loader image

عایق حرارتی سقف پارکینگ

خانه | خدمات عایق حرارتی | عایق حرارتی سقف پارکینگ

فهرست مطالب

کاهش هزینه‌های سرمایشی و گرمایشی با عایق حرارتی سقف پارکینگ

یکی از فاکتورهای مهم در معماری و ساختن بناهای مختلف، ایجاد شرایطی ایده‌آل از نظر دمایی است. این موضوع در ساختمان‌های مسکونی در راستای ایجاد رفاه حال برای ساکنین و از طرفی کاهش هزینه‌ها اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به دنبال یک عایق مناسب برای پوشش سقف پارکینگ خود هستید، می‌توانید از عایق‌های حرارتی استفاده کنید.

عایق حرارتی سقف پارکینگ عایقی بی‌نظیر و با کاربردهای بی‌شمار است که اگر به شکل صحیحی از آن استفاده کنید می‌تواند برای سالیان متمادی به بهترین شکل ممکن از سقف شما محافظت کند.

عایق حرارتی سقف پارکینگ

طی چند سال اخیر عایق‌های حرارتی سقف پارکینگ در مدل‌های مختلف و با قیمت‌های مختلفی در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند. این به معنای آن است که شما می‌توانید به سادگی و با توجه به نیاز خود آن‌ها را خریداری و در سقف پارکینگ مد نظر خود نصب کنید. در این مطلب از سایت برکه قصد داریم شما را با این نوع از عایق‌های حرارتی آشنا کنیم.

منظور از عایق حرارتی برای سقف چیست؟

عایق‌های حرارتی عناصری کلیدی به منظور حفظ دمای داخلی یک ساختمان به شمار می‌آیند. با استفاده از عایق حرارتی می‌توانید نسبت به کاهش انتقال حرارت از یک فضای گرم به فضای سرد یا بالعکس جلوگیری کنید. این نوع مقاومت حرارتی عایق نشان از توانایی بالای آن در مواجه با انتقال حرارت دارد. به همین خاطر نیز مصرف انرژی کمتری در فضا وجود خواهد داشت، زیرا هدر رفت انرژی به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی باید گفت که انواع عایق حرارتی برای سقف پارکینگ عملکرد متفاوتی دارند. برای نمونه عایق‌های ضخیم‌تر عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند و به همین ترتیب عایق‌های نازک‌تر عملکرد عایقی ضعیف‌تری خواهند داشت.

منظور از عایق حرارتی برای سقف چیست؟

در ضمن مواد تشکیل‌دهنده عایق سقف نیز متنوع هستند. برای مثال فوم‌های پلی ‌استایرن، الیاف شیشه‌ای یا سایر انواع عایق، هر یک ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارند. به طور کلی، انتخاب و نصب عایق حرارتی سقف منجر به آرامش، راحتی، کاهش مصرف انرژی و صروفه جویی اقتصادی می‌شود. در نهایت نیز باید به این نکته حیاتی اشاره کنیم که انتخاب عایق حرارتی مناسب بر اساس منطقه جغرافیایی و شرایط محیطی ساختمان بسیار حیاتی می‌باشد.

طبقه‌بندی عایق‌های حرارتی سقف پارکینگ از لحاظ نوع عملکرد

خوب است بدانید که پیش از خرید و نصب عایق حرارتی برای سطوحی مثل سقف باید به نوع عملکرد این عایق‌ها نیز توجه داشته باشید. یکی از انواع عایق حرارتی برای سقف پارکینگ، همرفتی است. اصولا یکی از روش‌های متداول جابه‌جایی هوا، مساله همرفت. مطابق اصول همرفت بعضی از محصولات دارای قابلیتی تحت عنوان گذر حرارتی می‌شوند. در این شرایط به وجود آمده عایق‌های حرارتی از جنس پشم شیشه می‌توانند تا حد بسیاری زیادی از جریانات همرفتی جلوگیری کنند. زیرا در این مدل عایق‌ها، حباب‌های هوا در میان الیاف هستند و به همین خاطر نیز جریان همرفت تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

عایق منعکس‌کننده حرارتی سقف پارکینگ چه ویژگی‌هایی دارد؟

دومین دسته از عایق‌های حرارتی برای سقف پارکینگ، عایق‌های منعکس‌کننده می‌باشد. به این شکل که جابه‌جا شدن گرما را در قالب تشعشع متوقف می‌کنند. این مدل‌ها ترجیحا باید از جنس‌های فلزی انتخاب شوند تا از انعکاس گرما و خروج آن جلوگیری شود. البته دقت داشته باشید که نصب این عایق‌ها باید به خوبی انجام شود تا قابلیت خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنند. البته باید دقت داشته باشید که نصب این عایق‌ها باید به شکل اصولی انجام شود تا بتوانند قابلیت‌های خود را به بهترین وجه حفظ کنند.

عایق‌های رطوبتی چه ویژگی‌های شاخصی دارند؟

سومین نوع عایق حرارتی برای سقف پارکینگ، عایق‌های رطوبتی هستند. به طور کلی باید گفت که نفوذ کردن رطوبت به فضای درونی عایق‌ها منجر به کاهش قابلیت‌های آن‌ها می‌شود و به همین خاطر نیز بعضی از این محصولات به عایق رطوبتی مجهز شده‌اند و به همین دلیل در مقایسه با سایر مدل‌ها عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند. به همین خاطر اگر به دنبال خرید عایق حرارتی برای محیط‌های مرطوب هستید، حتما باید به این قابلیت توجه ویژه داشته باشید.

عایق حرارتی مناسب برای سقف پارکینگ چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

پروسه شنایایی بهترین عایق حرارتی سقف بر اساس نیاز شخصی، شرایط اقلیمی و محیطی انجام می‌شود. در واقع بهترین از نگاه و نیازهای هر صنعت و سازه متفاوت است. شما با درک ویژگی‌های بهترین عایق حرارتی سقف می‌توانید به خوبی تجزیه و تحلیل کنید.

 • عایق سقف باید توانایی مقاومت در برابر انتقال حرارت از خارج به داخل و بالعکس را داشته باشد. این ویژگی موجب می‌شود تا کم‌ترین میزان هدر رفت انرژی را شاهد باشید و دمای محیط را خیلی سریع تنظیم کنید
 • عایق حرارتی نباید محیطی مناسب برای تکثیر میکروب ایجاد کند. این ویژگی از دو منظر اهمیت دارد. حفظ سلامت ساختمان و پیشگیری از خرابی‌های ناشی از رشد میکروب‌ها در این نوع عایق مدنظر قرار می‌گیرد
 • عایق حرارتی باید در رویارویی با مواد شیمیایی دچار تغییرات و واکنش نشود. همین موضوع موجب افزایش طول عمل و مدت زمان استفاده از عایق خواهد شد
 • عایق حرارتی باید توانایی مقاومت در برابر فشارهای مکانیکی را داشته باشد. بروز حوادث، فشار و ضربه از اصلی‌ترین دلایلی است که می‌تواند دفرمگی را ایجاد کند
 • عایق حرارتی باید قابلیت حفظ کیفیت و ساختار خود را در معرض دماهای بسیار بالا مثل حریق داشته باشد. این ویژگی به شدت در ایمن سازی یک محیط اثرگذار است
 • عایق حرارتی باید از مقاومت مناسبی در برابر اشعه‌ ماورای بنفش و نور خورشید برخوردار باشد. این ویژگی به حفظ کیفیت و عمر مفید عایق در معرض تابش نور خورشید کمک می‌کند
 • بهترین عایق حرارتی باید با مقاومت مطلوب و طول عمر بالایی قابلیت استفاده داشته باشد. به این ترتیب می‌توانید شاهد یک عملکرد عالی در کاربرد و کاهش هزینه‌های عایق بندی مجدد باشید
 • عایق حرارتی باید دارای چگالی مناسبی باشد که به توانایی انجام وظیفه حرارتی خود در محیط مورد استفاده کمک کند. بهترین عایق باید چگالی متناسب با نیاز‌های ساختمان و محیط داشته باشد

گزینه‌های پیش روی کارفرمایان برای استفاده از عایق حرارتی سقف

یکی از انواع عایق حرارتی مورد استفاده در سقف، عایق حرارتی پلی اورتان است. این عایق مقاومت حرارتی و عایق‌کاری مناسبی دارد و از آن اغلب در ساختمان‌ها، سوله‌های صنعتی و همینطور مرغداری‌ها استفاده می‌شود. پلی اورتان ضخامت نسبتا کمی داشته و در بازار آن را به عنوان یک عایق حرارتی قدرتمند می‌شناسند. پلی اورتان همچنین می‌تواند خرابی و فساد ناشی از رطوبت را به حداقل برساند. از طرفی پلی اورتان وزن سبکی نیز دارد و نصب آن به سادگی انجام می‌شود. در ادامه این بخش دیگر انواع عایق حرارتی برای سقف پارکینگ را به همراه ویژگی‌های آن‌ها به شما معرفی می‌کنیم.

گزینه‌های پیش روی کارفرمایان برای استفاده از عایق حرارتی سقف

عایق حرارتی پشم سنگ با مواد معدنی و سنگ بازالت آتشفشانی

یکی دیگر از انواع عایق حرارتی برای سقف پارکینگ، عایق حرارتی پشم سنگ است که از مواد معدنی و سنگ بازالت آتشفانی ساخته می‌شود. این عایق مقاومت بالایی در برابر گرما دارد و به همین خاطر می‌تواند به عنوان یک عایق حرارتی در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. این عایق همچنین سطح مقاومت مطلوبی را در برابر ضربات مکانیکی از خود نشان می‌دهد.

عایق حرارتی سقف الاستومری انعطاف‌پذیری فوق‌العاده بالایی دارد

عایق‌های حرارتی سقف الاستومری معمولا از نیتریل فوم ساخته می‌شوند. این عایق‌ها بسیار انعطاف‌پذیر هستند و حتی به منظور عایق‌بندی لوله‌ها نیز از آن‌ها استفاده می‌شوند. از جمله مزایای این نوع عایق برای سقف پارکینگ می‌توانیم به عملکرد مناسب در برابر حرارت و همینطور بخار هوا اشاره کنیم.

عایق حرارتی ساخته شده با تخته‌های فیبری

تخته‌های فیبری کاربرد وسیعی در زمینه ایجاد یک عایق مناسب دارند. این دسته از عایق‌های حرارتی را به عنوان عایق صوتی هم می‌شناسند. جنس این عایق‌ها معمولا از پشم نمد و همینطور الیاف گیاهی است. از جمله مزایای این عایق‌های حرارتی می‌توانیم به مقاومت بالا در مقابل فشارهای مکانیکی و حرارت بالا اشاره کنیم که از گزینه‌های ثابت به منظور استفاده در سقف پارکینگ هستند.

عایق حرارتی یونولیت برای سقف پارکینگ

خوب است بدانید که یونولیت متداول‌ترین عایق حرارتی است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. استفاده از این نوع عایق علاوه بر حرارت باعث عایق صوتی و همینطور مقاومت از سازه در برابر زلزله می‌شود. در بین عایق‌های حرارتی این عایق قیمت به نسبت بالاتری دارد.

عایق حرارتی سقف ایزوهم طول عمر بالایی دارد

عایق حرارتی ایزوهم دارای طول عمر بسیار بالایی است. این عایق با دارا بودن ضریب هدایت بالا، مقاومت عالی در برابر آب و رطوبت، و انعطاف‌پذیری مطلوب موفق به جذب بسیاری از افراد فعال در این حوزه شده است. استفاده از آن در فضاهای صنعتی، مرغداری‌ها و سازه‌های تجاری رایج است.

در خرید عایق حرارتی برای سقف پارکینگ باید به این نکات توجه کنید

به طور کلی در زمان خرید عایق حرارتی مناسب باید ویژگی‌های این محصول را به خوبی بشناسید. چرا که در این شرایط است که می‌توانید بهترین عایق حرارتی برای پارکینگ را با توجه به نیاز خود خریداری کنید. با توجه به نکاتی که در ادامه این بخش به شما می‌گوییم می‌توانید با پرداخت کمترین هزینه، اقدام به خرید محصولی مناسب و باکیفیت کنید.

از جمله نکات خرید عایق حرارتی برای این فضا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • عایق مورد استفاده شما نباید فرمالدهید داشته باشد. چرا که ماده‌ای سرطان‌زا به شمار می‌رود
 • اگر عایق حرارتی آب را جذب می‌کند، اطمینان حاصل کنید که لوله‌های آب سالم باشند. زیرا جذب آب از سوی عایق می‌تواند خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد
 • طول عمر عایق هم یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که باید در زمان خرید این محصول به آن دقت کنید. زیرا عایق حرارتی اگر طول عمر پایینی داشته باشد، تنها باعث افزایش هزینه‌های شما در زمان اجرا خواهد شد
 • آن عایق‌های حرارتی که از پلی استر تولید می‌شوند، قابل اشتعال هستند. به همین دلیل نیز نمی‌توان از این دسته از عایق‌ها برای سقف پارکینگ بیمارستان‌ها یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده کرد
 • معمولا عایق حرارتی پشم شیشه را به منظور عایق‌کاری سقف مناسب نمی‌دانند. زیرا وزش باد به تدریج می‌تواند باعث جابه‌جایی آن شود

نکاتی مهم در خصوص قیمت عایق حرارتی سقف پارکینگ

عایق‌های حرارتی امروزه به عنوان یکی از مصالح ساختمانی، مطرح است. از گذشته در بخش‌هایی از کشور عایق حرارتی به عنوان یک عایق ارزان قیمت شناخته می‌شد. اما به مرور زمان و به علت بالا رفتن قیمت انرژی‌های فسیلی، استفاده از این مصالح ساختمانی ضروری شد.

قیمت مناسب برای عایق حرارتی در کنار کیفیت بالا، از جمله مواردی است که باید در هنگام خرید عایق حرارتی در نظر گرفته شود. عایق‌های حرارتی در ضخامت‌های مختلف و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند. از عایق‌های حرارتی در سقف، دیوار و سقف کاذب استفاده می‌شود.

از آنجایی که عایق حرارتی می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد، رغبت عمومی برای خرید آن در هنگام ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. اما متاسفانه برخی به دنبال خرید عایق حرارتی ارزان قیمت هستند تا هزینه کمتری بپردازند. عایق ارزان قیمت شاید در ابتدا هزینه‌های شما را کاهش دهد، اما در دراز مدت نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. چرا که از کارایی و تاثیر  آن کاسته می‌شود و هزینه اولیه شما از بین می‌رود.

چرا هر خانه ای باید عایق حرارتی سقف پارکینگ داشته باشد؟

پارکینگ، یکی از مهم ترین بخش های ساختمان است که نقش مهمی در حفظ امنیت و زیبایی ساختمان ایفا می کند. سقف پارکینگ ها، یکی از مهم ترین بخش های این سازه ها است که نقش مهمی در حفظ دمای داخل پارکینگ و کاهش اتلاف انرژی دارد.

عایق حرارتی سقف پارکینگ، یکی از اقدامات ضروری برای هر خانه ای است. عایق حرارتی سقف پارکینگ، می تواند به کاهش هزینه های انرژی، افزایش راحتی کاربران، کاهش صدا، و افزایش عمر سازه کمک کند.

چگونه عایق حرارتی سقف پارکینگ را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب عایق حرارتی مناسب برای سقف پارکینگ، باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع سقف پارکینگ: پارکینگ ها، در انواع مختلفی ساخته می شوند. نوع سقف پارکینگ، می تواند در انتخاب عایق حرارتی مناسب، موثر باشد.
 • شرایط آب و هوایی منطقه: در مناطقی که دارای آب و هوای گرم و مرطوب هستند، باید از عایق هایی استفاده کرد که مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند.
 • میزان بودجه: قیمت انواع مختلف عایق ها، متفاوت است.

چگونه عایق حرارتی سقف پارکینگ را اجرا کنیم؟

برای عایق کاری سقف پارکینگ ها، باید نکات مهمی را در نظر گرفت که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سطح سقف باید کاملاً تمیز و خشک باشد. هرگونه آلودگی یا رطوبت روی سطح سقف، می تواند باعث کاهش عملکرد عایق شود.
 • عایق باید به صورت یکنواخت و بدون درز اجرا شود. هرگونه درز یا شکاف در عایق، می تواند باعث انتقال حرارت شود.
 • عایق باید به درستی درزبندی شود. درزبندی صحیح عایق، می تواند از انتقال حرارت جلوگیری کند.

عایق حرارتی سقف پارکینگ، یکی از اقدامات مهمی است که می تواند به کاهش هزینه های انرژی، افزایش راحتی کاربران، کاهش صدا، و افزایش عمر سازه کمک کند. با توجه به مزایای ذکر شده، عایق حرارتی سقف پارکینگ، یکی از اقدامات ضروری برای هر خانه ای است.

نکاتی مهم در خصوص قیمت عایق حرارتی سقف پارکینگ

نصب و اجرای عایق حرارتی سقف پارکینگ توسط مجموعه برکه

با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی، ضرورت توجه به چگونگی عایق حرارتی سقف پارکینگ برای نقاطی مثل پارکینگ اهمیت زیادی پیدا کرده است. عایق‌بندی اصولی نه تنها برای بهبود شرایط و کاهش مصرف انرژی، بلکه برای توسعه و طراحی پایدار نیز فاکتور مهمی است. معمولا در هر سازه نیز براساس موقعیت جغرافیایی و پارامترهای این‌چنینی دست به انتخاب بهترین عایق حرارتی سقف می‌زنند.

پروسه نصب و راه‌اندازی عایق‌های حرارتی برای سقف پارکینگ و همچنین عایق حرارتی سقف سوله و سایر سقف ها همچون سقف فلزی و عایق حرارتی سقف یونولیت و … را به مجموعه برکه بسپارید تا پارکینگ مجتمع مسکونی یا اداری شما به بهترین شکل ممکن عایق‌کاری شود. با تیم نصب مجموعه ما نصب عایق‌های حرارتی دیگر زمان‌بر نیست و در نصب این محصولات از استانداردهای جهانی پیروی می‌شود.

استفاده از عایق حرارتی برای سقف پارکینگ چه مزایایی را به همراه دارد؟

نگهداری از مصالح ساختمانی، کاهش هزینه‌های مربوط به سوخت و انرژی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، هوابندی اصولی ساختمان و راه‌اندازی آسان از جمله مزایای عایق حرارتی برای پارکینگ هستند.

عایق حرارتی پرلیت چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

عایق‌های حرارتی پرلیت مقاومت کمی در برابر حرارت و آتش دارند. وزن آن‌ها سبک است و فرایند نصب آن‌ها نیز به سادگی قابل انجام است. این عایق همچنین مقاومت بالایی در برابر رطوبت، حملات حشرات موذی و همینطور سایش و سائیدگی دارد.

منظور از عایق حرارتی مایع چیست؟

عایق‌های حرارتی مایع همانطور که از نام آن‌ها مشخص است به شکل مایع هستند و می‌توان از آن‌ها در محیط‌های مختلف ساختمان‌ها و پروژه‌های عمرانی استفاده کرد. عایق‌هایی که به صورت مایع تولید می‌شوند در حقیقت از مواد شیمیایی و مواد معدنی تشکیل شده‌اند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد امتیاز : 51

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *