loader image

میکروسمنت روی چوب چگونه انجام می‌شود؟

خانه | خدمات میکروسمنت | میکروسمنت روی چوب چگونه انجام می‌شود؟

میکروسمنت روی چوب چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌دانید میکروسمنت روی چوب چگونه انجام می‌شود؟ ما در این مقاله می‌خواهیم دقیقاً به همین موضوع بپردازیم. خیلی از شما‌ها هنوز اطلاعات چندانی درباره این کار ندارید و از همین رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله از سایت برکه در باره این موضوع بنویسیم. با استفاده از میکروسمنت می‌توانید خیلی از فضا‌های داخلی و خارجی را بازسازی و نوسازی کنید و از این تنوع و تغییری که در محل کار یا خانه‌تان انجام داده‌اید لذت ببرید.

میکروسمنت روی چوب چگونه انجام می‌شود؟

اجرای میکرو سمنتت روی چوب

میکروسمنت یک پوشش دکوری است که از سیمان ساخته می‌شود و در ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد. این ماده به‌عنوان پوشش دکوری از مواد مثل زرین، رنگ‌دانه و مواد افزودنی و رنگ‌دانه‌های معدنی به نسبت مشخص تولید می‌گردد. همچنین از میکرو سمنت‌ها علاوه بر دکوراسیون داخلی در برخی از نما‌های خارجی و محیط‌های بیرونی مثل زمین، سقف و دیوار هم کاربرد دارد.

ازآنجایی‌که این کالا پوشش سطحی و صاف برای شما به ارمغان می‌آورد و با استفاده از آن کار‌هایی مانند نظافت و نگهداری آن آسان‌تر می‌شود. میکروسمنت همچنین دارای تنوع رنگی بسیار خوبی است و با هر سلیقه‌ای همخوانی دارد. همچنین بافت مناسبی آن مناسب هر محیطی است.  در نهایت تمام این ویژگی را به میکروسمنت دارد، باعث می‌شوند که هر مشتری با هر سلیقه‌ای آن را بپسندد. دقت کنید که برای اجرا درست میکروسمنت باید از نیروهای انسانی خیلی حرفه‌ای و ابزار ساختمانی مخصوصی استفاده نماید.

تماس با برکه

اخیراً یکی از موادی که برای ساخت نماسازی  و دکوراسیون داخلی متناسب ‌با نیاز‌ها و سلیقه‌های مشتریان عزیز  مورداستفاده قرار می‌گیرد، میکروسمنت نام دارد. میکرو سمنت‌ها در واقع یک نوع پوشش تزیینی، با بافت‌های پلیمری و همچنین کامپوزیت‌ آلی_ معدنی  ساخته شده از سیمان، رزین‌های که بر پایه آب هستند، یک مقدار افزودنی  و رنگ‌دانه‌های  معدنی و طبیعی است. باید بگوییم  این ساختار باعث به‌وجودآمدن پوششی بی‌همتا و بادوام می‌شود.

به‌وجودآمدن میکروسمنت باعث شد که نگاه صنعت معماری به‌طورکلی تغییر کند و انجمن  طراحان و معماران به این پوشش نگاهی خاص و ویژه داشته باشند. این پوشش یک انتخاب ایده‌آل برای تمامی سطوح داخلی، عمودی و افقی  است. برای افرادی که به دنبال  ایجاد زیبایی با طرح بتن و درعین‌حال با بهترین قیمت برای کف و دیوار خانه هستند.

برای اطلاع از نحوه اجرای میکروسمنت برای سرویس بهداشتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مزایای میکروسمنت روی چوب

اولین مزیت میکروسمنت روی چوب این است که سطح کاملاً یکنواخت و یکپارچه دارند و هیچ تخلخلی در آنها ایجاد نمی‌کنند. همین امر سبب می‌شود که نگهداری و نظافت آنها آسان‌تر می‌شود و تعمیر آن آسان‌تر است.  همین مزایا نظر همه متخصصان را به خود جلب کرده است. همچنین از این میکرو سمنت‌ها می‌توانید بدون توجه به متراژ استفاده کنید و همچنین به صورتت پیوسته و بدون ایجاد  درز و شکاف کار شما را انجام می‌دهند.

مزایای میکروسمنت روی چوب

بافت آن در اجرا طوری است که باعث می‌شود هر پروژه به بهترین شکل و در کمال زیبایی اجرا شود و سطحی کاملاً صاف و یکدست برای شما ایجاد می‌کند. این میکرو سمنت‌ها توانایی چسبیدن بالایی دارند. همین ویژگی باعث شده است که  در بسیاری از کارها که ضخامت خیلی کم است به‌عنوان یک زیرساز استفاده شوند.

 حتی اگر زمان مناسبی برای این کار بگذارید، می‌توانید عملیات نوسازی را خیلی خوب انجام دهید.  همچنین این محصول مقاومت بسیار  بالایی دارد و در مکان‌های پر تردد استفاده می‌شود.  علاوه بر تمامی این موارد، پوشش‌های میکروسمنت روی چوب خیلی زود خشک می‌شوند و فوراً می‌توان از آن استفاده کرد. میکروسمنت می‌تواند در همه منازل، هتل‌ها و دفاتر تجاری به‌عنوان  پوشش سقف، کف، نما، پله و حتی مبلمان  استفاده کرد.

میکروسمنت روی چوب  برای سازه‌های جدید و بازسازی‌کردن فضا‌های تجاری، رستوران‌ها، خانه‌ها و دفاتر قابل‌استفاده است. درجه چسبندگی‌ و عملکرد بالای آن این معنی را به شما می‌رساند که می‌توان از آن در انواع برنامه‌های داخلی و خارجی  مناسب‌ترین گزینه است. همچنین می‌توان از آن در انواع مختلف دیوار، کف، اتاق‌های غذاخوری، اتاق‌خواب، حمام، آشپزخانه، سالن، میز کار  و روی هر سطحی مانند چوب، سرامیک و گچ استفاده کرد.

مزیت‌های پوشش‌های میکروسمنت روی چوب

میکروسمنت بر روی چوب مزیت‌های زیادی دارد و ما در این بخش قصد داریم که برخی از آنها را برای شما شرح دهیم. این مزیت‌ها موارد زیادی را در برمی‌گیرند و در خیلی از موارد کاربرد دارند:

 • سطوح را به‌صورت صاف و یکپارچه بدون هیچ درزی برای شما در می‌آورد.
 • در تمامی سطوح داخلی و خارجی سقف و کف استفاده می‌شود.
 • رنگ و بافت‌های بسیار متنوعی دارد.
 • میزان چسبندگی و پیوستگی‌اش بسیار بالا است.
 • روی تمام سطوح گچی، چوبی، سیمانی و کاشی استفاده می‌شود.
 • در برابر انواع شوک‌های حرارتی، خراش و مواد شیمیایی از خود مقاومت نشان می‌دهد.
 • انتهای کار شما هیچ لغزشی نمی‌بینید.
 • به دلیل اینکه ضخامت کمی دارد هیچ باری بر روی سازه نمی‌اندازد.
 • برای اجرای میکروسمنت روی چوب نیازی نیست از ابزارآلات زیادی استفاده کنید؛ زیرا نصب آن اصلاً کار سختی نیست.
 • موادی که برای ساخت این محصول استفاده می‌شود با محیط‌زیست سازگاری دارد و به‌هیچ‌عنوان به طبیعت آسیب نمی‌زند.
 • خیلی زود به‌وسیله آب و صابون تمیز می‌شود و برای شستن آن با مشکل برخورد نمی‌کنید و نگهداری از آنها بسیار آسان است.
 • به دلیل اینکه بعد از کار شما هیچ درزی به وجود نمی‌آید، باکتری‌ها نمی‌توانند به آن نفوذ کنند و رشد نمایند.

قیمت میکروسمنت روی چوب چقدر است

این میکرو سمنت‌ها روی هر نوع بافت قابل‌اجرا است. صحبت‌کردن درباره قیمت میکروسمنت کار بیهوده‌‌ای است؛ زیرا باید آن را باتوجه‌به موادی که در ساختش به کار می‌رود، بستگی دارد. برای گرفتن بهترین نتیجه باید این نکات را مدنظر بگیرید:

 • زیرسازی درست و مناسب قبل از اجرای میکرو سمنت
 • کمک‌گرفتن از مواد اولیه مرغوب با قیمت مناسب
 • انجام کار به‌وسیله نیروی انسانی باتجربه

هزینه اجرای میکروسمنت روی چوب به عوامل مختلفی بستگی به متراژ محلی که می‌خواهید کار کنید، دارد. همچنین سختی کار و میزان مصالح موردنیاز هم در این راه بی‌تأثیر نیست. این نکات به طور قطعی روی هزینه نهایی شما تأثیر می‌گذارد.

قیمت میکروسمنت روی چوب چقدر است

 • اگر بخواهید روی سطحی کار انجام دهید که درز داشته باشد، باید روی آن چندین مرحله کار انجام شود و به همین دلیل هزینه نهایی بالا می‌رود.
 • سطوحی مثل پله‌ها یا سطوح پر از لبه و گوشه هستند؛ چون در حین انجام کار وقت زیادی می‌گیرند (اصطلاحاً به این مکان‌ها می‌گویند دستگیر) هزینه نهایی آنها هم بالاتر است.
 • متراژ‌های بالا تأثیر زیادی روی قیمت می‌گذارند؛ زیرا زمان و هزینه ثابت بیشتری برای آنها گذاشته می‌شود.

میزان سختی و مقاومت میکروسمنت بر روی چوب

اگر چه به‌طورکلی میزان ضخامت این میکرو سمنت‌ها خیلی زیاد نیست؛ ولی با  توجه به مواد اولیه که برای ساخت آن به کار می‌رود از استقامت بسیار خوبی دارد و بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توانید در مکان‌های شلوغ و پر تردد استفاده نمایید.  یعنی شما با مشکلی مواجه ‌نمی‌شوید.

برای چه سطوحی باید از میکروسمنت استفاده کنیم

ازآنجایی‌که از میکروسمنت بیشتر برای پوشش  استفاده می‌کنند، برای همین این قابلیت را دارد که برای تمامی سطوح مثل سنگ مرمر، سیمان، کاشی، گچ از آن استفاده می‌شود. تنها در چند مورد باید توجه شود که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم

 • سطح که زیر کار است، باید از استحکام خوبی برخوردار باشد؛ زیرا در غیر این صورت باید حتماً زیرسازی را انجام دهید.
 • سطح کار شما باید هیچ‌گونه گردوخاکی نداشته باشد و قبل از انجام هر کاری آن را تمیز و خشک کنید.

آیا میکروسمنت در برابر آب مقاوم است؟

میکروسمنت به طور طبیعی در مقابل آب نفوذپذیر هستند. به همین دلیل استفاده از آخرین لایه که در واقع ضد آب است، جز ضروریات محسوب می‌شود. برای مثال امکان این وجود دارد که درون سینک‌ها، وان حمام و یا محیط‌های مرطوبی همانند استخر استفاده شود. پس اگر می‌خواهید میکروسمنت روی چوب را در مکان‌های مرطوب انجام دهید، حتماً باید از یک‌لایه ضد آب استفاده کنید.

برخلاف اینکه سطح آن بعد از اجرا خیلی صاف و بدون هیچ‌گونه تخلخلی به نظر می‌رسد، سطحش اصلاً لغزنده نیست و بدون هیچ نگرانی  می‌توانید آن را در مکان‌‌های  مختلفی استفاده کنید و دیگر مشکل لغزندگی و سرخوردن را نداشته باشید. می‌توانید انجام این کار را به سایت برکه بسپارید و از خدمات خوب آنها بهره‌مند شوید.

چقدر طول می‌کشد تا میکروسمنت انجام شود؟

در این بحث هم مانند قیمت نمی‌توان به طور درست و قطعی نظر داد؛ زیرا بستگی به مساحت سطح،  سرعت فرد اجراکننده  می‌تواند در هر پروژه متفاوت باشد؛  ولی به طور معمول نصب میکروسمنت روی چوب حدود 3 الی 5 روز به طول می‌انجامد. فقط توجه کنید که برای استفاده یا راه‌رفتن  روی این سطح‌ها به یک هفته تمام زمان احتیاج دارید. برای تمیزکردن میکرو سمنت‌ها بهتر است که از شوینده‌های مخصوص استفاده نکنید و با همان آب و صابون طبیعی کار شستشو را انجام دهید.

چرا میکروسمنت روی چوب طرف‌ داران زیادی دارد؟

میکروسمنت را می‌توان روی خیلی از مصالح همانند کاشی، سرامیک، گچ، سنگ، سیمان، چوب  اجرا نمایید. تنها نکته‌ای که پیش از شروع کار باید مدنظر بگیرید، صاف بودن سطحی است که می‌خواهید روی آن کار انجام دهید.  این موضوع که می‌توان از این نوع پوشش روی همه سطوح استفاده نمود و چیزی را تخریب نمود، باعث شده است که این مواد برای خیلی از بازسازی‌ها خیلی مناسب و کاربردی باشد.

 استفاده از میکروسمنت روی چوب در سطوح قدیمی علاوه بر نوسازی و زیبایی ظاهر که به کار می‌بخشد، باعث استحکام و اضافه‌شدن یک سری ویژگی‌های خوب و مثبت مثل آب‌گریزی، ضد خشی، قابل شستشو بودن ضد میکروبی می‌شود. محصولات سایت برکه  در برابر اشعه UV مقاوم هستند و در نور خورشید رنگشان تغییری نمی‌کند در نتیجه کارهای میکروسمنت روی چوب آنها طرفدران زیادی دارد.

نحوه اجرای میکروسمنت روی چوب

فرقی ندارد سطحمان از چه چیزی باشد شما باید ابتدا دقت کنید که هیچ خلل یا فرجی روی سطح دیده نشود. در اینجا نتیجه می‌گیریم که تایل‌های طرح‌دار نمی‌توانند گزینه مناسبی برای این کار باشند و باید هر سطحی قبل از اجرا کاملاً سمباده بکشید و صاف کنید.

نحوه اجرای میکروسمنت روی چوب

اگر قسمتی در حال شکستگی یا فتادن باشد، شما باید آن قسمت را با کمک سیمان نرمه بپوشانید تا همه سطوح یکسان شوند. اکنون باید با خمیر بتونه تمامی درز‌ها را پر کنید تا سطحتان یک‌پارچه شود. اکنون شما باید مش فایبرگلاس داشته باشید و بر اساس قسمت‌های برش خورده آن را روی سطح پهن کنید.

در این بخش باید از لاک پایه آل برای تثبیت‌کردن مکان قرارگیری مش استفاده نمایید و بعد از خشک‌شدن لاک، سطح موردنظرتان برای انجام کار میکروسمنت آماده شده است. البته باید اضافه کنیم که مدت‌زمان خشک‌شدن لاک شما بستگی به متریال دارد. برای مثال اگر کاشی یا سرامیک لعاب خورده باشد، این مدت‌زمان کمی طولانی‌تر می‌شود؛ زیرا در این‌گونه مصالح قدرت جذب‌کردن آب پایین می‌آید و رطوبت‌ها باقی می‌مانند.

سخن نهایی

شما می‌توانید تمامی کاتالوگ‌های میکروسمنت روی چوب، میکروسمنت روی کاشی و یا میکروسمنت استخر شرکت برکه را ببینید و. سپس اقدام به انجام کار کنید. تمامی کار‌های این سایت گارانتی دارند که این موضوع نشان می‌دهد کیفیت کار‌های ما چقدر بالا است. اکنون که این مقاله از سایت برکه را خواندید حتماً با تمامی مزایای انجام میکروسمنت روی چوب آشنا شدید و حتماً می‌دانید که این کار چقدر در عملیات بازسازی و نوسازی می‌تواند به شما کمک کند حتی استحکام بنای شما را هم بالا می‌برد و لغزندگی فضا را هم کاهش می‌دهد.

با خدمات گروه مهندسی برکه دیگر نگران کیفیت اجرای میکروسمنت ساختمان خود در استان های مختلف همچون میکروسمنت اراک، تهران، مشهد و … نباشید. مجموعه‌ ما با استفاده از جدیدترین روش‌ها و باکیفیت‌ترین متریال ها طول عمر  و زیبایی ساختمان شما را افزایش می‌دهد.

بر روی چه مصالحی می‌توان کار میکروسمنت انجام داد؟

تقریباً بر روی تمامی مصالح اعم از سیمان، گچ، سنگ و چوب می‌توان این کار را انجام داد.

آیا میکروسمنت باعث لغزندگی فضا می‌شود؟

خیر؛ زیرا لغزندگی‌ها را هم کاهش می‌دهد.

بر روی چه سطوحی کار میکروسمنت انجام دهیم؟

بر روی همه سطوح می‌توان این کار را انجام داد. فرقی هم ندارد که کف یا سقف باشد فقط شرط صاف بودن سطح است.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 47

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *