loader image

موتورخانه استخر ویلا

خانه | خدمات موتورخانه استخر | موتورخانه استخر ویلا

موتورخانه استخر ویلا

در این مطب قصد داریم به مطالعه درباره استخرهای خانگی و ویلاها بپردازیم و همچنین نکات موردنیاز برای ساخت و طراحی موتورخانه استخر ویلا و تجهیزات آن را بررسی کنیم.

لذت مهیج شنا کردن در استخر ویلا

یکی از مهیج‌ترین تفریحاتی که از گذشته تاکنون مورد توجه همگان بوده، شنا کردن است. شنا ورزشی دلچسب و لذت بخش است که باعث احساس سرخوشی و نشاط در فرد می‌شود؛ همچنین به حفظ سلامت، کاهش وزن، بهبود خلق‌وخو، داشتن خواب مناسب و کنترل استرس نیز کمک بسیاری می‌کند.

برای شنا کردن به استخر یا محیط آبی تمیز و مهندسی شده‌ای نیاز است تا با خیال راحت بتوان از این ورزش پر شور و نشاط، لذت برد.

تماس با برکه

تقریبا در تمامی شهرهای بزرگ و کوچک کشور، استخرهای عمومی وجود دارند که به نسبت اصول مورد نیاز را تامین می‌کنند و می‌توان از آنها استفاده کرد. اما این استخرها معایبی نیز دارند؛ مهم‌ترین عیب آنها، این است که همیشه نمی‌توان به استخرهای عمومی دسترسی داشت و فقط در ساعات مشخصی از روز برای خانم‌ها یا آقایان مورد استفاده هستند. از طرفی در روزهای تعطیل که اکثر افراد به تفریح نیاز دارند، استخرهای عمومی تعطیل بوده و نمی‌توان از لذت شناکردن بهره برد.

عدم دسترسی به استخرهای عمومی و موارد دیگری باعث شده که اکثر افرادی که باغ یا ویلا دارند، به فکر ساخت استخر شخصی باشند. چراکه شنا کردن در استخر شخصی باغ یا ویلا برای هرکس، لذتی دوچندان خواهد داشت.

ساخت استخر خانگی، علاوه‌بر استفاده تفریحی و لذت‌بخش، مزایای دیگری نیز دارد. همچنین به عنوان یک سرمایه‌گذاری بی‌نطیر در ملک محسوب می‌شود. البته برای ساخت و طراحی استخر استاندارد در ویلای خود، به عوامل زیادی علی‌الخصوص ساخت صحیح و اصولی موتورخانه استخر ویلا نیاز است. به همین‌خاطر در ادامه مطلب به بررسی چگونگی ساخت و طراحی اصولی موتورخانه استخر باغ یا ویلا می‌پردازیم؛ سپس عوامل، تجهیزات و هزینه‌های مورد نیاز آن را ذکر می‌کنیم.

ساخت موتورخانه استخر ویلا

ساخت موتورخانه استخر ویلا

برای ساخت استخر ویلا یا باغ و موتورخانه آن، به عوامل بسیاری نیاز است. اما مهم‌ترین دغدغه افراد برای ساخت استخر شخصی، تامین هزینه استخر و موتورخانه آن است.

البته باید در نظر بگیریم که با وجود تمام سختی‌ها، ساخت موتورخانه استخر خانگی، امری غیرممکن نیست. چراکه شما می‌توانید با با کمک کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه و با صرف کمی هزینه به نتیجه‌ دلخواه خود دست یابید. هزینه کردن برای ساخت موتورخانه استخر باغ یا ویلا، مزایایی به دنبال دارد که در آینده باعث کاهش هزینه‌های بسیاری در استخر شما خواهد شد.

موتورخانه استخر ویلا چیست؟

ساختن استخر خانگی برای باغ یا ویلا، یکی از بهترین راه‌هایی است که به‌واسطه آن می‌توانید لذت یک آب تنی و شنا دلچسب را در منزل، باغ یا ویلا خود تجربه کنید.

به طور کلی ‌می‌توان گفت که مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش برای ساخت یک استخر در ویلا، ساخت موتورخانه آن است. هنگام ساخت آن نیز باید نکات زیادی مورد توجه قرار گرفته تا بهترین عمکلرد و بازدهی را برای استخر شما ارائه کند.

باید به این نکته توجه کرد که موتورخانه استخر باغ یا ویلای شما، قرار است تامین انرژی کدام قسمت را انجام دهد. برای مثال در استخرهای عمومی، موتورخانه‌ها باعث ایجاد همانگی در بخش‌های مختلف استخر از جمله ورودی، رختکن، حوضچه آب سرد، سونا بخار و سونا خشک می‌شوند؛ به همین سبب حین ساخت موتورخانه استخرهای عمومی برای یکپارچگی این بخش‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین نکات مورد توجه در ساخت موتورخانه استخر ویلا، ابعاد آن است که این ابعاد با توجه به نوع مصرفی موتورخانه می‌تواند متغیر باشد. مسلما ابعاد موتورخانه استخر ویلا و استخرهای شخصی بسیار متفاوت خواهد بود.

مزایا طراحی اصولی موتورخانه استخر ویلاها

در ذهن اکثر مردم طراحی و ساخت موتورخانه برای ویلا یا باغ، بسیار سخت جلوه می‌کند و آن را امری سخت و غیر قابل انجام می‌دانند. اما متاسفانه به این نکته حائز اهمیت توجه نمی‌کنند که عدم ساخت موتورخانه، در آینده باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای استخر ویلا خواهد شد.

مزایا طراحی اصولی موتورخانه استخر ویلاها

نبود موتورخانه همچنین باعث می‌شود که استخر کارایی لازم و مطلوب مورد نظر افراد را نداشته باشد؛ پس به همین خاطر ساخت استخر ویلا یا باغ را امری بیهوده می‌دانند. در صورتی که اصلا اینطور نیست و به همین خاطر در ادامه مطلب، تعدادی از مزایا ساخت موتورخانه استخر باغ یا ویلا را شرح می‌دهیم.

 • طراحی و اجرای موتورخانه بطور اصولی باعث افزایش راندمان و کارایی آن می‌شود. همچنین در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.
 • ساخت موتورخانه استخر باعث پایداری و ماندگار بودن دمای آب استخر خواهد شد.
 • هزینه اولیه برای ساخت موتورخانه استخر، نسبت به گرمایش‌های پیش‌ساخته که به جای موتورخانه استفاده می‌شود، بسیار کمتر و به‌صرفه‌تر است.
 • اگر موتورخانه نیاز به تعمیر داشته باشد، هزینه تعمیر آن نسبت به هزینه پکیج‌های گرمایشی بسیار کمتر و مناسب‌تر است.

محل قرارگیری موتورخانه استخر ویلا

برای اینکه موتورخانه استخر خانگی یا شخصی، حداکثر راندمان را داشته باشد و بتوان از مزایا آن به طور کامل استفاده کرد؛ بایستی به محل قرارگیری آن توجه کرد. همانطور که می‌دانید بهترین محل قرارگیری برای موتورخانه استخر ویلا، در جایی نزدیک به آن است. چرا که هرچه فاصله موتورخانه و استخر زیادتر شود، منجر به افزایش طول لوله‌کشی خواهد شد و در نهایت افت فشار و اتلاف انرژی زیادی را درپی دارد.

عمق موتورخانه نیز از عوامل بسیار حیاتی در ساخت آن است و بایستی برابر با عمق خود استخر باشد. اگر حین ساخت موتورخانه، عمق مناسبی برای آن در نظر گرفته نشود و عمق موتورخانه کمتر از عمق استخر باشد؛ در آینده استخر و موتورخانه آن با مشکلات بسیاری از قبیل هواگیری پمپ‌ها و عدم تخلیه کامل آب استخر مواجه خواهد شد.

 • بدترین حالت برای ساخت موتورخانه استخرهای ویلا یا باغ، ساخت آن رو زمین یا انتخاب مکانی بالاتر از سطح استخر است. در این روش همواره عملکرد تجهیزات موتورخانه با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. برای مثال پمپ‌ها کارکرد صحیحی نخواهند داشت و سر و صدای بسیار ایجاد می‌شود.

محل قرارگیری موتورخانه استخر ویلا

همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید، بهترین و مناسب‌ترین محل برای اجرا و ساخت موتورخانه، انتخاب سطحی پایین‌تر از سطح استخر است. ساخت موتورخانه استخر برای ویلا در این محل، باعث افزایش کارکرد تجهیزات موتورخانه شده و از برگشت آب در مواقعی که برق رفته جلوگیری می‌کند.همچنین باید در انجام این مسئله، نکات ایمنی به طور کامل رعایت شود تا باعث ایجاد خطر نشود.

بخش‌ های متفاوت موتورخانه استخر ویلا و وظایف آنها

به صورت معمول، موتورخانه استخرها از دو بخش تشکل شده است. یکی از این دو بخش شامل تجهیزات سیستم تصفیه و ضدعفونی است و بخش دیگر تجهیزات مربوط به سیستم گرمایشی استخر را شامل می‌شود.

وظیفه جلوگیری از تبخیر آب استخر و جکوزی، بر عهده بخش اول موتورخانه استخر ویلا، یعنی سیستم تصفیه و ضدعفونی است. بخش دوم هم که مربوط به سیستم‌های گرمایشی است وظایف بسیاری دارد که عبارتند از:

 • باعث گرم شدن آب استخر می‌شود، همچنین وظیفه ثابت نگه داشتن این دما را به عهده دارد.
 • سیستم گرمایشی موتورخانه استخر آب جکوزی را گرم کرده و دمای آن را تا 42 درجه سانتی‌گراد حفظ می‌کند.
 • این سیستم باعث گرم کردن فضای رختکن و سالن‌های استخر نیز می‌شود.
 • یکی دیگر از وظایف سیستم گرمایشی موتورخانه استخر، تامین آب برای برای سرویس بهداشتی و حمام استخرها است.

علاوه بر وظایفی که بر عهده سیستم‌های مختلف موتورخانه است، به‌طور کلی وظایف موتورخانه استخر باغ یا ویلا به 3 بخش اساسی تقسیم می‌شوند:

1. تصفیه آب استخر

وظیفه این سیستم تصفیه آب، کاهش سطح آلاینده‌های موجود در آن است. چراکه آب استخرها به مرور زمان آلوده شده و ذرات آلاینده موجود در آن از سطح مجاز، خیلی بالاتر می‌روند. به همین سبب لازم است که آب استخر به صورت منظم تعویض شود و مهم‌تر اینکه فرآیند فیلتراسیون بر روی آن انجام شود.

به محض اینکه آب استخر از کفشوهای تعبیه شده در کف استخر، خارج شوند، از طریق خطوط لوله‌کشی موجود به سمت سیستم فیلتراسیون استخر هدایت می‌شوند.

بخش‌ های متفاوت موتورخانه استخر ویلا و وظایف آنها

2. ضدعفونی کردن آب استخر

برای اینکه خیالمان از حفظ سلامت و پاکیزگی آب استخر ویلا آسوده باشد، نباید فقط به فرآیند فیلتراسیون اکتفا کنیم. علاوه بر فیلتراسیون نیاز است فرایند ضدعفونی کردن آب هم در دستور کار قرار بگیرد. به همین سبب با اضافه کردن مواد شیمیایی کنترل شده مثل کلر، عملیات ضدعفونی کردن آب، در موتورخانه استخر ویلا انجام می‌شود.

3. پمپاژ آب استخر

پس از انجام فرآیندها تصفیه و ضدعفونی آب استخر ویلا یا باغ، این آب از سیستم مبدل حرارتی عبور کرده و به دمای مطلوبی می‌رسد. سپس با فشار معینی به داخل استخر منتقل می‌شود. به همین منظور است که سیستم پمپاژ آب برای موتورخانه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

تجهیزات مهم و مورد نیاز برای ساخت و راه‌اندازی موتورخانه استخر ویلا

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت و طراحی استخر در ویلا، طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود. این لوازم و تجهیزات موردنیاز، شامل مجموعه دستگاه‌های تصفیه و ضدعفونی آب، تامین فشار و گردش آب، گرمایش آب و سالن استخر، رطوبت‌گیر سالن استخر و… است. علاوه بر این‌ها تجهیزات و لوازم جانبی دیگری نظیر چراغ استخر، تخت، سایبان، دایر و… نیاز است. در ادامه مطلب نیز به بررسی و مطاله برخی از این لوازم و تجهیزات می‌پردازیم و مهم‌ترین آنها را نام می‌بریم.

 • پمپ‌های تصفیه آب در موتورخانه استخر ویلا

مهم‌ترین بخش در سیستم تصفیه آّب استخر ویلا، پمپ آن است؛ به طوری که می‌توان گفت پمپ، قلب این سیستم محسوب می‌شود. پمپ تصفیه آّب استخر، آّبی که از سیستم تخلیه خارج می‌شود را از فیلتر عبور داده و دوباره به استخر بازمی‌گرداند. قبل از پمپ آب، یک صافی فلزی وجود دارد تا برگ‌ها یا زباله‌هایی که ممکن است باعث آسیب به پمپ شوند را جداسازی کند.

پمپ‌های تصفیه آب استخر، یکی از مهم‌ترین و و الزامی‌ترین لوازم مورد نیاز برای ساخت استخر شخصی در باغ یا ویلا به‌شمار می‌رود. خرید و نصب پمپ باید در الویت طراح و سازنده باشد. چرا که سایر تجهیزات موتورخانه استخر ویلا، تحت‌الشعاع نصب و اجرای این دستگاه است.

تجهیزات مهم و مورد نیاز برای ساخت و راه‌اندازی موتورخانه استخر ویلا

 • پکیج تصفیه آب استخر

استفاده از پکیج تصفیه آب استخر باعث به گردش درآوردن آب استخر ویلا و همچنین جدا کردن ذرات معلق و محلول موجود در آب می‌شود. به طور کلی پکیج‌های تصفیه آب استخر چند نوع هستند و هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. در اینجا برای مثال به توضیح یکی از آنها می‌پردازیم.

پکیج تصفیه استخر Tpaks: پکیج تصفیه استخر Tpaks از یک پمپ و فیلتر شنی بر روی یک شاسی ثابت به همراه کیت اتصالات و لوله‌های رابط تشکیل شده است. این پکیج صرفا جهت فیلتر کردن آب استخرهای کوچک، جکوزی، حوضچه آب سرد و استخرهای موقت بادی طراحی و ساخته شده است.

 • فیلتر تصفیه آب در موتورخانه استخر ویلا

انواع مختلفی از فیلترهای تصفیه آب موجود است که عبارتند از فیلتر شنی، فیلتر کارتریجی و فیلتر دیاتومه. اما فیلترهای موجود برای تصفیه آب استخر و جکوزی ویلاها، معمولا از نوع فیلترهای شنی هستند. این فیلترها مخزن‌هایی دارند که از فایبرگلاس و فلز ساخته شده‌اند و شامل یه بستر ضخیم از شن هستند. این فیلترها همانند پمپ‌های تصفیه آب از مهم‌ترین تجهیزات موتورخانه به‌شمار می‌روند.

آب از قسمت بالای فیلتر وارد آن شده و توسط جاذبه زمین، به سمت پایین حرکت کرده و از روی شن‌ها عبور می‌کند. ذرات ریز شن، باعث جذب املاح و آلودگی‌ها به خود می‌شود و در انتهای مخزن نیز آب تصفیه شده جمع‌آوری می‌شود و سپس خارج خواهدشد.

البته باید توجه داشت که به مرور زمان در موتورخانه استخر ویلاها، منافذ داخل فیلتر ممکن است دچار گرفتگی شوند. این گرفتگی منافذ می‌تواند باعث کاهش شدت جریان آب در فیلتر شود. اما می‌توان با توجه به گیج‌های فشار ورودی و خروجی فیلتر و مشاهده کردن اختلاف فشار، میزان کاهش جریان و شدت آب را کنترل کرد. درصورت نیازهم  می‌توان از شستشوی معکوس برای دستگاه فیلتر استفاده کرد.

نمایی شماتیک از دستگاه فیلتراسیون شنی

 • تجهیزات ضدعفونی آب استخر

علاوه بر تصفیه کردن آب استخر و انجام فرآیند فیلتراسیون برای از بین بردن ذرات معلق موجود در آن، باید برا حفظ توازن شیمیایی آب مواد شیمیایی به آن تزریق کرد.

عوامل بیماری‌زا بسیاری همانند باکتری در آب وجود دارند. استخر ویلاها نیز مکان مناسبی برای رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا است. همچنین این عوامل بیماری‌زا، در استخر به راحتی از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا می‌کنند و باعث رواج بیماری نیز می‌شوند.

کمی پیش گفتیم که آب استخر ویلا برای توازن شیمیایی، به مواد شیمیایی نیاز دارد. ولی باید توجه داشت که توازن شیمیایی نادرست نیز می‌تواند باعث صدمه زدن به قسمت‌های مختلف استخر شود. توازن شیمیایی نادرست آب هم باعث تحریک پوست و چشم‌ها خواهد شد.

پس باید برای ضدعفونی کردن استخر ویلا و ازبین بردن این عوامل بیماری‌زا، سیستم ضدعفونی کننده مناسبی وجود داشته باشد. متداول‌ترین ضدعفونی کننده در استخرها، کلر است که به صورت ترکیبات شیمیایی از “هیپوکلریت کلسیم” که ماده‌ای جامد است و “هیپوکلریت سدیم” که ترکیبی مایع است، تشکیل شده است.

هنگامی که ماده‌ای جدید یا یک آلودگی وارد آب استخر می‌شود کلر به صورت ترکیبات شیمایی با آنها واکنش داده و آنها را ازبین می‌برد. در بین لوزام و تجهیزات مورد نیاز موتورخانه استخر ویلا، تجهیزات ضدعفونی کننده استخر از جمله مواردی هستند که باید همواره الویت قرار داده شوند.

سایر تجهیزات موردنیاز برای موتورخانه استخر ویلا

برای ساخت موتورخانه استخر در ویلا علاوه بر تجهیزات کلی و مهمی که ذگر کردیم، لوازم دیگری هم نیاز است که تقریبا به همان نسبت اهمیت دارند.

در مجموع موتورخانه استخرها را می‌توان به دو دسته برقی و گازی تقسیم کرد. در موتورخانه‌های برقی برای گرمایش آب از انواع سیستم‌های برقی استفاده می‌شود. اما در کشور ما به دلیل دسترسی مناسب به گاز طبیعی، معمولا موتورخانه انواع استخرهای عمومی و خصوصی به صورت گازی طراحی می‌شوند. به همین خاطر در این بخش از مقاله به معرفی تجهیزات گازی موتورخانه استخرها می‌پردازیم.

سایر تجهیزات موردنیاز برای موتورخانه استخر ویلا

 • دیگ آب گرم

وظیفه دیگ آب گرم تامین حرارت مورد نیاز استخر ویلا است، همچنین باعث حفظ دما آب استخر در محدوده مد نظر می‌شود. روی بدنه این دیگ یک مشعل گازی تعبیه شده است که این حرارات مورد نیاز را فراهم می‌کند. در مشعل روی بدنه، سوخت و هوا به نسبت‌های معین باهم ترکیب می‌شوند و در پی این ترکیب آتش روشن شده و حرارت بالایی تولید می‌شود. آبی که درون دیگ قرار دارد، در معرض حرارت قرار می‌گیرد و گرم می‌شود. سپس این آب به سمت مبدل حرارتی انتقال می‌یابد.

 • مبدل حرارتی

وظیفه مبدل حرارتی در موتورخانه، انتقال حرارت بین دو سیال است. آب گرمی که در دیگ تولید می‌شود علاوه بر آب برگشتی استخر، هردو به سمت مبدل حرارتی انتقال می‌یابند. این دو سیال درون مبدل، از کنارهم عبور کرده و به قولی می‌توان گفت جریان عبوری آنها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد. در طی این روند در موتورخانه استخر ویلا، حرارت از آب گرم به آب استخر منتقل می‌شود. به این ترتیب آب به محدوده دمایی موردنیاز می‌رسد و توسط پمپ آب به درون استخر پمپاژ می‌شود.

آب دیگ نیز که حرارت خود را از دست داده توسط لوله‌کشی‌های جداگانه‌ای دوباره به دیگ منتقل می‌شود. به همین ترتیب، این چرخه دائمی در موتورخانه استخر تکرار خواهد شد.

 • سختی گیر

اگر ویلا یا باغ شما در منطقه‎‌ای است که آب آنجا درجه سختی بالایی دارد، نیاز است از سختی‌گیر در موتورخانه استخر باغ یا ویلا خود استفاده کنید. البته منظور از سخت بودن آب، میزان بالا و بیش از حد مجاز عناصر کلسیم و منیزیم در آن است.

در این شرایط اگر آّب از درون رزین‌های یونی دستگاه سختی‌گیر عبور کند، میزان عناصر کلسیم و منیزیم آن کاهش خواهد یافت. به قولی در این فرآیند سختی آب کاهش پیدا کرده و نرم می‌شود؛ سپس می‌توان از آن برای پر کردن استخر بهره برد.

لوله‌ کشی موتورخانه استخر ویلا

لوله‌ کشی موتورخانه استخر ویلا

یکی از پارامترهای بسیار مهم در ساخت موتورخانه برای ویلا، انجام لوله‌کشی درست و اصولی است. خطوط لوله‌کشی دربین تجهیزات مختلف موتورخانه استخر است. مهم‌ترین مشخصه در لوله‌کشی و اتصالات موتورخانه، حداقل بودن افت فشار و اتلاف انرژی حرارتی مورد استفاده است که باید به طور دقیق مدنظر گرفته شود.

لوله‌هایی که در ساخت استخر و موتورخانه آن استفاده می‌شوند به صورت کلی عبارتند از لوله‌های upvc، پلی اتیلن، پروپیلن، لوله‌های استیل و مانیسمان. معمولا در اجرای موتورخانه استخر عمومی از لوله‌های فلزی استفاده می‌شود و برای اجرای لوله‌کشی موتورخانه استخر ویلا، از لوله‌های پلیمری استفاده می‌شود.

هزینه موتورخانه استخر ویلا

تعرفه ساخت موتورخانه استخر برای برای ویلا یا باغ، به عوامل بسیاری بستگی دارد و به طورکلی نمی‌توان هزینه ثابت و دقیقی برای آن بیان کرد. اما از عواملی که در هزینه ساخت و تجهیز موتورخانه استخر تاثیرگذار است، نوع اتصالات و ابعاد موتورخانه و همچنین برند تجهیزات و لوازمی است که برای موتورخانه خریداری می‌شود.

با توجه به هزینه‌های بالا وسایل و تجهیزات مورد نیاز بایستی هنگام طراحی و ساخت موتورخانه استخر، از عواملی مثل تعداد اتصالات مورد نیاز اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین نوع لوله باید با توجه به پیچ و خم‌های موجود در مسیر موتورخانه و استخر، انتخاب شود.

سخن پایانی

طراحی و ساخت استخر و موتورخانه آن در ویلاها و باغ‌های شخصی، امروزه بسیار رواج یافته است. چرا که داشتن استخری شخصی هم باعث افزایش ارزش ملک خواهد شد و هم برای تفریحات و استفاده شخصی کاربرد زیادی دارد.

البته برای اجرای استخر و موتورخانه‌ای درست و اصولی به مواردی زیادی نیاز است که در این مقاله به بررسی برخی از آنها پرداختیم. اما بهتر است اگر به دنبال ساخت استخر هستید، برای این کار به افراد متخصص و کاربلد در این زمینه مراجعه کنید. در این راستا گروه مهندسی برکه بسیار پیشتاز عمل کرده و تجربه بالایی در خدمات مربوط به ساخت استخر و موتورخانه، موتورخانه استخر اصفهان، موتورخانه استخر کوچک دارند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت” گروه مهندسی برکه” و برقراری ارتباط با مشاوران آنها، از خدمات بی‌نظیر این گروه مهندسی بهره‌مند شوید.

مزایا ساخت موتورخانه استخر ویلا چیست؟

افزایش راندمان استخر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی

عملکردهای مهم موتورخانه استخر چیست؟

تصفیه آب، ضدعفونی کردن آب استخر، پمپاژ آب

مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای ساخت موتورخانه استخر چیست؟

پمپ تصفیه، دستگاه فیلتراسیون، دستگاه کلرزن، دیگ آّ گرم، مبدل حرارتی، سختی‌گیر و ... .

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد امتیاز : 55

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *