گیرید، بیشتر از 10 سانتی‌متر باشد. با توجه به تمام مواردی که ذکر کردیم، تصور کنید بعد از انجام قیرگونی، باید ایزوگام را انجام دهید. با توجه به سختی زیادی این کار و البته زمان‌بر بودن آن، توصیه می‌کنیم ساخت حوض را به افراد متخصص بسپارید و در صورت وجود شرایط مناسب، روش‌های دیگر را برای آب‌بندی آن انتخاب کنید.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات قیرگونی این است که یک چشم تیز به راحتی می‌تواند آن را سوراخ کند و باعث از بین رفتن آب‌بندی شود. به همین خاطر، در نصب لایه‌های رویی قیرگونی حتما باید نهایت دقت را به خرج دهید.

ایزوگام و قیرگونی

استفاده از چسب بتن و پلاستر برای آب‌بندی

یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای ساخت و آب‌بندی حوض، استفاده از چسب بتن و پلاستر نرمه ماسه سیمان است. این روش سنتی کاربرد گسترده‌ای در عایق‌بندی رطوبتی استخرها دارد. اگر می‌خواهید برای آب‌بندی استخر از این روش‌ها استفاده کنید، توصیه می‌کنیم انجام آن را به افرادی بسپارید که در این زمینه تخصص کافی دارند. برای دریافت خدمات مشاوره و رزرو نوبت جهت ارائه خدمات، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه برکه تماس بگیرید.

استفاده از پودرهای نفوذگر کریستال شونده

در حال حاضر نوع محصول به نام پودر نفوذگر در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن برای آب‌بندی حوض استفاده کنید. توجه داشته باشید که این پودر دارای انواع مختلفی است که باید با توجه به نوع و شرایط حوض، نوع مناسب را برای آب‌بندی انتخاب کنید. لازم به ذکر است که درست مانند واتر استاپ‌ها، پودرهای نفوذگر کریستال شونده نیز مخصوص حوض‌های با متریال بتنی هستند و حتی باید با ملات ترکیب شوند تا کارایی مناسبی داشته باشند. اگر قصد استفاده از این پودرها را دارید، توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی، با یک مجموعه یا فرد متخصص مشورت کنید.

استفاده از واتر استاپ‌ها

نوع محصول در بازار وجود دارد که به آن واتر استاپ گفته می‌شود. این محصول می‌تواند به خوبی آب‌بندی حوض را انجام دهد. توجه داشته باشید که تنها می‌توانید زمانی از این محصول استفاده کنید که ساختار حوض شما از نوع بتنی باشد.

در بازار انواع مدل واتر استاپ وجود دارد که می‌توانید آن را متناسب با نیاز خود تهیه کنید. تقریبا همه مدل‌های این محصول از نوع آجدار هستند که می‌توانند چسبندگی بتن را به همراه داشته باشند. به طور کلی، می‌توان گفت که واتر استاپ می‌تواند مقاومت کششی بتن را افزایش دهد و مانع از ایجاد کانال‌های نفوذ آب شود. اگر می‌خواهید ساختار حوض را از داخل آب‌بندی کنید و در عین حال باعث کاهش فشار منفی آب شوید، توصیه می‌کنیم نیم‌نگاهی به این روش آب‌بندی حوض داشته باشید.

به طور کلی، واتر استاپ‌ها به سه نوع کلی تقسیم می‌شوند. هرکدام از این محصولات دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند. انتخاب واتر استاپ مناسب یا حتی روش مناسب برای ساخت و آب‌بندی حوض را بهتر است به فردی بسپارید که در این زمینه تخصص و دانش کافی را دارد.

استفاده از واتر استاپ‌ها

در ادامه با برخی از انواع واتر استاپ‌ها آشنا می‌شویم:

  • واتر استاپ‌های PVC: این محصولات تنوع فرم و سایز بالایی دارند و باید متناسب با نیاز و مفصلی که قصد استفاده در آن را دارید، واتر استاپ پی وی سی مناسب را انتخاب کنید. این محصول‌ها به عنوان یک پرده ضد آب عمل خواهند کرد و امکان جوش PVC را نیز دارند
  • واتر استاپ‌های هیدروفیلی: این واتر استاپ‌ها می‌توانند به خوبی درزهای اجرای و مقطعی بتن را پوشش دهند. مهم‌ترین مزیت این محصولات، انعطاف‌پذیری بالای آن‌ها است
  • واتر استاپ‌های بنتونیتی: این واتر استاپ‌ها بر پایه سدیم بنتونیت فعال ساخته می‌شوند و خاصیت ارتجاعی فوق‌العاده بالایی دارند

استفاده از ژل میکروسیلیس

در حال حاضر نوعی ژل در بازار وجود دارد که به آن ژل میکروسیلیس گفته می‌شود. این ژل بر پایه پلی کربوکسیلات اتر ساخته شده است و می‌توان از آن برای آب‌بندی استفاده کرد. توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید برای آب‌بندی حوض از این محصول استفاده کنید، باید حتما آن را با بتن ترکیب و در زمان ساخت از ژل استفاده کنید. در این صورت، نفوذپذیری بتن به حداقل خواهد رسید.

توجه داشته باشید که استفاده از ژل میکروسیلیسی هزینه نسبتا بالایی دارد و به همین خاطر، برای حوض‌های بزرگ به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی، از این محصول استفاده نمی‌شود. اما اگر حوض شما کوچک است، توصیه می‌کنیم در کنار روش‌های دیگر، از ژل میکروسیلیس نیز استفاده کنید.

استفاده از ژل میکروسیلیس

استفاده از رزین‌های مخصوص

در حال حاضر می‌توان با استفاده از رزین‌های مخصوص، آب‌بندی حوض را به صورت کامل انجام داد. رزین‌های موجود در بازار برای این منظور، معمولا از متریال پلیمری یا اکریلیک هستند. برای ساخت و استفاده از این رزین‌ها نیز باید آن‌ها را با سیمان و بتن ترکیب کنید. انجام این کار باعث افزایش میزان چسبندگی ملات و کاهش نفوذپذیری می‌شود.

استفاده از رنگ لاستیکی برای پوشش ترک‌های سطحی

اگر ساخت حوض به اتمام رسیده است، اما چند ترک سطحی روی حوض مشاهده می‌کنید و نشتی آب نیز وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ لاستیکی استفاده کنید. با کمک این رنگ به راحتی می‌توانید ترک‌های سطحی را پوشش دهید و مانع از بروز نشتی مجدد در آن‌ها شوید. اگر قصد استفاده از این رنگ‌ها را دارید، می‌توانید به عنوان یک پوشش کامل‌تر، از سیمان ساده هیدرولیکی در درزهای ترک‌ها و شکاف‌ها استفاده کنید. با انجام این کار، آب‌بندی حوض مورد نظرتان به خوبی انجام خواهد شد.

چرا مجموعه برکه را برای دریافت خدمات ساخت حوض انتخاب کنید؟

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم داده‌اند تا بخواهید از میان مجموعه‌های موجود، برکه را برای دریافت خدمات ساخت حوض انتخاب کنید. ما همواره تلاش می‌کنیم تا در عین ارائه خدمات متنوع و در نظر گرفتن تعرفه قانونی برای ارائه خدمات، کیفیت کار بالایی نیز ارائه دهیم و این برگ برنده مجموعه ما نسبت به مجموعه‌های دیگر است. در ادامه با برخی از مزایای برکه برای دریافت خدمات آشنا می‌شویم.

چرا مجموعه برکه را برای دریافت خدمات ساخت حوض انتخاب کنید؟

تنوع بالای خدمات

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است تا مجموعه برکه به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌ها برای دریافت خدمات تبدیل شود، تنوع بالای خدمات این مجموعه است. شما می‌توانید از مجموعه ما انواع خدمات مربوط به ساخت حوض، ساخت استخر، ساخت موتورخانه است، آب‌بندی استخر و جکوزی، آب‌بندی پشت بام و سقف، آب‌بندی مخازن، آب‌بندی نما و چنین خدمات دیگر را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، کافی است از طریق نوار سمت چپ صفحه یا بخش تماس با ما، با کارشناسان مجموعه برکه تماس بگیرید.

تعرفه قانونی و رقابتی

از جمله دیگر مزایای انتخاب مجموعه برای دریافت خدمات مربوط به ساخت حوض می‌توان به تعرفه قانونی و رقابتی نسبت به مجموعه‌های دیگر اشاره کرد. برخلاف بسیاری از مجموعه‌های دیگر که برای ارائه خدمت تعرفه نامتعارف در نظر گرفته‌اند، شما می‌توانید با کمترین هزینه ممکن برای دریافت خدمات از مجموعه ما اقدام کنید.

توجه داشته باشید که هزینه ساخت حوض برای هر پروژه یکسان نیست. چرا که عوامل مختلفی بر تعیین این هزینه تاثیر دارند. از جمله برخی از این عوامل می‌توان به ابعاد حوض، نوع متریال مورد استفاده برای ساخت، روش در نظر گرفته شده برای آب‌بندی حوض و طرح مورد نظر برای آن اشاره کرد. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا هزینه‌ها برای ساخت هر نوع حوض متفاوت باشد. البته برای برآورد تقریبی هزینه‌ها می‌توانید همین حالا با کارشناسان برکه تماس بگیرید.

تعرفه قانونی و رقابتی

فعالیت مجاز و زیر نظر اتحادیه

از جمله دلایلی که باعث شده است تا مجموعه برکه به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌ها برای دریافت خدمات ساخت حوض و آب‌بندی آن شناخته شود، فعالیت مجاز و زیر نظر اتحادیه این مجموعه است. در حالی که بسیاری از مجموعه‌های دیگر، فعالیت غیرقانونی دارند.

با توجه به فعالیت مجاز و زیر نظر اتحادیه مجموعه برکه، برای دریافت خدمات از مجموعه ما هیچ نگرانی از بابت تعرفه نامتعارف و مشکلات دیگر نخواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید.

وقت‌شناسی مجموعه و ارائه خدمات در کوتاه‌ترین زمان ممکن

وقت‌شناسی یکی از شعارهای مجموعه برکه است. در بسیاری از مواقع که قصد دریافت خدمات از مجموعه‌های غیرمجاز یا ناشناخته را دارید، با مشکل بدقولی مواجه می‌شوید. این موضوع می‌تواند باعث تاخیر در ساخت حوض و کند شدن روند کار شود. به همین خاطر، برای دریافت این‌گونه خدمات، بهتر است همیشه به سراغ مجموعه‌هایی بروید که در این زمینه شناخته شده هستند و می‌توانید از این بابت روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید.

ما در مجموعه‌ برکه همواره تلاش می‌کنیم تا خدمات مورد نیاز شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و درست در بازه تعیین شده ارائه کنیم. به همین خاطر است که مجموعه ما به عنوان یکی از برترین ارائه‌دهنده‌های خدمات مربوط به ساخت حوض شناخته می‌شود.

برخورداری از کادر مجرب

در کنار تمام مزایایی که برای دریافت خدمات از مجموعه برکه ذکر کردیم، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که کادر ما، کادری مجرب و دارای چندین سال تجربه و دانش تخصصی در حوزه ساخت انواع حوض و تمام مراحل و بخش‌های مربوط به آن هستند. شما می‌توانید برای دریافت خدمات از مجموعه ما همین حالا با کارشناسان برکه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

ارائه صفر تا صد خدمات ساخت حوض در مجموعه برکه

به طور کلی، برای ساخت حوض باید امکانات مختلفی را در اختیار داشته باشید. عدم برخورداری از لوازم و تجهزات کافی می‌تواند سرعت کار را به شدت کندتر کند. در عین حال، اگر از تجربه و دانش مرتبط نیز برخوردار نباشید، نمی‌توانید حوض مورد نظرتان را مطابق با استانداردهای لازم بسازید. در کنار این موارد، برای آب‌بندی حوض نیز به مشورت و کمک فرد متخصص در این حوزه نیاز دارید. به همین خاطر، به مجموعه‌ای نیاز دارید که بتواند این کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه انجام دهد.

ارائه صفر تا صد خدمات ساخت حوض در مجموعه برکه

ما در مجموعه برکه صفر تا صد خدمات مربوط به ساخت انواع حوض از جمله ساخت حوض سیمانی و یا ساخت حوض با بلوک سیمانی، ساخت با یونولیت و … را ارائه می‌دهیم. اگر شما نیز می‌خواهید حوض دلخواه خود را بسازید، کافی است با مجموعه ما تماس بگیرید تا کارشناسان برکه شما را راهنمایی کنند. لازم به ذکر است که در مجموعه ما خدمات با تعرفه رقابتی و بالاترین میزان رضایت‌مندی ارائه می‌شوند.

سوالات متداول

برای ساخت حوض بهترین متریال، چه نوعی است؟

از میان روش‌های موجود، توصیه می‌کنیم برای ساخت حوض به سراغ ساخت حوض‌های سیمانی بروید. چرا که این متریال هزینه کمتری دارد و آب‌بندی آن نیز راحت‌تر است.

آیا می‌توانیم برای آب‌بندی حوض از سیمان استفاده کنیم؟

بله. اما باید از ترکیبات مخصوص آب‌بندی نیز برای این منظور استفاده کنید. از جمله بخری از این ترکیبات و پوشش‌ها می‌توان به چسب‌های کریستال شونده و انواع واتر استاپ‌ها اشاره کرد.

بهترین روش برای آب‌بندی حوض چیست؟

اگر حوض شما کوچک است و مشکلی از بابت بودجه ندارید، متریال نانو و جدید می‌توانند بهترین گزینه باشند که سرعت اجرای بالایی دارند و نتیجه‌شان نیز رضایت‌بخش است.

آیا می‌توانیم خودمان ساخت و آب‌بندی حوض را انجام بدهیم؟

خیر. انجام این کار نیازمند دانش کاملا تخصصی در این زمینه است. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم از پیمانکارها و مجموعه‌های متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

آیا استفاده از تنها یک لایه برای آب‌بندی کافی است؟

خیر. به دلیل وجود فشار مثبت و منفی آب روی کف و دیواره حوض، یک لایه آب‌بندی طول عمر و کارایی مناسبی نخواهد داشت.

فشار منفی چیست؟

فشار منفی، فشاری است که آب خارج از حوض، از بیرون به دیواره آن وارد می‌کند.

آیا می‌توانیم آب‌بندی حوض را با پوشش‌های کریستال شونده انجام دهیم؟

بله. برای این منظور باید پودر کریستال شونده را با ملات ترکیب و استفاده کنید.

بهترین روش برای ساخت حوض چیست؟

برای ساخت حوض باید با توجه به شرایط زمین مورد نظر و نوع حوضی که در ذهن خود دارید، روش مناسب را انتخاب کنید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد امتیاز : 55

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *