loader image

آب بندی نما رشت

خانه | خدمات نما | آب بندی نما رشت

آب بندی نما رشت

آب بندی نما رشت به دلیل شرایط آب و هوایی این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع با عایق کاری به موقع ساختمان در رشت و گیلان می توان گرمایش و سرمایش، نور و میزان رطوبت را کنترل کرد. بنابراین برای افزایش استحکام نمای ساختمان و جلوگیری از نفوذ باد و باران به داخل ساختمان، باید برای آب بندی نما اقدام شود. با ما همراه باشید تا درباره آب بندی نما در رشت بیشتر بدانید.

آب بندی نمای ساختمان در رشت

آب بندی نمای ساختمان در رشت

آب بندی نما به پوشش دادن درزها و شکاف های نمای ساختمان گفته می شود که به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و باد و باران به داخل ساختمان انجام می شود. عایق کاری نما نه تنها باعث ایجاد ظاهر زیبا تر نمای سازه می شود، بلکه در افزایش استقامت سنگ های نما و ایمنی ساختمان تاثیر گذار است.

آب بندی انواع نماهای ساختمانی مانند آب بندی نمای سیمانی، نماهای شیشه ای، نمای سنگی، نمای بتنی، نمای کامپوزیت و غیره به روش های مختلفی انجام می شوند. بنابراین این کار را باید به افراد حرفه ای سپرد تا بر حسب نیاز شما، روش مناسب را برگزینند.

اما آب بندی نما در رشت با سایر شهرها چه تفاوتی دارد؟ همانطور که می دانید، رشت یکی از شهرهای پر بارش کشورمان به شمار می رود. عایق کاری نما در رشت و گیلان برای جلوگیری از ورود آب باران به داخل ساختمان انجام می شود. نمای ساختمان می تواند به راحتی رطوبت را به داخل بنا منتقل کند. در نتیجه دیوارهای داخلی ساختمان آسیب دیده و حتی به دیوار و مبلمان نیز آسیب وارد می کند.

از طرف دیگر، باران های اسیدی در شهرهایی مثل رشت و تهران، به نمای سنگی، آجری و سیمانی آسیب جدی وارد می کند. با عایق کاری و زهکشی نمای ساختمان می توان از این اتفاق جلوگیری کرد.

اهمیت آب بندی نما رشت

اهمیت آب بندی نما رشت

نما یکی از مهم ترین بخش های ساختمان است که 35 درصد هزینه ساخت و ساز را شامل می شود. در واقع عایق کاری نمای ساختمان، نه تنها بر روی ظاهر سازه تاثیر بسزایی دارد، بلکه باعث کاهش مصرف انرژی، بهبود نور طبیعی، جریان هوای بهتر نیز می شود. از آنجایی که استان گیلان مانند مازندران از جمله مناطق پر باران به شمار می رود، آب بندی نما در رشت اهمیت بیشتری پیدا می کند.

چرا که درزگیری نما باعث ایجاد پوششی محکم برای ساختمان در برابر نفوذ باد و باران می شود. در نتیجه مصرف وسایل سرمایشی و گرمایشی نیز کاهش می یابد و CO2 کم تری در محیط زیست انتشار می یابد. از مزایای آب بندی نما در رشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از شوره زدن نما
  • افزایش طول عمر مصالح ساختمانی نما
  • جلوگیری از نفوذ باد، باران و برف
  • مصرف بهینه انرژی

روش های آب بندی نمای ساختمان در رشت

روش های آب بندی نمای ساختمان در رشت

آب بندی نما رشت شامل یک سری تکنیک ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، آب بندی پنجره ها، ضد آب سازی نما و غیره می باشد. در این بخش به توضیح روش های آب بندی نمای ساختمان در رشت می پردازیم:

آب بندی نما رشت با داربست

اغلب مردم با تصور این که عایق کاری نما با دردسرهایی همراه است، از انجام آن خودداری می کنند. یکی از این دردسرها، نصب داربست بر روی نما است. چرا که استفاده از داربست زمان بر، پر هزینه و دشوار است. از طرف دیگر، نصب داربست می تواند راه رفت و آمد مردم را مسدود کند. بنابراین بهتر است به دنبال شرکت های آب بندی نمای ساختمان باشید که تیم متخصص و حرفه ای طناب کار داشته باشند.

تماس با برکه

آب بندی نما رشت و گیلان با طناب

به دلیل آب و هوای شرجی رشت و بارش های موسمی و ناگهانی، تنها آب بندی پشت بام کافی نیست! بلکه لازم است که تمامی درها و پنجره ها و نمای ساختمان نیز آب بندی شود. همانطور که گفتیم، عایق کاری نما در رشت می تواند باعث استحکام مصالح ساختمانی نما، عدم سقوط سنگ نما، افزایش ایمنی ساکنین، ثابت نگه داشتن دمای داخل ساختمان و غیره شود.

آب بندی نما در گیلان بدون داربست و با طناب انجام می شود. چرا که هم روشی مقرون به صرفه است و هم در زمان شما صرفه جویی می کند. از طرف دیگر، در هر مکانی امکان برپایی داربست وجود ندارد و باعث ایجاد سد معبر می شود.

در آب بندی نما با طناب، یک طناب کار حرفه ای توسط طناب از بام ساختمان به سمت پایین فرود می آید. در نتیجه به تمامی نقاط نما که به راحتی قابل دسترسی نیستند، دسترسی پیدا می کند. البته این شخص باید دوره های تخصصی را پشت سر گذاشته باشد و نکات ایمنی را رعایت کند.

طناب کار نه تنها می تواند کارهای مربوط به آب بندی نمای ساختمان را انجام دهد، بلکه شست و شوی نما و پیچ روپلاک نما نیز از این طریق امکان پذیر است. از جمله مزایای آب بندی نما رشت با طناب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرفه جویی در زمان
  • صرفه جویی در هزینه ها
  • دسترسی به تمامی قسمت های نمای ساختمان
  • امکان آب بندی ساختمان های مرتفع

متریال آب بندی نما رشت

متریال آب بندی نما رشت

برای آب بندی نمای ساختمان از مواد مختلفی مانند چسب پلی اورتان و سیلیکون استفاده می شود. به منظور آب بندی نما رشت بهتر است از چسب ها استفاده شود. چسب پلی اورتان یکی از چسب هایی است که از مقاومت خوبی در برابر رطوبت برخوردار می باشد. همچنین این نوع چسب دارای قابلیت رنگ و سمباده است.

از چسب سیلیکون برای چسباندن قطعات شیشه ای، کاشی، آلومینیوم و سرامیک استفاده می شود. اما این چسب ها از مزایای زیادی برای آب بندی نما نیز برخوردار هستند. با کمک این درزگیرها می توان از رشد کپک و قارچ بر روی نمای ساختمان در رشت جلوگیری کرد.

برای پر کردن درزهای درب و پنجره ها و یا شکاف های ایجاد شده روی نما از چسب اکریلیک استفاده می شود. این نوع چسب برای سطوح شیشه ای، فلزی و چوبی بکار می رود. از جمله ویژگی های چسب های اکریلیک برای آب بندی نما رشت می توان به انعطاف پذیری بالا، خشک شدن سریع و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش اشاره کرد. معمولا از این نوع چسب در آب بندی نماهای کامپوزیت، نمای آجری، نمای فریم لس و شیشه ای استفاده می شود.

آب بندی نمای ساختمان یک عملیات حرفه ای به شمار می رود که بایستی توسط افراد متخصص و زبردست انجام شود. در غیر این صورت نمی توان انتظار مقاومت و استحکام سازه را داشت. مجموعه برکه به همین منظور تاسیس شده و تمامی خدمات مرتبط در زمینه آب بندی ساختمان را به شما عزیزان ارائه می کند. در این مقاله به توضیح  آب بندی نما رشت و نکات مربوط به آن پرداختیم.

مجموعه مهندسی برکه، آب بندی انواع نمای آجری، سنگی، نمای شیشه ای و کامپوزیت را با مواد درجه یک انجام می دهد. این مجموعه از متریال درجه یک برای آب بندی ساختمان استفاده می کند که از مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی مانند گرد و خاک و اشعه ماورا بنفش خورشید برخوردار هستند. جهت درخواست اجرا آب بندی نما در مازندران، تهران، اب بندی نما شیراز و … می توانید از مشاوره رایگان ما برای آب بندی نما رشت و گیلان بهره مند شوید.

سوالات متداول

مهم ترین تفاوت آب بندی نما رشت با سایر شهرها چیست؟

باران های اسیدی در شهرهایی مثل رشت و تهران، به نمای سنگی، آجری و سیمانی آسیب جدی وارد می کند. با عایق کاری و زهکشی نمای ساختمان می توان از این اتفاق جلوگیری کرد

مزایای آب بندی نما رشت چیست؟

جلوگیری از شوره زدن نما، افزایش طول عمر مصالح ساختمانی نما، جلوگیری از نفوذ باد، باران و برف، مصرف بهینه انرژی

روش های آب بندی نما در رشت کدامند؟

آب بندی نما رشت و گیلان با طناب، آب بندی نما رشت با داربست

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 31

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *