loader image

خدمات شستشوی استخر

خانه | خدمات استخر | خدمات شستشوی استخر

خدمات شستشوی استخر

نظافت استخر یک امر حیاتی در نگهداری استخر است. برخی از خدمات نظافت استخر باید به صورت روزانه یا هفتگی انجام شوند. چندین بار در طول فصل نیز لازم است استخرها را عمیق تمیز کنید. خدمات شستشوی استخر ما، استخرتان را در تمام فصل ایمن و زیبا نگه می‌دارد.

استخر چگونه کثیف می شود؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که دقیقا چه چیزی استخرهای شنا را کثیف می‌کند؟ در اینجا ما به برخی از دلایل اصلی ناپاک و ناسالم شدن آب استخر اشاره می‌کنیم.

استخر چگونه کثیف می شود؟

انسان‌ها

انسان‌ها یکی از بزرگترین عوامل کثیف کردن استخر شما هستند. هر فردی که در استخر شما شنا می‌کند باکتری، چربی بدن و بین 15 تا 50 میلی لیتر آمونیاک و نیتروژن را در آب آزاد می‌کند.

حیوانات

سگ‌هایی که در استخر شما شنا می‌کنند، خاک، باکتری و احتمالاً مقدار زیادی مو در آب باقی می‌گذارند. سگ‌ها را نباید در استخر خانواده وارد کرد زیرا بر تعادل شیمیایی آب تأثیر می‌گذارند و خز آن‌ها می‌تواند بر تجهیزات گران قیمت استخر شما تأثیر بگذارد.

اگر اردک‌ها به استخر شما علاقه‌‌مند شوند نیز می‌توانند یک مشکل واقعی باشند. آنها می‌توانند مقدار زیادی مدفوع در داخل و اطراف استخر بر جای بگذارند.

تماس با برکه

محیط

گرد و غبار ناشی از باد، تجزیه برگ‌ها و مواد گیاهی و پاهای کثیف همگی در ایجاد یک استخر شنای کثیف نقش دارند. آب باران نیز رسوبات را حمل می‌کند و آن‌ها را از کنار استخر به داخل آن می‌برد.

هر آبي كه دائماً حركت نكند، به تدريج در آن جلبك جمع مي‌شود. جلبک‌ها هزاران نوع و رنگ‌های زیادی دارند. روشن نگه داشتن پمپ استخر برای جلوگیری از جلبک مهم است و استفاده از جلبک‌کش‌های مناسب می‌تواند از تجمع آن‌ها در مناطقی که پمپ به آن دسترسی ندارد جلوگیری کند. اگر این کارها را بلد نیستید از خدمات شستشوی استخر کمک بگیرید.

باید همواره آب استخر خود را تمیز نگه دارید یا از خدمات شستشوی استخر کمک بگیرید

برای تمیز و سالم نگه داشتن استخر خود باید یک برنامه منظم نگهداری استخر را دنبال کنید. بهتر است در حفظ و نگهداری استخر خود کوشا باشید، زیرا احیای یک استخر سبز رنگ می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. از طرفی تمیز کردن استخر برای این انجام می‌شود که شناگران در یک محیط کاملا سالم و تمیز شنا کرده و مریض نشوند.

ممکن است برای انجام این کار به کمک نیاز داشته باشید، یا اینکه برای تعمیر و نگهداری منظم استخر خود نیاز به یک تکنسین متخصص استخر پیدا کنید. می‌توانید از خدمات شستشو و نظافت استفاده نمایید.

برنامه خدمات شستشوی استخر

استخر باید در طول فصل شنا به صورت هفتگی تمیز شود. البته تمیز کردن هفتگی، به صورت سطحی انجام می‌شود. برای تمیز کردن عمیق استخر باید یک برنامه منظم ترتیب داد. این کار باید حداقل به صورت فصلی انجام شود.

تمیز کردن هفتگی استخر، بخشی از خدمات شستشوی استخر است

تمیز کردن هفتگی استخر، بخشی از خدمات شستشوی استخر است

در برنامه تمیز کردن هفتگی استخر، باید تعدادی کار انجام شود تا تجهیزات بتوانند درست کار کنند و آب تمیز باقی بماند. در این قسمت چک لیست مراقبت هفتگی استخر آورده شده است.

 • پمپ و سبد اسکیمر را خالی کنید.
 • پمپ را حداقل 8-12 ساعت در روز روشن کنید تا آب تمیز بماند.
 • برگ‌ها، حشرات و سایر زباله‌های شناور را جمع آوری کنید.
 • برای پاک کردن خاک و زباله از کف استخر جارو برقی بکشید.
 • دیوارها و سطوح استخر را 2 بار در هفته با فرچه تمیز کنید. ممکن است به خدمات شستشوی استخر نیاز داشته باشید. با متخصصان ما تماس بگیرید.
 • آب را حداقل یک بار در هفته با نوارها یا کیت‌های تست آب استخر تست کنید.
 • PH آب استخر، قلیاییت کل و سختی کلسیم را در صورت نیاز متعادل کنید.
 • در صورت نیاز ضدعفونی کننده کلر اضافه کنید تا سطح کلر توصیه شده 1-4 PPM را حفظ کنید.
 • یک بار در هفته به استخر شوک وارد کنید.
 • برای جلوگیری از رشد جلبک، جلبک کش را هر هفته اضافه کنید.
 • به فشار فیلتر توجه کنید و در صورت لزوم شستشوی معکوس را انجام دهید.
 • در صورت نیاز فیلتر را تمیز کنید.
 • سطح آب را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تنظیم کنید.
 • موجودی لوازم را چک کنید و هر گونه مواد شیمیایی استخر یا محصولاتی را که در حال اتمام هستند دوباره سفارش دهید.

علائمی که نشان می دهند باید برای تمیز کردن حرفه ای استخر برنامه ریزی کنید

ممکن است بپرسید، چه زمانی باید استخر خود را به صورت کامل تمیز کنم؟ آیا علائمی وجود دارد که نشان دهد وقت تمیز کردن استخر فرا رسیده است؟ باید گفت اگر علائم زیر را مشاهده کردید، وقت آن است که برای تمیز کردن حرفه‌ای استخر خود با خدمات نظافت و شستشوی استخر ما تماس بگیرید.

تغییر رنگ آب

واضحترین علامت اینکه استخر شما نیاز به تمیز کردن حرفه‌ای دارد، زمانی است که استخر شما سبز، قهوه‌ای، زرد یا هر رنگ دیگری غیر از شفاف باشد. وقتی آب استخر به درستی یا مکرر تصفیه نشود، می‌تواند جلبک یا سایر آلاینده‌ها را ایجاد کند. خدمات شستشوی استخر ما می‌تواند هرگونه استخر سبز شما را به حالت اول برگرداند.

حشرات

باکتری‌ها تنها موجوداتی نیستند که قادرند در استخرتان زندگی کنند. حشرات معمولاً راه خود را در اطراف آب پیدا می‌کنند و گاهی اوقات به داخل آن می‌افتند. حشراتی مانند پشه‌ها، سوسک‎های آبی، کنه‌های قرمز ریز و… می‌توانند در استخر قرار بگیرند و محیطی غیربهداشتی ایجاد کنند.

تحریک چشم و پوست

تحریک چشم و پوست

اگر با چشمان باز زیر آب شنا کنید، سوزش جزئی پوست و چشم کاملاً طبیعی است. با این حال، ممکن است از آب ناخالصی که به مدت طولانی روی پوست باقی می‌ماند، به یک بیماری جدی پوستی مبتلا شوید، به خصوص زمانی که آب به درستی درمان نشود یا از نظر شیمیایی متعادل نباشد.

جرم

جرم، تجمع مواد معدنی است که روی کاشی استخر، سنگ، فایبرگلاس و سایر سطوح سخت یافت می‌شود. جرم اغلب نشانه این است که سطح کلسیم، pH و قلیایی در استخر شما بسیار بالاست. خدمات نظافت استخر ما شامل از بین بردن هر گونه جرم نیز است.

حباب یا کف در آب

حباب یا کف روی سطح آب استخر شما ممکن است سرگرم کننده به نظر برسد، اما این بدان معناست که استخر شما بر اثر عواملی مانند موارد زیر آلوده شده است:

 • آلودگی‌هایی مانند ضد آفتاب، لوسیون و یا صابون
 • غلظت خیلی بالا از باکتری‌ها و میکروب‌های سطحی
 • نبود تعادل شیمیایی (داشتن مواد شیمیایی خیلی زیاد یا خیلی کم)

تمیز کردن و تنظیم صحیح مواد شیمیایی کاری است که در صورت نادیده گرفتن، می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما و خانواده‌تان به همراه داشته باشد.

تمیز کردن استخر یک تخصص است، به خدمات شستشوی استخر اعتماد کنید. ما در برکه ابزار، لوازم ویژه و این تجربه را داریم تا اطمینان حاصل کنیم که استخر شما مطابق با استانداردهای صنعتی و بهترین شیوه‌ها تمیز و نگهداری می‌شود.

تمیزکاری کامل و عمیق استخر، از خدمات شستشوی استخر ما است

تمیزکاری کامل و عمیق استخر، از خدمات شستشوی استخر ما است

همانطور که گفته شد، استخر شما علاوه بر اینکه به صورت هفتگی تمیز می‌شود، هر چند وقت یکبار (هر فصل) باید به صورت عمیق تمیز شود. برخی از خدماتی که در این زمینه ارائه می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

تخلیه آب

اولین کاری که برای تمیز کردن عمیق استخر خود باید انجام دهید این است که آب آن را تخلیه کنید. سپس استخر را تمیز کرده و در نهایت آن را دوباره با آب تمیز و سالم پر کنید.

این کار به یک سری تجهیزات مانند پمپ کفکش، شلنگ‌های تخلیه و… نیاز دارد. اگر این موارد را ندارید می‌توانید با بخش خدماتی استخر ما تماس بگیرید.

حذف زباله ها و سایر آلودگی ها

برای این کار لازم است یک جارو با موهای سفت داشته باشید. باید به ته استخر بروید و هر گونه زباله‌ای که در آنجا وجود دارد را بردارید. بهترین برس‌ها برای استفاده در استخرهای بتنی برس‌های فولادی ضد زنگ هستند، اما اگر نتوانستید یکی از آن‌ها را پیدا کنید، یکی را با مخلوطی از پرزهای فولادی ضد زنگ و نایلون انتخاب کنید.

تمیز کردن فیلترها بخشی از خدمات شستشوی استخر است

هنگامی که فیلتر آلوده یا به اشتباه تمیز می‌‌شود، فشار سیستم استخر شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد. این موضوع می‌‌تواند باعث شود لوله‌کشی استخر شما به اندازه کافی کار نکند و به طور بالقوه خراب شود. هنگام تمیز کردن استخر، باید فیلترها نیز بررسی و در صورت لزوم تمیز شوند. برای اینکه به درستی انجام شود، آن را به خدمات شستشوی استخر واگذار کنید.

خدمات نظافت استخر شامل تمیز کردن استخر سبز است

اگر استخرتان سبز یا هر رنگ دیگری شده باید کارهای بیشتری انجام دهید. هر گونه تغییر رنگ در استخر شما یک نشانه مطمئن از وجود باکتری‌ها و یا جلبک‌ها در آب است این موضوع می‌تواند خطراتی برای سلامتی خانواده شما داشته باشد. تیم ما ظرف 3 تا 5 روز آب استخر شما را به یک واحه شفاف تبدیل می‌کند.

شستشوی اسیدی قسمت مهمی از خدمات شستشوی استخر است

گاهی آب استخر آنقدر کثیف شده است که کف آن قابل مشاهده نیست. در چنین وضعیتی شستشوی اسیدی انجام می‌شود. اسید شویی می‌تواند چنین استخری را به خوبی تمیز کرده و آن را به حالت اول برگرداند.

پاک کننده‌های حرفه‌ای ما با استفاده از شستشوی اسیدی لایه نازکی از گچ، جلبک، مواد معدنی، کلر و لکه‌های کثیفی را پاک می‌کنند. از بین بردن بیشتر لکه‌های استخر بدون فرآیند اسیدشویی تقریبا غیرممکن است.

پر کردن مجدد استخر

باید اطمینان حاصل کنید که تمام وسایل نظافتی و زباله‌ها از استخر خارج شده‌اند. سپس آن را با آب تمیز پر کنید. همچنین آب استخر خود را دوباره متعادل کنید.

تمیز کردن انواع استخرهای تجاری و مسکونی از خدمات شستشوی استخر است

مهم نیست استخرتان شخصی است یا عمومی. شما به عنوان صاحب آن، باید همیشه مراقب تمیز ماندن استخر خود باشید. ممکن است تمیز کردن استخر برایتان وقت گیر باشد یا اینکه بلد نباشید آن را انجام دهید یا حتی تجهیزات لازم برای آن را نداشته باشید.

تیم حرفه‌ای ما، خدمات تمیز کردن استخرهای تجاری و مسکونی را ارائه می‌دهد. ما در تمیز کردن استخرهای داخلی، استخرهای وینیل، فایبرگلاس و بتنی تخصص داریم.

هر زمان که بخواهید می‌توانید از متخصصان ما یا خدمات شستشوی استخر کمک بگیرید. برخی از مشتریان ما به خدمات نظافت منظم نیاز دارند، درحالی‌که برخی دیگر تمیز کردن عمیق و حرفه‌ای را انتخاب می‌کنند.

نتیجه گیری

استخر داشتن بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. البته دردسرهایی را نیز به دنبال دارد. به عنوان مثال تمیز نگه داشتن استخر، کاری است که دائما باید به آن توجه شود. یک استخر باید به صورت هفتگی تمیز شود. تمیز کردن هفتگی، سطحی است. بنابراین باید استخر را هر فصل به صورت کامل نظافت کرد.

تمیز کردن استخر چه به صورت هفتگی و چه به صورت فصلی، نیاز به دانش و تخصص و البته تجهیزات خاص دارد. اگر صاحب یک استخر هستید و این کار برایتان وقت گیر و سخت است، می‌توانید آن را به افرادی که در این زمینه متخصص هستند بسپارید.

یافتن یک متخصص باتجربه و کار بلد چندان هم سخت نیست. کافی است برای دریافت خدمات استخر روباز و یا سرپوشیده به سایت برکه یعنی berke.ir مراجعه کنید. با خدمات نظافت استخر این گروه آشنا شوید و سپس برای تمیز کردن استخر خود با آن‌ها تماس بگیرید.

هر چند وقت یکبار باید استخر خود را تمیز کنیم؟

استخر شما باید حداقل یک بار در هفته تمیز شود.

چگونه باید استخر خود را تمیز کنم؟

تمیز کردن روزانه و هفتگی اغلب توسط صاحبان استخر انجام می شود، اما نظافت عمیق باید توسط یک متخصص انجام شود.

هزینه نظافت استخر چقدر است؟

قیمت تمیز کردن استخر بر اساس عواملی مانند نوع و اندازه استخر شما و عمق تمیز کردن مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 31

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *