loader image

طراحی و ساخت آبنما در تهران

خانه | خدمات آبنما | طراحی و ساخت آبنما در تهران

طراحی و ساخت آبنما در تهران

ویلا و باغ شخصی، مکانی است که شهروندان تهرانی می‌توانند مدتی را به‌دور از خیابان‌های شلوغ و پرسروصدای این شهر و در آرامش بگذرانند. استراحت در دل طبیعت و مکانی با هوای پاک عالی است. اما می‌توانید با ساخت آبنما در ویلا یا باغ شخصی خود، این مکان‌ها را به تکه‌ای از بهشت تبدیل کنید.

صدای آبشار یا سر و صدای ریزش آب در آبنماها، فواره‌ها، حوضچه‌ها و برکه‌ها، آرامشی بی‌نظیر به محیط باغ و ویلا می‌بخشد. آبنما تأثیر شگفت‌انگیزی روی حال و هوای این مکان‌ها دارد و با ایجاد جذابیت بصری و صوتی، مکان‌ موردنظر شما را به فضایی شیک و لوکس و در عین حال، آرامش‌بخش تبدیل می‌سازند.

در ادامه مطلب به بررسی دقیق‌تر فرآیند طراحی و ساخت آبنما در تهران می‌پردازیم و با انواع آبنماها، برکه‌ها و حوض آشنا خواهید شد.

بررسی انواع آبنما

بررسی انواع آبنما

در ادامه، انواع آبنما که می‌توانید از گروه مهندسی برکه برای طراحی و ساخت آن کمک بگیرید را معرفی می‌کنیم.

آبنما آبشاری

آبنمای آبشاری، اثری هنری است که با الهام از زیبایی آبشارهای طبیعی، دنیایی از آرامش و زیبایی را به محیط‌های مختلف، از باغ‌ها گرفته تا داخل ساختمان‌ها می‌بخشد. در آبنما با جاری شدن آب از سنگ‌ها و صخره‌ها، جلوه صوتی و بصری فوق‌العاده ایجاد می‌شود.

برای ساخت آبنمای آبشاری، مصالح طبیعی مانند سنگ‌های لاشه‌ای، ورقه‌های سنگی و پوکه معدنی استفاده می‌شود که در نهایت، ظاهری کاملاً مشابه با صخره‌های طبیعی به آبنما می‌بخشند.

انواع آبنماهای آبشاری در اندازه‌ها و اشکال مختلف، از جمله پروژه‌های طراحی و ساخت آبنما در تهران هستند که توسط گروه مهندسی برکه اجرا می‌شوند. می‌توانید با ساخت این مدل آبنما، جلوه خیره کننده‌ای به محیط مدنظر خود ببخشید و از دیدن منظره آن لذت ببرید.

تماس با برکه

آبنمای موزیکال یا ریتمیک

آبنماهای موزیکال، یکی از جذاب‌ترین و مدرن‌ترین آبنماها در دنیای طراحی و معماری محیط‌های باز هستند. این آبنماها نه‌تنها به‌دلیل زیبایی ظاهری خود توجه هر فردی را جلب می‌کنند، بلکه با ترکیب هنر معماری با علم موسیقی، تجربه‌ای چندگانه از احساس را ایجاد می‌کنند.

در آبنماهای موزیکال، آب به‌شکل‌ی همزمان و هماهنگ با موسیقی جاری می‌شود. این ترکیب بین آب و موسیقی جلوه‌ای زیبا و چشمگیر را ایجاد می‌کند. به‌خصوص زمانی که جریان آب نیز متناسب و هماهنگ با ریتم موسیقی تغییر کرده و به وسیله‌ی حرکات هماهنگ خود، تصویر زیبا و مفهومی ایجاد می‌کند.

این آبنماهای زیبا از جمله پروژه‌های طراحی و ساخت آبنما در تهران توسط گروه برکه هستند. می‌توانید با ساخت این مدل آبنما، آرامش و زیبایی را به‌طور همزمان به محیط مدنظر خود بیاورید و از تماشای منظره تلفیق آب و موسیقی لذت ببرید.

آبنمای شیشه‌ای

آبنمای شیشه‌ای

آبنمای شیشه‌ای یکی از جذاب‌ترین و جدیدترین طرح‌های آبنما است و اخیراً به یکی از پرطرفدارترین پروژه‌های طراحی و ساخت آبنما در تهران تبدیل شده‌ است. این نوع آبنما با ترکیب هنر ساخت و طراحی شیشه، حرکت آب و نور، ظاهری زیبا و فوق‌العاده را ایجاد می‌کند.

آبنمای شیشه‌ای برخلاف سایر آبنماها، اغلب در محیط‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل آبنما به‌طور گسترده در مکان‌هایی چون ادارات، مراکز تجاری، مراکز خرید و اتاق‌های هتل قابل مشاهده است و عمده تقاضای ساخت این مدل آبنما از سمت این مکان‌ها است.

آبنمای شیشه‌ای برخلاف سایر آبنماها نیازی به محیط وسیع ندارد و در حداقل فضا می‌توان آنها را طراحی و اجرا کرد. همچنین نیاز کمتری به نگهداری و مراقبت نسبت به آبنماهای سنتی دارد.

آبنمای دیواری (دیوار خیس)

از دیگر پروژه‌های پرطرفدار طراحی و ساخت آبنما در تهران، ساخت آبنمای دیواری است که دیوار خیس نیز نامیده می‌شود. آبنماهای دیواری یکی از مدرن‌ترین و جذاب‌ترین آبنماها هستند و به زیبایی بیشتر دیوارها کمک می‌کنند.

این مدل آبنما برای مکان‌هایی مانند استخر، لابی هتل، روف‌گاردن‌، باغ و ویلا مناسب است. آبنمای دیواری زیبایی و آرامش را به‌طور همزمان به محیط می‌بخشد و نیازی به محیطی وسیع برای طراحی و ساخت ندارد.

به‌منظور طراحی و ساخت آبنمای دیواری، ابتدا در دیوار مورد نظر حفره‌هایی برای خروج آب ایجاد می‌شود. این حفره‌ها به‌صورت استراتژیک در دیوار نصب می‌شوند تا آب با فشار مخصوص از آنها با جلوه‌ای زیبا و موزون خارج شود. آبنماهای دیواری مختلف قابلیت ایجاد جریان‌ها و الگوهای متنوع را برای خروج آب دارند و زیبایی و آرامش محیط را صدچندان می‌کنند.

آبنمای ریسه ای

اگر قصد ساخت آبنمایی را دارید که چشم همه را خیره کند، آبنمای ریسه ای بهترین انتخاب است و می‌توانید برای ساخت آن، از گروه متخصص طراحی و ساخت آبنما در تهران کمک بگیرید. آبنمای ریسه‌ای، یا به‌عبارت دیگر آبنمای فیبر نوری، از جمله ابتکارات مدرن و جذاب در دنیای طراحی مناظر و معماری است.

در این نوع آبنما، قطرات آب به‌شکل ریسه‌ای و به آرامی از سمت بالا به‌سمت پایین جاری می‌شوند. آب در این نوع آبنما با فیبر نوری خاصی طراحی و ترکیب می‌شود تا جلوه‌ای خیره‌کننده و معمولاً بدون صدا ایجاد کند. این آبنماها به‌دلیل بی‌صدا بودن، برای انواع محیطی که نیاز به سکوت و آرامش دارند نیز مناسب است.

آبنمای ریسه‌ای می‌تواند در ابعاد و اندازه‌های مختلفی طراحی و اجرا شود؛ بنابراین نگران وسعت محیط مورد نظر خود نباشید. این نوع آبنما بیشتر جنبه تزئینی دارد و معمولاً در محیط‌هایی همچون هتل‌ها، پاساژها، مجتمع‌های مسکونی و تجاری، لابی‌ها و فضاهای شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. تلفیق بین فیبر نوری و جریان آب در این آبنماها به ایجاد منظره بی‌نظیری منجر می‌شود که به محیط آرامش و طراوت نیز می‌بخشد.

آبنمای سنگی

آبنمای سنگی یکی از پروژه‌های طراحی و ساخت آبنما در تهران است که از زمان گذشته تا به امروز طرفداران زیادی داشته است. این آبنماها برای هر زمان و مکانی مناسب هستند و با گذشت زمان قدیمی نمی‌شوند.

از مزایای جذاب آبنمای سنگی تنوع در ابعاد، اشکال و اندازه‌های آن است. این مزایا باعث می‌شوند که این نوع آبنما را بتوان با توجه به ابعاد فضا و سلیقه مشتریان به‌شکل‌های مختلف طراحی و اجرا کرد. به همین دلیل می‌توان آبنمای سنگی را در محیط‌های کوچک و محدود یا فضاهای بزرگ باز یا بسته مورد استفاده قرار داد و محدویت خاصی در طراحی و ساخت آن وجود ندارد. همچنین، سنگ مورد استفاده در ساخت این نوع آبنما از نوع مصنوعی یا طبیعی است و می‌توان از انواع متریال‌های معدنی متنوع نیز استفاده‌ کرد. این تنوع متریال امکان ایجاد آبنمایی منحصربه‌فرد و متفاوت از آبنماهای سنتی را با جلوه‌‌ای زیبا فراهم می‌کند.

آبنمای بارانی (مه پاش)

آبنمای بارانی (مه پاش)

آبنمای بارانی که به آبنمای مه‌پاش نیز مشهور است، ابتکاری زیبا در دنیای طراحی و معماری فضای باز محسوب ‌می‌شود که با الهام از قطرات باران طراحی و اجرا شده ‌است. در این مدل آبنما، آب به‌شکل قطرات باران درمی‌آید. این آبنما اصولاً در محیط‌هایی که به‌منظور ایجاد فضایی زیبا و آرامش‌بخش برای تمدد اعصاب ساخته‌شده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آبنمای بارانی یا مه‌پاش همانطور که از نامش پیداست، در محیط‌های داخلی و خارجی قابل‌اجرا است. این آبنما نصب و راه‌اندازی ساده‌تری نسبت به سایر آبنماها دارد و در هر فضایی قابل اجراست. وقتی قطرات آب به آرامی از این آبنما به بیرون پخش می‌شوند، جلوه‌ای شبیه به باران ایجاد می‌کنند که بسیار آرامش‌بخش است و هوا را نیز خنک‌تر و مطبوع‌تر می‌سازد.

علاوه بر زیبایی و خنک‌سازی فضا توسط این آبنما، آرامش‌بخش بودن، تصفیه هوا و طراوت بخشی به فضا نیز از جمله مزایای آبنمای بارانی یا همان مه پاش هستند. مزایا و جذابیت بصری این آبنما، آن را به انتخابی عالی برای دکوراسیون محیط‌های مختلف تبدیل ساخته ‌است. آبنمای بارانی برای تمامی افرادی که به‌دنبال فرصتی برای کسب آرامش و لذت بردن از فضای زیبا و با طراوت هستند، گزینه مناسبی است.

آبنمای آب و آتش

آب و آتش، دو عنصر متضاد که از اصلی‌ترین نمادهای طبیعت به‌شمار می‌آیند و سازه‌های مختلفی در طراحی و اجرا از این دو عنصر الهام ‌گرفته‌اند. یکی از پروژه‌های خاص و پرطرفدار طراحی و ساخت آبنما در تهران که توسط گروه برکه اجرا می‌شود، آبنمای آب و آتش است.

در این نوع آبنما، دو عنصر آب و آتش با یکدیگر ترکیب می‌شوند و این تناقض خیره‌کننده، جلوه‌ای جذاب و شگفت‌آور به وجود می‌آورد. آبنمای آب و آتش علاوه بر زیبایی و جذابیت برای مخاطبین، با نوعی جذابیت رمزآلود نیز همراه است که چشم هر بیننده‌ای را به‌سوی خود جلب می‌کند.

این نوع آبنما عمدتاً در فضاهای باز و بیرون از خانه به کار می‌رود و می‌تواند با پخش موسیقی و نورپردازی ترکیب شود و مکان را به یک محیطی جادویی تبدیل کند.

 این نوع آبنما نه‌تنها به‌عنوان یک سازه زیبا و جذاب برای مکان‌های عمومی، بلکه به‌عنوان اثر هنری خیره‌کننده در محیط‌های خصوصی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید برای ساخت این نوع آبنما از گروه طراحی و ساخت آبنما در تهران یعنی گروه مهندسی برکه کمک بگیرید تا به‌نحو احسن در محیط مورد نظر شما با ابعاد دلخواهتان طراحی و اجرا شود.

آبنمای پرده‌ای

آبنمای پرده‌ای یکی از پرکاربردترین پروژه‌های طراحی و ساخت آبنما در تهران است که بیشترین تقاضا و کاربرد آن در استخرها بوده است. اما کاربرد این آبنما تنها به استخرها محدود نمی‌شود و می‌توان از آن در مکان‌های متنوعی نظیر لابی هتل‌ها، مجتمع‌های مسکونی، سالن‌های ورزشی و غیره نیز استفاده کرد. هدف اصلی استفاده از این نوع آبنما، نمایش چرخش آب و ایجاد جلوه‌ی زیبا است.

این نوع آبنما، آب را به‌شکل پرده‌ای پخش می‌کند که به‌تدریج شکل می‌گیرند. از مزایای این مدل آبنما می‌توان به تنوع بالا در طراحی و اجرای آن اشاره کرد. می‌توانید آبنمای پرده‌ای را در اندازه و اشکال مختلف برای فضای خود انتخاب کرده و جلوه‌ خاصی را ایجاد کنید.

 از دیگر ویژگی‌های جالب این نوع آبنما، قابلیت ایجاد جریان‌های آبی متنوع و پویاست که به شما امکان لذت بردن از جذابیت‌های آب در فضاهای مختلف را می‌دهد. آبنمای پرده‌ای روشی جدید برای ایجاد جلوه‌ منحصربه‌فرد در محیط مورد نظر شما و تطابق این جلوه با سلیقه و سایر اجزای محیط است که به‌همراه هم فضایی آرامش بخش را به وجود می‌آورند. اگر به طراحی و ساخت این مدل آبنما تمایل دارید، می‌توانید از گروه طراحی و ساخت آبنما در تهران برکه کمک بگیرید تا این مدل آبنما را به‌نحو احسن و کاملاً مطابق با سلیقه و فضای شما اجرا کنند.

گروه مهندسی برکه برای طراحی و ساخت آبنما در تهران چه نکاتی را در نظر می‌گیرد؟

گروه مهندسی برکه برای طراحی و ساخت آبنما در تهران چه نکاتی را در نظر می‌گیرد؟

گروه مهندسی برکه برای طراحی و ساخت آبنما، فواره، حوض و برکه در تهران نکاتی را در نظر می‌گیرد تا پروژه به‌نحو احسن و بدون هیچ‌گونه مشکل اجرا شود. در ادامه به‌صورت مختصر به این نکات اشاره می‌کنیم.

 • استفاده از متریال طبیعی در طراحی و ساخت آبنما
 • طراحی استاندارد
 • فاصله از درخت؛ از اولین نکات طراحی و ساخت آبنما، فواره، حوض و برکه
 • عدم قرارگیری آبنما در مسیر بادهای شدید
 • در نظر گرفتن تخلیه و سرریز آب برای حفظ زیبایی و پاکیزگی آب آبنما
 • عمق مناسب برای منبع ذخیره آب به‌منظور صرفه‌جویی و عدم هدر رفتن آب
 • حفاظت از آبنما از طریق شبکه‌های آهنی
 • استفاده از سیستم لوله‌کشی ثابت برای تأمین آب آبنما
 • تأمین امنیت کابل‌های برق داخل حوض
 • انتخاب پمپ مناسب برای آبفشان
 • قابلیت‌های محافظت از آبنما در هوای سرد و جلوگیری از یخ‌زدگی

سخن پایانی

گروه مهندسی برکه با افتخار به ارائه خدمات طراحی و ساخت آبنما در تهران و سایر شهرهای کشور می‌پردازد. از ابتدای پروژه تا انتها، تعهد ما به ایجاد آبنماهایی زیبا و منحصربه‌فرد در محیط‌های مختلف برای مشتریان عزیز است. ما به‌عنوان یک تیم از مهندسان متخصص و هنرمندان طراح، همیشه در تلاشیم تا آبنمایی با کیفیت بالا و به‌صورت استاندارد برای شما ایجاد کنیم. آبنماهای ما نه‌تنها جلوه‌ی زیبایی به مکان شما اضافه می‌کنند، بلکه آرامش را نیز برای شما به ارمغان می‌آورند. می‌توانید برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و نحوه تماس با مشاورین، به سایت برکه مراجعه کنید. همچنین مجموعه برکه خدماتی همچون آب بندی آبنما را به کمک بهترین و باکیفیت ترین متریال روز ارائه می دهد.

فضای باز محیط ویلای ما کوچک است؛ از کجا تشخیص دهم که چه آبنمایی برای ویلای ما مناسب‌تر است؟

از آنجایی که تمامی آبنماها در اندازه و اشکال متناسب با فضا ساخته می‌شود، می‌توان هر گونه آبنما که در نظر دارید را به‌صورت اختصاصی برای شما طراحی و اجرا کرد.

آیا می‌توان در ساخت آبنمای سنگی از متریال کاملاً طبیعی استفاده‌کرد؟

بله. آبنماهای سنگی با انواع متریال مد نظر شما ساخته می‌شوند و امکان ساخت آبنمای سنگی با متریال کاملاً طبیعی نیز وجود دارد.

از کجا بدانیم که محیط ویلای ما زیرساخت مناسب ساخت آبنما را دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید ابعاد فضا، عمق مناسب، فاصله داشتن تا سایر اجزای ویلا مانند درختان و برکه و... بررسی شود.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 43

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *