loader image

میکروسمنت قم

خانه | خدمات میکروسمنت | میکروسمنت قم

میکروسمنت قم

میکروسمنت قم، اولین گزینه‌ای است که هنگام ساخت و ساز و بازسازی منزل، به ذهن طراحان دکوراسیون خطور می‌کند. این لایه محافظتی، قابلیت استفاده در نمای ساختمان را دارد. در واقع اجرای میکروسمنت قم، آن را به پوششی همه‌کاره تبدیل کرده‌است. بنابراین در این پست به انواع کاربردهای میکروسمنت قم، مراحل اجرای میکروسمنت قم و ویژگی‌های منحصر به فرد میکروسمنت قم می‌پردازیم.

کاربرد های میکروسمنت قم

کاربرد های میکروسمنت قم

میکروسمنت قم تطبیق‌پذیری و سازگاری بالایی دارد. بنابراین در پاسخ به این سؤال که در چه سطوحی قابل استفاده است، باید بگوییم اجرای میکروسمنت قم در اغلب بخش‌های ساختمان از جمله کف، دیوار و نمای ساختمان، حمام، استخر و آشپزخانه امکان‌پذیر است.

به همین دلیل از بین انواع خدمات گروه مهندسی برکه، اجرای میکروسمنت قم طرفداران خاص خود را دارد. اکنون به انواع کاربردهای جالب میکروسمنت قم در 6 مورد زیر می‌پردازیم.

تماس با برکه

اجرای میکروسمنت قم در کف

اجرای میکروسمنت کف می‌تواند به پیوستگی هرچه بیشتر آن بیفزاید. همچنین لغزش کف را کاهش می‌دهد و از سایش آن جلوگیری می‌کند. میکروسمنت قم به‌عنوان یک پوشش مقاوم و یکدست، با ضخامتی بین 2 تا 3 میلی‌متر، در برابر هرگونه ضربه و اجسام سخت بسیار مقاوم است. میکروسمنت قم نیز به راحتی تمیز و پاک می‌شود به همین دلیل گزینه کاربردی برای کفپوش خانه خواهد بود.

اجرای میکروسمنت قم در دیوارها

اجرای میکروسمنت قم بر روی انواع دیوار، به یک تصمیم دائمی و همیشگی مشتریان تبدیل شده‌است. زیرا قابلیت‌ رنگ‌پذیری و بافت خارق‌العاده آن برای اجرا بر روی دیوار انتخابی در دسترس و کارآمد است. بنابراین اجرای میکروسمنت قم بر روی انواع دیوار، ضمن ارتقای سطح زیبایی‌شناختی منزل، عایق بسیار عالی صوت و حرارت خواهد بود. همچنین مانع از نفوذ آب و تراکم رطوبت است و سبکی گرم و ایده‌آل به فضای داخلی خانه ما می‌بخشد.

اجرای میکروسمنت قم در نمای ساختمان

خواص ساختاری میکروسمنت قم به‌گونه‌ای است که در برابر عوامل محیطی از جمله اشعه ماورای بنفش خورشید، خوردگی، سایش و نفوذ آب بسیار مقاوم است. همچنین تغییرات دمایی و نوسانات آب و هوایی، تغییری در ظاهر آن ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل گزینه خوبی برای استفاده در نمای انواع ساختمان خواهد بود. در این راستا اجرای میکروسمنت قم در نمای ساختمان بسیار پرتقاضا است.

اجرای میکروسمنت قم در نمای ساختمان

اجرای میکروسمنت قم در حمام

میکروسمنت قم نسبت به ایجاد و تراکم رطوبت بسیار نفوذناپذیر است. به همین دلیل اغلب در حمام خانه‌ها به‌عنوان محبوب‌ترین گزینه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا این لایه پوششی، سطحی یکدست و صاف دارد که فرآیند تمیز کردن آن را سهولت می‌بخشد. همچنین از رشد هرگونه قارچ، میکروب و کپک در حمام نیز جلوگیری به عمل می‌آورد. برای پاکیزه نگهداشتن سطح میکروسمنت قم در حمام تنها کافیست تا هفته‌ای یکبار، با یک دستمال خشک بر روی سطح آن بکشید.

اجرای میکروسمنت قم در استخر

اجرای میکروسمنت قم اغلب در استخرهای بزرگ انجام می‌شود. با استفاده از میکروسمنت قم و اجرای میکروسمنت قم، می‌توانیم پوششی ایمن و عایق برای استخر خود ایجاد کنیم.

همچنین پوشش میکروسمنت قم، سطحی یکنواخت را در استخر می‌سازد که از نشت آب جلوگیری می‌کند. میکروسمنت قم در برابر کلر نیز مقاوم است. بعد از اجرای میکروسمنت قم در استخر، ساختار آن دگرگون نمی‌شود، ترک نمی‌خورد و کیفیت رنگ آن حفظ می‌شود.

اجرای میکروسمنت قم در آشپزخانه

در طراحی آشپزخانه، زیبایی و کیفیت محصولات در الویت طراحان قرار دارد. در این راستا، اجرای میکروسمنت در کف و دیوارهای آشپزخانه می‌تواند سبک آنجا را بسیار مدرن و به‌روز کند. همچنین خاصیت ضد آب و غیرقابل نفوذ بودن بافت میکروسمنت قم، آشپزخانه را به محیطی عاری از هرگونه لکه و کثیفی تبدیل کند.

اجرای میکروسمنت قم به‌منظور بازسازی آشپزخانه نیز گزینه‌ای کارآمد است. زیرا نصب این لایه محافظتی به سرعت و به سهولت توسط گروه مهندسی برکه انجام می‌شود. بنابراین در فرآیند تعمیر و مرمت منزل، آشپزخانه نسبت به سایر بخش‌های خانه، سریع‌تر قابل استفاده خواهد بود.

در نهایت لازم به ذکر است که اجرای میکروسمنت روی چوب نیز از دیگر کاربردهای این محصول است.

مراحل اجرای میکروسمنت قم

اجرای میکروسمنت قم و نیز میکروسمنت اراک، تهران و … و نیز مراحل نصب آن به‌عنوان فعالیتی فوق‌ العاده حرفه‌ای، به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. بنابراین بهتر است تا از خدمات گروه مهندسی برکه استفاده نماییم. زیرا ضمن افزایش ایمنی ساختمان، انتخابی هوشمندانه، مقرون به صرفه و کاملاً اقتصادی است. در ادامه به مراحل قدم به قدم اجرای میکروسمنت قم در 6 گام می‌پردازیم.

مرحله اول

این مرحله به آماده سازی سطح پایه کار اختصاص دارد. در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که سطح پایه کاملاً خشک، تمیز و بدون رطوبت است. مرحله اول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. زیرا ادامه کار باید بر روی این سطح اعمال شود.

همچنین سطح پایه باید عاری از هرگونه ترک، درز و شکاف باشد. به همین دلیل مهندسان گروه برکه قبل از اجرای میکروسمنت قم، سطح را به دقت بررسی می‌نمایند و در صورت لزوم آن را صاف و صیقلی می‌کنند.

مرحله دوم

در این مرحله، بعد از ارزیابی سطح، پوشش پایه میکروسمنت قم زده می‌شود. این پوشش، چسبندگی میکروسمنت قم را افزایش می‌دهد. مهندسان گروه برکه به‌منظور اجرای میکروسمنت قم در مرحله دوم، از لایه پرایمر استفاده می‌کنند.

این لایه محافظتی، با یک کاردک و ماله، به‌صورت یکنواخت بر روی سطح کشیده می‌شود. باید مطمئن شویم که کل سطح کار به یک اندازه پوشیده شده‌است. بعد از این مرحله، باید سطح کار خشک شود تا مراحل بعدی انجام شوند.

مرحله سوم

در مرحله سوم اجرای میکروسمنت قم، پوشش ثانویه بر روی سطح کار اعمال می‌شود. در این مرحله است که بافت و طیف رنگی مورد نظر مشتریان محترم انتخاب خواهد شد. دامنه وسیع رنگ‌های میکروسمنت قم به قدری متنوع است که پاسخگوی سلیقه‌ خاص و ویژه همه افراد است.

لایه ثانویه نیز مشابه لایه پایه باید با کاردک و ماله بر روی سطح به‌طور یکنواخت کشیده شود. بنابراین مهندسان گروه برکه از میزان ضخامت لایه ثانویه اطمینان حاصل می‌کنند که دقیق و یک اندازه باشد. لایه ثانویه نیز مانند مرحله دوم نیاز به خشک شدن دارد.

مرحله چهارم

مرحله چهارم اجرای میکروسمنت قم به سنباده زدن اختصاص دارد. اهمیت مرحله چهارم در اجرای میکروسمنت قم به این دلیل است که انواع برآمدگی و ناصافی‌های ایجاد شده باید از بین برده شوند. بنابراین مهندسان گروه برکه با استفاده یک کاغذ سنباده به آرامی و با حرکاتی دایره‌ای، سطح را صاف می‌کنند. همچنین نواحی ناهموار سطح کار یکدست شده و گرد و غبار حاصل از سنباده زدن با یک دستمال مرطوب و یا با چارو برقی تمیز می‌شوند.

مراحل اجرای میکروسمنت قم

مرحله پنجم

در مرحله پنجم برای اجرای میکروسمنت قم، لایه محافظتی و براق کننده قوی بر روی سطح کار زده می‌شود. در این بخش باید سطح مورد نظر از هرگونه عامل محیطی مانند رطوبت، محافظت شود. به همین دلیل سطح کار را عایق بندی می‌کنند. این عمل با زدن لایه سیلر و استفاده از یک غلتک یا برس انجام می‌شود. سپس مجدد باید اجازه دهید تا سطح کار کاملاً خشک شود.

مرحله ششم

در مرحله ششم سطح کار آب بندی می‌شود. مواد تشکیل دهنده این لایه محافظتی شامل سفید کننده، آمونیاک و گچ ضد آب است. این لایه از طبله شدن و شوره زدن سطح کار به خوبی جلوگیری می‌کند. این لایه در بازار به 3 شکل ساتن، براق و مات موجود است و مشابه مرحله قبل با غلتک یا برس نرم بر روی سطح مورد نظر اعمال می‌شود.

نکات حائز اهمیت در اجرای میکروسمنت قم

توصیه شده‌است که از پوشش براق برای اجرای میکروسمنت قم در کف استفاده شود. نوع مات و ساتن میکروسمنت قم نیز به‌منظور اجرای میکروسمنت قم در دیوارها به کار می‌روند. همچنین بعد از اینکه 15روز از اجرای میکروسمنت قم گذشت، باید سطح آن را با یک لایه سراسیمنت یکدست، بپوشایند.

این کامپوزیت مایع، به پایداری هرچه بیشتر میکروسمنت قم می‌افزاید. 20 تا 25 میلی‌لیتر از این مایع باید به ازای هر 7 لیتر آب با استفاده از یک اسفنج دستی بر روی سطح مورد نظر اعمال شود. نکته قابل توجه این است که دو هفته بعد از اجرای میکروسمنت قم و اطمینان از خشک شدن آن، این عمل را انجام دهید.

قابلیت‌ های میکروسمنت قم

قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد میکروسمنت قم، باعث شد تا توجه مخاطبان بسیاری به استفاده و اجرای میکروسمنت قم جلب شود. اکنون به مهم‌ترین قابلیت‌های میکروسمنت قم در 9 مورد زیر می‌پردازیم.

دوام و پایداری

همواره مخاطبان به دنبال انتخاب گزینه‌ای پایدار و ماندگار برای ساختمان خود هستند. میکروسمنت قم، بسیار با دوام است. همچنین در برابر انواع ضربه و اجسام سخت مقاومت بالایی دارد. به همین  دلیل هنگام جابه‌جایی لوازم روی کف میکروسمنتی، نگران سایش، خراشیده شدن و آسیب کف نخواهیم بود.

ضد آب

لایه محافظتی میکروسمنت قم در مقابل نفوذ جریان آب و تراکم رطوبت، مقاوم است. به همین دلیل ضد آب بودن میکروسمنت قم، اجرای میکروسمنت قم را در اغلب بخش‌های خانه و به‌ویژه نمای ساختمان، حمام و استخر امکان‌پذیر می‌کند.

انعطاف‌ پذیری

میکروسمنت قم بسیار انعطاف‌پذیر است. این ویژگی میکروسمنت قم باعث شد تا گزینه‌ای در دسترس و کاربردی شود. زیرا به راحتی ترک نمی‌خورد، خرد نمی‌شود و تنش ساختمان را تحمل می‌کند.

طیف رنگی گسترده

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های میکروسمنت قم، دامنه رنگ‌پذیری آن است. البته با مدرن‌تر شدن سبک طراحی، امروزه اجرای میکروسمنت قم سفید رنگ مورد تقاضای بسیاری از افراد است. همچنین به‌طور گسترده‌ای در دکوراسیون داخلی خانه‌های شخصی و اماکن تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما به‌طور کلی طیف وسیع رنگدانه‌ها و بافت میکروسمنت قم، انتخاب را برای مخاطبان راحت کرده‌است. در نتیجه امکان شخصی‌سازی آن برای مشتریان وجود دارد. زیرا با انواع سبک‌ های معماری طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیز سازگار و منطبق می‌شود.

ضخامت

از نکات حائز اهمیت در اجرای میکروسمنت قم این است که ضخامت کمی دارد. به همین دلیل برای اعمال بر روی انواع دیوار مناسب است. زیرا لایه محافظتی میکروسمنت قم، وزن بیش از اندازه‌ای را به سازه تحمیل نمی‌‌کند.

نکات حائز اهمیت در اجرای میکروسمنت قم

ضرافت

برای بسیاری افراد توجه به جزئیات مهم است. میکروسمنت قم می‌تواند ضمن افزایش ایمنی فضای مورد نظر، به زیبایی آن بیفزاید. نوع بافت ریزدانه میکروسمنت قم، حالت ابریشمی دارد و با لمس سطح میکروسمنت قم، حس خوشایندی به مخاطب القا می‌شود.

همچنین مهندسان گروه برکه می‌توانند انواع بافت و طرح دلخواه مشتریان را هنگام اجرای میکروسمنت قم بر روی سطح کار اعمال ‌کنند. به همین دلیل اجرای میکروسمنت قم، حس تازگی و طراوت به خانه ما می‌بخشد.

مقرون به صرفه

ساختمان سازی فرآیندی همراه با فراز و فرودهای بسیار است. همچنین ممکن است در طی روند آن مشکلات و مسائل مالی پیش‌بینی نشده‌ای روی دهند. به همین دلیل استفاده از میکروسمنت قم بسیار مقرون به صرفه است. زیرا متناسب با میزان بودجه در نظر گرفته‌شده از سوی مشتریان، اجرای میکروسمنت قم ضمن داشتن کیفیت انجام می‌شود.

سازگار با محیط زیست

همه افراد تمایل دارند تا در فضایی سازگار با محیط زیست و دوستدار طبیعت زندگی کنند. اجرای میکروسمنت قم از آن دسته مواردی است که ضایعات کمتری تولید می‌کند. بنابراین نسبت به استفاده از مصالح ساختمانی سنتی، گزینه‌ای مفید است و هنگام نصب در خانه، هوای فضای داخلی منزل آلوده نمی‌شود.

نگهداری و تعمیر

یکی از مواردی که اجرای میکروسمنت قم را نزد مخاطبان پرطرفدار کرده‌است، نیاز کم مراقبت و تعمیر میکروسمنت قم است. همچنین میکروسمنت قم احتیاجی به شتشوی مداوم ندارد. بنابراین اجرای میکروسمنت قم در مناطق پرتردد خانه و محل کار از آسیب به فضای مورد نظر و تخریب آن جلوگیری می‌کند. تنها کافیست برای نگهداری بیشتر و حفظ کیفیت میکروسمنت قم در محل‌های پرترافیک، هر دو ماه یکبار از واکس محافظ استفاده شود.

جمع‌ بندی

میکروسمنت قم، این لایه پوششی و محافظتی بی‌نظیر، توانسته‌است به خوبی فعالیت مهندسان و سازندگان ساختمان را تسهیل کند. به‌همین منظور، ما این پست را به معرفی میکروسمنت قم، مراحل شش‌گانه اجرای میکروسمنت قم، انواع زمینه‌های کاربردی همه جانبه و ویژگی‌های منحصر به فرد آن اختصاص دادیم.

بنابراین می‌توانیم با بهره‌گیری از انواع خدمات حرفه‌ای، اقتصادی و باکیفیت گروه مهندسی برکه، سطح بهره‌وری ساختمان خود را ارتقاء داده و نهایت لذت از زندگی در یک محیط ایمن، شیک و مدرن را با میکروسمنت قم تجربه کنیم.

میکروسمنت قم چه کاربردهایی دارد؟

میکروسمنت قم در اغلب بخش‌های خانه از جمله کف، دیوار، نمای ساختمان، حمام، استخر و آشپزخانه قابل اجرا است.

اجرای میکروسمنت قم در چند مرحله انجام می‌شود؟

اجرای میکروسمنت قم در 6 مرحله است. اگر سطح پایه نیاز به تعمیر داشت، به تعداد مراحل کار افزوده می‌شود.

ویژگی‌ های میکروسمنت قم چیست؟

ضد آب و عایق بودن، رنگ‌پذیری، مقاومت در برابر سایش و خراش ویژگی‌های جالب میکروسمنت قم هستند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 35

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *