loader image

ساخت جکوزی

خانه | خدمات ساخت استخر | ساخت جکوزی

فهرست مطالب

ساخت جکوزی

جکوزی حوضچه‌ای پر از آب است که در منازل، ویلاها، برج‌ها و محوطه‌های استخر برای مصارف تفریحی و درمانی احداث می‌شود. به دلیل وجود پمپ‌های قوی که در قسمت‌های مختلف دیوارهای این حوضچه قرار گرفته و باعث می‌شود آب با فشار از آن‌ها خارج شود، از این سازه برای مصارف آب درمانی و ماساژ استفاده می‌کنند. ساخت این وسیله دارای شرایط و ضوابط خاصی بوده که در احداث آن باید در نظر گرفته شود. از این‌رو توضیحات کاملی در خصوص صفر تا صد ساخت جکوزی و تمامی قوانین مربوط به آن آماده کرده‌ایم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

تماس با برکه

جکوزی خانگی و مزایای استفاده از آن

امروزه یکی از آیتم‌هایی که در ساخت خانه‌های لوکس مورد توجه قرار می‌گیرد، احداث انواع جکوزی‌ در حمام به عنوان وسیله‌ای برای خوابیدن در آب گرم و استحمام است. علاوه بر ایجاد محلی لاکچری و لوکس در منزل، استفاده از این وان‌های آبی چرخان باعث تسکین درد عضلات، ماساژ آن‌ها و کاهش عوارض روماتیسم نیز می‌شود. آرامش روحی و روانی که به دلیل جریان آب گرم در هنگام خوابیدن در جکوزی به وجود می‌آید، یکی از دلایل مهم استفاده از آن محسوب می‌شود.

به دلیل فشار بالای آب گرم، بسیاری از فیزیوتراپ‌ها برای درمان عضلات آسیب دیده به خصوص هنگام انجام ورزش‌های سنگین استفاده از جکوزی را توصیه می‌کنند. همچنین باید بدانید این فشار باعث افزایش گردش خون شده و به همین جهت بسیاری از مشکلات سینوسی و عروقی در افراد را درمان می‌کند.

هر شخصی به طور متوسط حدود ۱۸۰ لیتر آب برای استحمام استفاده می‌کند، در حالی‌که اگر از وان‌های چرخان یا همان جکوزی برای شست‌وشوی بدن استفاده کند ضمن برخورداری از مزایای درمانی آن می‌تواند کمتر از نصف این میزان آب را استفاده کرده و از این جهت در مصرف آب نیز صرفه جویی می‌شود.

جکوزی خانگی و مزایای استفاده از آن

 از طرفی استحمام در جکوزی باعث می‌شود چربی‌ها از روی پوست با سرعت و قدرت بیشتری پاک شده و پوست را شاداب و شفاف می‌کند.

انواع جکوزی‌های خانگی

دو نوع جکوزی فایبرگلاس و استخری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها در ساخت جکوزی خانگی استفاده کرد. جکوزی‌های استخری در کف زمین یا بین دیواره منزل ساخته می‌شوند، پس از نصب در جای خود ثابت مانده و برای  احداث آن‌ها نیاز به تجهیزات مشخص و بررسی‌های کارشناسی بسیاری است. این جکوزی‌ها را می‌توان در اندازه‌های دلخواه و مدل‌های متنوعی که فرد تمایل دارد تولید نمود.

مدل‌های فایبرگلاس، جکوزی‌های پیش ساخته ای بوده که به صورت یکپارچه در کارخانه قالب‌گیری می‌شوند. نصب این جکوزی‌ها تقریباً یک هفته به طول می‌انجامد و می‌توان از آن‌ها در منزل استفاده کرد. از لحاظ قیمتی این جکوزی‌ها خیلی با یکدیگر تفاوت ندارند، بنابراین متناسب با سلیقه، محل احداث و زمانی که در اختیار دارید می‌توانید از انواع مختلف آن‌ها انتخاب کنید.

تفاوت بین انواع مختلف جکوزی

معمولا در ویلاهای بزرگ و استخرها، به دلیل در اختیار داشتن فضای کافی اکثر افراد تمایل دارند از جکوزی‌ها استخری استفاده کنند. اما در فضاهای کوچک اکثریت ترجیح می‌دهند نمونه‌های فایبرگلاس را انتخاب کنند. ولی به طورکلی با توجه به امکان ساخت در اندازه و طرح های دلخواه، خیلی از افراد تمایل دارند با در نظر گرفتن فضایی مشخص در حمام، وان آبی چرخان مورد نظر خود را طراحی و سپس آن را احداث کنند.

البته این نکته لازم به ذکر است حتی برای استفاده از جکوزی‌های پیش ساخته در محیط‌هایی که عایق‌کاری انجام نشده، باید لایه‌کاری سیمانی و موزاییک کاری قبل از قرار دادن آن در محل مورد نظر انجام شود.

اندازه‌های جکوزی خانگی

در احداث جکوزی خانگی به دلیل آزادی عملی که شخص برای ساخت آن دارد، می‌تواند اندازه آن را بر حسب نقشه‌ای که طراحی کرده، فضایی که در اختیار دارد یا تعداد نفراتی که معمولاً از جکوزی استفاده می‌کنند انتخاب نماید.

انواع جکوزی‌های خانگی

ساخت جکوزی بزرگ بهتر است یا کوچک

بسیاری از افراد در هنگام ساخت جکوزی در منزل این سوال برایشان مطرح می‌شود که جکوزی کوچک بسازند یا بزرگ؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم هیچ تفاوتی در کارایی جکوزی یک نفره با جکوزی ۱۰ نفره وجود ندارد و این مسئله به سلیقه افراد و میزان نیاز آن‌ها بستگی دارد. تنها موردی که در احداث جکوزی باید مورد توجه قرار بگیرد فضای کافی جهت قرار دادن تجهیزات مورد نیاز، برای حداقل افراد مورد استفاده است. بنابراین متناسب با میزان فضایی که برای جایگذاری تجهیزات مورد نیاز هنگام احداث وان جکوزی در اختیار دارید، می‌توانید اندازه آن را تعیین کنید.

مراحل ساخت جکوزی

برای احداث جکوزی در منزل، شما به یک کارشناس نیاز دارید تا وزن جکوزی و ظرفیت استحکام کف را در نظر بگیرد. معمولاً برای ساخت نیازی به بتن‌ریزی نیست و فقط باید اقداماتی جهت جلوگیری از نفوذ آب انجام شود. پس از  بازدید از محل مورد نظر، تعیین ابعاد، ظرفیت و سنجیدن تمامی جوانب در خصوص آب‌بندی کردن محیط مراحل ساخت آغاز می‌شود که در ادامه به بیان آن می‌پردازیم.

در مرحله اول باید سیستم لوله‌کشی آب ورودی سرد و گرم به صورت جداگانه در نظر گرفته ‌شود. در این مرحله نکته مهم توجه به حجم بالای آب ورودی به جکوزی بوده تا بتوان میزان فشار تولید شده توسط جت‌های هوا و شلنگ را تامین کرد. پس از لوله‌کشی نوبت به قرار گرفتن رینگ‌ها یا حلقه‌های جکوزی بوده که از مهم‌ترین قسمت‌های احداث آن محسوب می‌شود. قطر رینگ‌های انتخاب شده متناسب با فشار آبی است که باید داخل جکوزی وارد شود و میزان فشار آب نیز متناسب با اندازه و ظرفیت جکوزی محاسبه می‌شود. در نهایت بعد از نصب رینگ‌ها، نوبت تعیین محل قرار گرفتن نازل‌های پاشیدن آب و ماساژ می‌رسد.

مراحل ساخت جکوزی

در آخرین مرحله نحوه ساخت جکوزی خانگی باید نازک‌کاری و سرامیک‌کاری با رعایت دو نکته انجام شود. نکته اول آب‌بندی دقیق محل و نکته دوم تعیین شکل کاشی‌ها، رنگ، طرح و اندازه آن‌ها است که تماماً متناسب با سلیقه کارفرما انجام می‌شود.

وسایل مورد نیاز برای ساخت جکوزی

پس از شناخت مراحل اصلی ساخت باید بدانید که چه تجهیزاتی در احداث جکوزی خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نکته را در نظر داشته باشید که این تجهیزات نقش اساسی در احداث و کارایی آن بر عهده دارند. به طور‌کلی جکوزی‌ها چه نوع استخری و چه نوع فایبرگلاس، دارای تجهیزاتی مانند مبدل حرارتی، پمپ تزریقی، فیلتر تصفیه آب، جت و نورپردازی هستند که در زیر محل احداث جکوزی قرار می‌گیرند.

برای کسی که از این وسیله استفاده می‌کند لازم است تجهیزات داخلی آن را شناخته و با کارکرد هر یک از آنها آشنایی داشته باشند. به همین دلیل در ادامه به معرفی  هر یک، ویژگی‌ها و روش عملکرد آن‌ها می‌پردازیم.

سیستم گردش آب و تصفیه در ساخت جکوزی

سیستم گردش آب و تصفیه در ساخت جکوزی

یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در ساخت باید مورد توجه قرار گیرد تصفیه آب و گردش آن در سیستم است که از قسمت‌هایی مانند فیلتر تصفیه، شیرآلات و لوله‌های آب تشکیل می‌شود.

سیستم گردش آب به مفهوم انتقال آن از بخش‌های مختلف جکوزی مانند تصفیه‌خانه و موتورخانه است؛ در حقیقت در این سیستم گردش، آب را از موتورخانه به سمت سینک جکوزی و پس از استفاده با کمک پمپ تصفیه مجدد به سیستم موتورخانه باز می‌گردد.

خط تخلیه در ساخت جکوزی

باید برای خط تخلیه همواره سرعتی را در نظر بگیرند که میزان مکش آب تغییری پیدا نکند. معمولا نیز برای احداث جکوزی به خصوص برای اندازه های بزرگ از دو عدد دریچه مکش استفاده می‌کنند تا در صورت مسدود شدن یکی از آن‌ها قدرت و سرعت خط مکش ثابت بماند.

 هنگام پیاده سازی روش ساخت جکوزی در خانه باید به طول مسیر لوله‌کشی آب نیز توجه کرد و آن را به گونه‌ای در نظر گرفت تا به دلیل طولانی بودن مسیر، فشار آب افت نکند.

علاوه بر آن مواردی مانند استهلاک سیستم، منحنی پمپ، سایز لوله‌ها در تعیین فشار آب وارد شده موثر بوده و باید در محاسبات سیستم لوله‌کشی لحاظ گردند. هنگام احداث جکوزی به جهت توزیع بهتر آب از روش سر ریز استفاده می‌کنند تا آب از دور تا دور محوطه ساخت وارد گاتریا گریل شود و از آنجا وارد مخزن بالانس گردد.

پمپ جکوزی

پمپی که برای این منظور استفاده می‌شود باید دارای قدرتی مناسب جهت پمپاژ آب متناسب با ظرفیت جکوزی مورد نظر باشد. این پمپ باید به گونه‌ای انتخاب شود که به طور همزمان وظیفه انتقال آب به داخل سینک جکوزی مورد نظر و خارج کردن آب را برای تصفیه را انجام دهد. به عبارت دیگر وظیفه این پمپ به جریان انداختن آب داخل سینک جهت جلوگیری از راکد ماندن آن و حفظ استانداردهای مورد نیاز برای تمیزی آب داخل جکوزی است. پمپ‌های جکوزی خانگی معمولاً دو سرعته بوده، بی‌صدا هستند، از برق شهری استفاده می‌کنند، قدرت و دبی لازم برای این‌کار را دارند.

جت جکوزی

وظیفه جتی که در جکوزی استفاده می‌شود خروج هوا و آب با فشار و قدرت مناسب از نازل‌های جکوزی است. از قسمت‌های این قطعه می‌توان به پایه و سر جت، دیفیوزر، اتصالات مربوط به لوله آب و هوا، چشمی نازل و قاب نگهدارنده اشاره نمود. شیرهای هوای جکوزی که داخل سیستم آن نصب می‌شوند وظیفه تنظیم میزان مخلوط شدن آب و هوا را دارند و از این طریق فشار آبی که از جکوزی خارج می‌شود را تنظیم می‌کنند. معمولا در ساخت جکوزی انتخاب دبی مدار جت متناسب با ظرفیت جکوزی و تعداد نازل‌های آن انجام می‌شود.

وسایل مورد نیاز برای ساخت جکوزی

وسایل مورد نیاز برای ساخت جکوزی

به طور مثال برای یک جکوزی دو نفره که دارای دو نازل در بالا و دو نازل در قسمت پایین جکوزی است، به دو عدد نازل جت نیز نیاز می‌شود.

سیستم گرمایش آب در ساخت جکوزی

معمولاً جکوزی‌ها به دلیل استفاده از آب گرم با فشار ساخته می‌شوند، پس توجه به سیستم گرمایشی مطلوب در احداث جکوزی یکی از مواردی بوده که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. در تاسیسات ساخت انواع جکوزی برای افزایش دما از هیترهایی که شامل پمپ حرارتی و هیتر برقی است استفاده می‌کنند. قدرت و توان گرمایی محاسبه شده نیز باید متناسب با ظرفیت جکوزی و اندازه آن انتخاب شود.

البته این مسئله حائز اهمیت است که بدانید، با توجه به قیمت مناسب گاز مصرفی معمولا برای جکوزی‌هایی با اندازه بزرگ، از انرژی گاز و بویلرهای گازی، استفاده می‌کنند. فاکتورهای مهمی که در انتخاب مبدل گرمایی جکوزی باید در نظر گرفت، ظرفیت حرارتی، اتلاف انرژی از دست رفته از طریق تبخیر آب، هوای محیطی که استخر در آن قرار گرفته و شرایط آب و هوایی است.

تجهیزات نورپردازی در ساخت جکوزی

تجهیزات نورپردازی که در ساخت انواع جکوزی‌ها استفاده می‌شود یکی از مهم‌ترین قسمت‌های احداث آن‌ها محسوب می‌شود. این تجهیزات علاوه بر ایجاد فضای زیبا و رمانتیک در کارایی جکوزی در خصوص ماساژ درمانی و ایجاد آرامش روانی افرادی که از آن استفاده می‌کنند تاثیر بسیاری خواهند داشت. بنابراین قبل از ساخت، باید محل قرار گرفتن مدارهای الکتریکی و لوازم برقی مورد نیاز توسط مهندس اجرا پروژه در نظر گرفته شود.

تجهیزات نورپردازی در ساخت جکوزی

سیستم تصفیه در ساخت جکوزی

یکی از قسمت‌هایی که باید در ساخت جکوزی به خصوص در جکوزی‌های عمومی که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند مورد توجه قرار بگیرد، تمیز کردن و ضدعفونی کردن آب یا سیستم تصفیه آن است. این سیستم همواره آبی شفاف و زلال را به وجود آورده و شامل فیلترهای شنی، فیلتر دیاموته و فیلتر کارتریج می‌شود.

فیلتر شنی

برای تمیز کردن جکوزی‌ها معمولاً از فیلتر شنی استفاده می‌کنند. این فیلتر قدرت بالایی برای مکش آب دارد که با چرخاندن آب در مخزن پمپ، عملیات تصفیه را انجام می‌دهد. برای افزایش کارایی پمپ، در کنار فیلتر، صافی و توری قرار گرفته‌ تا ذرات درشتی که موجود در جکوزی را جمع آوری کرده و مانع ورود آن به مخزن شنی شود. پس از ورود آب داخل مخزن فیلتر شنی، تمامی گردو‌خاک و گل‌و‌لایی که از فیلتر عبور کرده‌، داخل مخزن مانده و آبی زلال به جکوزی باز می‌گردد.

 فیلترهای شنی دو نوع فلزی و فایبرگلاس تولید می‌شوند که امروزه به دلیل بیشتر بودن شدت جریان عبوری و کوچکتر شدن سایز فیلتر معمولا از نوع فایبرگلاس آن استفاده می‌کنند. انتخاب پمپ تصفیه متناسب با ظرفیت و دبی آب ورودی به استخر بوده و به دفعات تعویض آب نیز بستگی دارد. برای تعیین این ظرفیت می‌توانید میزان آبی که در یک ساعت داخل جکوزی می‌شود را تقسیم بر ۶۰ کرده و ظرفیت فیلتر را به دست آورید.

البته اکثر کارشناسان برای شفاف‌تر شدن آب و عملکرد بهتر موتور، اندازه فیلتر را بالاتر از ظرفیت جکوزی انتخاب می‌کنند. علاوه بر این موارد آبی که از کف جکوزی در مدار تصفیه پمپ وارد موگیر یا صافی اولیه شده می‌شود، همچنین افت فشار لوله‌های مسیر حرکت آب تاثیر مستقیمی در تعیین پمپ دارند.

سیستم کلر زنی و تنظیم ph آب

هنگام ساخت جکوزی برای تنظیم ph آب و جلوگیری از اثرات سوء عدم تنظیم بودن آن برای بدن، به خصوص ناراحتی‌هایی که برای چشم ایجاد می‌شود، از سیستم‌های کلر زنی اتومات یا دستی استفاده می‌کنند. معمولاً سیستم‌های اتومات در مسیر لوله‌کشی آب قرار می‌گیرد و برای جکوزی‌هایی که اندازه و ظرفیت بزرگی دارند مناسب‌تر است.

اسکیمر جکوزی

یکی از بهترین راه‌های جمع‌آوری و خارج کردن اجسام کوچکی که داخل آب هستند مانند ذرات چربی روغن و هر جسمی که به دلیل وزن کم روی آب معلق مانده، به کف جکوزی نمی‌رسد یا اینکه از طریق پمپ تصفیه وارد صافی نمی‌گردد، استفاده از اسکیمر است.

اسکیمرها در دو نوع شناور یا دیواری موجود بوده و انتخاب نوع و ظرفیت آن‌ها به اندازه جکوزی بستگی دارد.

نحوه کار جکوزی

هنگام ساخت انواع جکوزی‌ها با قرار دادن شیر هوا و هیدروجت‌ها آب با میزان، فشار مشخص و قابل تنظیم وارد مدار می‌شود. هر چقدر که میزان هوا داخل جت‌ها بیشتر باشد، فشار آب خروجی از نازل‌ها افزایش یافته و کارایی جکوزی بالاتر می‌رود. آب از داخل جکوزی توسط پمپ‌های تخلیه وارد لوله‌های تصفیه آب شده و از فیلتر می‌گذرد. در نهایت پس از تصفیه و گرم شدن توسط هیترها و سیستم گرمایشی جکوزی مجدد به حوضچه آن باز می‌گردد.

بهترین مدل‌های جکوزی

بهترین مدل‌های جکوزی

در پاسخ به این سوال باید گفت بهترین مدل، جکوزی‌هایی هستند که هیترجت‌های دورانی یا قابل تنظیم به جهات مختلف داشته باشند. این جکوزی‌ها ماساژ را در یک نقطه ایجاد نمی‌کنند و با پخش کردن جریان ماساژ در مسیر آب به صورت ناپیوسته عملیات درمانی را بهتر انجام می‌دهند. در ادامه به برخی از مدل‌هایی که برای جکوزی‌های خانگی استفاده می‌شوند اشاره می‌کنیم.

جکوزی‌های ویلا

به دلیل فضای مناسبی که برای ساخت جکوزی وجود ویلایی وجود دارد معمولاً آن‌ها در کنار استخرها احداث می‌شوند. این دو سازه زیبا و لوکسی که در کنار یکدیگر قرار گرفته، محیطی بسیار زیبا و رویایی را به وجود می‌آورند.

وان جکوزی خانگی

جکوزی‌هایی که در خانه استفاده می‌شوند معمولاً شبیه به وان های معمولی هستند؛ با این تفاوت که دریچه ورود آب و هوا دارند و برای ماساژ و گرمایش استفاده می‌شوند.

وان جکوزی خانگی قابل حمل

وان‌های جکوزی قابل حمل نوع دیگر از جکوزی‌های خانگی بوده که به راحتی جابه‌جا می‌شوند و در محیط‌های مختلف استفاده می‌گردند.

وان جکوزی خانگی قابل حمل

وان‌های بادی

این جکوزی‌ها که با نام تیوپ‌های آب گرم شناخته می‌شوند معمولاً به شکل گرد طراحی شده و در ساخت آن‌ها پوششی چوب به کار می‌رود.

جکوزی بادی

در این جکوزی‌ها لوله‌کشی‌ها، سیستم کنترل و اجزای سازنده داخل کابین جکوزی قرار گرفته است. یکی از معایب استفاده از آن‌ها قدرت کم فشار آب خارج شده از قسمت‌های مختلف بوده که باعث می‌شود عملیات ماساژ به خوبی انجام نشود.

‌وان جکوزی

وان جکوزی نمونه‌ای از وان‌های چرخانی بوده که در محیط‌های منزل یا آپارتمان با آجر و سیمان در ارتفاع مناسب ساخته می‌شوند.

جکوزی های توکار

این جکوزی‌ها با عملیات گودبرداری هم سطح زمین ساخته شده و معمولاً تنها قسمت جلویی پانل برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود و هیچ باکسی برای نگهداری ندارند.

جکوزی‌های گردابی

آب در این جکوزی‌های مدرن به صورت دایره‌ای مانند گرداب خارج می‌شود و قابلیت‌هایی مانند موارد زیر دارند.

  • صفحه دیجیتال برای تنظیم قسمت‌های مختلف جکوزی؛
  • مجهز بودن به انواع نورهای هالوژنی؛
  • برخورداری از جت‌های قابل تنظیم؛
  • قابلیت کنترل دمای آب جکوزی؛
  • امکان استفاده و تنظیم قابلیت‌ها از طریق تلفن همراه با کمک کیت رادیویی بلوتوثی؛
  • برخورداری از موتور بلوئر حباب‌ساز.

میزان آب جکوزی

یکی دیگر از نکاتی که هنگام ساخت جکوزی باید مورد توجه قرار بگیرد تعداد نفراتی است که در یک ساعت از جکوزی استفاده می‌کنند. به این میزان بار شناگر گفته می‌شود که توجه به آن برای تعیین حجم آب مورد استفاده در جکوزی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر تعداد استفاده کنندگان از جکوزی کم باشد هر ۳۰ دقیقه نیاز است آب جکوزی عوض شود، برای تعداد متوسط استفاده کننده این میزان برابر با هر ۲۰ دقیقه بوده و بار سنگینی که برای جکوزی در نظر گرفته شود  هر ده دقیقه نیاز به تعویض آب را ایجاد می‌کند.

به عبارت دیگر می‌توان گفت که برای هر یک نفر در بار سنگین ۸ گالن آب و برای هر یک نفر در بار سبک شش گالن آب احتیاج می‌شود.

وان جکوزی خانگی

با کمک این اطلاعات و بهره‌گیری از روش تصفیه آب خودکار می‌توان به ظرفیت جکوزی پی برد. بنابراین با خروج ۸ گالن آب از جکوزی در هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه برای هر نفر ظرفیت جکوزی به راحتی تعیین می‌گردد.

شرایط راه اندازی و ساخت جکوزی

در صورتی که تمایل دارید از جکوزی‌های فایبرگلاس قابل حمل که در محیط‌های بسته قرار می‌گیرند استفاده کنید، باید در ابتدا در فضای مورد نظر برای احداث، زیرکاری‌های لازم که شامل سیمان‌کاری، کاشی‌کاری یا موزاییک کاری است را انجام دهید.

برای احداث جکوزی‌های استخری با کمک متریال آجر یا سیمان در محل مورد نظر دیواره‌ها و محل قرارگیری تجهیزات را مشخص نمایید. سپس باید زیرکاری که شامل اجرای لایه مگر، آجر چینی، سیمانکاری روی آجرها، عایق کاری، آب‌بندی، اجرای تاسیسات و اتصالات، کاشی‌کاری و درزگیری است انجام شود. در نظر داشته باشید تمامی این مراحل باید توسط افراد کارشناس و متخصص انجام شود.

شرایط راه اندازی و ساخت جکوزی

هزینه ساخت جکوزی

هزینه ساخت جکوزی چه از نوع فایبرگلاس باشد چه جکوزی‌های استخری که باید احداث گردند، متناسب با ابعاد، قدرت پمپ، جت مبدل حرارتی و فیلتر آن‌ها محاسبه می‌شود. هر چقدر که جکوزی بزرگتر بوده و قدرت لوازم استفاده شده داخل آن بیشتر باشد، قطعاً تاسیساتی که استفاده می‌شوند، میزان مصالح، دستمزد احداث و سایر هزینه‌های جانبی نیز افزایش می‌یابد. همچنین باید به این موارد هزینه نگهداری جکوزی، هزینه برق، تعویض فیلترها، استهلاک مصالح و تعمیرات تاسیسات نیز اضافه گردد.

کلام‌پایانی

پس از آشنایی با مراحل احداث جکوزی، شناخت تجهیزاتی که برای آن مورد نیاز است و فاکتورهای مهمی که در تعیین قیمت باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب تیم متخصص که بتواند تمامی مراحل کار را با دقت بالایی انجام دهند از نکاتی محسوب می‌شود که باید با آن توجه ویژه‌ای گردد.

در همین راستا می‌توانید تیم تخصصی برکه را برای احداث جکوزی مدنظر خود در منزل و یا ساخت انواع استخر از جمله ساخت استخر ضد آب، گالوانیزه، سیمانی و … انتخاب نموده و از دانش و تجربه چندین ساله متخصصان و کارشناسان حرفه‌ای این مجموعه بهره‌مند گردید.

برای احداث جکوزی مانند استخرها نیاز به بتن‌کاری اولیه است؟

با توجه به عمق کم جکوزی نسبت به استخر، حجم و فشار پایین آب نیازی به بتن‌کاری نیست.

آیا می‌شود جکوزی فایبرگلاس را در حمام تمامی آپارتمان‌ها نصب کرد؟

هرچند این سازه‌ها پیش‌ساخته هستند ولی باید استحکام محل قرارگیری از لحاظ آب‌بندی و مسائل ایمنی توسط کارشناسان بررسی شود.

آیا می‌توان در فرایند ساخت و احداث جکوزی از بتن استفاده کرد؟

یکی از موادی که برای ساخت دیواره‌ها و حلقه‌های رینگ جکوزی استفاده می‌شود بتن بوده و مراحل ساخت آن مانند اموزش ساخت جکوزی است که در مقاله در خصوص آن صحبت گردید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد امتیاز : 60

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *