loader image

ساخت حوض با لاستیک

خانه | خدمات ساخت استخر | ساخت حوض با لاستیک

فهرست مطالب

ساخت حوض با لاستیک

شاید فکر کنید لاستیک‌های قدیمی بی‌فایده هستند و باید آنها را به زباله‌دانی سپرد. از آنجایی که لاستیک‌ها از مواد غیر قابل تجزیه ساخته می‌شوند، بازیافت آنها یکی از راه‌های کمک به محیط زیست است. به جای قرار دادن لاستیک‌های قدیمی در محل دفن زباله، آنها را به بخشی از منظره زیبای باغ خود تبدیل کنید تا خودتان و خانواده‌تان از آن لذت ببرید. اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از باغ یا ویلای خود ببرید، چه بهتر که در آن یک حوض لاستیکی زیبا بسازید. از سوی دیگر، ساخت حوض با لاستیک نیاز به صرفه هزینه زیادی ندارد و فقط کمی ذوق و حوصله می‌خواهد. در این مطلب قصد داریم به معرفی مراحل ساخت حوض با لاستیک بپردازیم.

ساخت حوض با لاستیک

با استفاده از لاستیک چه نوع حوضی می‌توان ساخت؟

شما می‌توانید در حوض ساخته شده با لاستیک خود، ماهی، اردک و گیاهان شناور برکه همچون نیلوفرهای آبی قرار دهید. البته برخی از کارشناسان توصیه می‌کنند در چنین آبگیری ماهی قرار داده نشود. استفاده از سنگ تزیینی می‌تواند قسمت لاستیکی حوضچه را پنهان کند تا هیچ‌کس نتواند در مورد جنس آن حدس بزند. لطفا توجه داشته باشید که حتی چنین حوضی می‌تواند برای کودکانی که بدون مراقبت رها می‌شوند، خطرناک باشد. در ادامه مطلب، مراحل آموزش ساخت حوض با لاستیک را توضیح خواهیم داد.

تماس با برکه

وسایل مورد نیاز برای ساخت حوضچه با لاستیک ماشین

برای ساخت حوض با لاستیک، در وهله اول شما به یک لاستیک خودرو نیاز دارید. لاستیک تهیه‌شده باید به خوبی تمیز و در صورت لزوم شسته شود. برای ادامه کارها، به برخی از ابزارآلات و همچنین مواد مصرفی نیاز خواهید داشت که عبارتند از:

 • لاستیک خودرو
 • یک بیل
 • ابزار تراز سازه
 • چاقو یا اره مویی
 • مقداری شن
 • سنگ خرد‌شده
 • مقداری سنگ
 • درزگیر نرم
 • ماهی و گیاهان تزیینی

انتخاب لاستیک مناسب برای ساخت حوض

همانطور که اشاره شد، اولین مرحله برای ساخت حوض با لاستیک، تهیه یک لاستیک دست دوم است! مکان‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید آنها را پیدا کنید، از جمله تایرفروشی‌های محلی. برای مثال، می‌توانید از لاستیک سایز 295/80 استفاده کنید که روی کامیون و اتوبوس نصب می‌شود.

انتخاب لاستیک مناسب برای ساخت حوض

البته موارد دیگری را نیز می‌توانید در نظر بگیرید؛ مثل ساخت حوض با لاستیک ساخت حوض با لاستیک تراکتور. اما به طور کلی ساخت حوض با لاستیک ماشین امکان‌پذیر است. باید در نظر داشته باشید تایری انتخاب کنید که به اندازه کافی ظرفیت داشته باشند. در حالت ایده‌آل، این تایرها وقتی که به عنوان حوض ساخته می‌شوند، باید بین 150 تا 200 لیتر گنجایش داشته باشند. البته این حجم به میزان درپوش بتنی شما بستگی دارد که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

لاستیک با این سایز نسبتا سنگین است و ممکن است نزدیک به 50 کیلوگرم وزن داشته باشد. بنابراین اگر خودتان نمی‌توانید آن را جابجا کنید، بهتر است از کسی برای حمل و نقل و بلند کردن آن کمک بگیرید تا آن را برای شما به خانه‌تان بیاورد. مرحله بعدی این است که دیواره بالایی لاستیک را برش دهید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار استفاده از اره مویی یا اره برقی است. برای این کار می‌توانید از چاقوی تیز یا سوهان فلزی نیز استفاده کنید. توصیه می‌شود که این کار را با یک اره مدور یا تیغه برش انجام ندهید؛ مگر اینکه دوست داشته باشید ابر بزرگی از دود لاستیک بدبو در محله شما پدیدار شود.

حفر چاله برای ساخت حوضچه با لاستیک

پس از جدا کردن دیواره بالایی لاستیک، سپس باید قطر لاستیک و ارتفاع آن را اندازه‌گیری کنید تا تعیین شود که چقدر باید در خاک فرو برود. لازم به ذکر است که قطر حفره باید کمی بیشتر از قطر لاستیک باشد تا بتوان آب‌بند یا عایق رطوبتی را در کنار آن گذاشت و محکم کرد.

حفر چاله برای ساخت حوضچه با لاستیک

حالا نوبت به کندن چاله می‌رسد که باید کمی بزرگتر از قطر لاستیک آماده‌شده باشد. این کار همچنین باعث افزایش حجم آبی می‌شود که حوض شما می‌تواند در خود نگه دارد. حالا می‌توانید حوض لاستیکی خود را در جایی که می‌خواهید قرار دهید. سپس باید آن را صاف کنید تا کف گودال باید تراز باشد و یک بالشتک شنی درست شود. البته برای داشتن یک حوض با لاستیک، حتما نباید کاملا تراز باشد، اما در این صورت، نمی‌توانید آن را تا حد امکان پر کنید. همچنین لازم است کف گودال را صاف کنید و آن را با ماسه تا ارتفاع 15 سانتی‌متر پر کنید.

همچنین باید دقت داشته باشید که ماسه باید عاری از سنگ باشد. در صورت امکان، می‌توانید با بسترهای سوزنی نبافته، از حوضچه خود در برابر ریشه‌های درختان قدرتمند محافظت کنید. حالا لاستیک را در فرورفتگی آماده‌شده قرار دهید.

برای انجام این کار، باید از قبل یک ماده پوششی بادوام و مخصوص تهیه کنید، که معمولا برای عایق‌بندی استخرها استفاده می‌شود و در فروشگاه‌های ابزارآلات باغ و همچنین فروشگاه‌های لوازم استخر موجود است. سپس آن را در یک لاستیک قرار دهید و فیلم باید 50 سانتی‌متر از لبه حوضچه فراتر برود.

می‌توانید از پلی‌اتیلن معمولی نیز استفاده کنید. اما در چنین حالتی، باید هر سال آن را عوض کنید؛ چون تحت تاثیر پرتو فرا بنفش، تجزیه می‌شود و شروع به نشت می‌کند. می‌توانید پلی‌اتیلن را در دو لایه قرار دهید. حتی در این مورد نیز هیچ تضمینی برای سرویس طولانی‌مدت وجود ندارد.

ساخت حوض با لاستیک و آب‌بندی اطراف آنها با مواد مخصوص

استفاده از پی‌وی‌سی

به عنوان یک درزگیر نرم، می‌توانید از فیلم پی‌وی‌سی استفاده کنید؛ هرچند که پوشش مخصوص استخر ترجیح داده می‌شود و در فروشگاه‌های تجهیزات استخر نیز در دسترس است. این پوشش آزادانه در امتداد کف گودال پخش می‌شود و لبه‌ها نیم متر بیشتر از محدوده لاستیک گذاشته‌شده در آن بیرون می‌آیند. برای اینکه غشای فیلم درست در داخل تایر توزیع شود، باید آب بریزید و مواد پوشش را با دقت صاف کنید. لبه‌های مواد فیلم که از لاستیک بیرون زده شده‌اند، باید صاف شوند و با ماسه پوشانده شوند.

در این مرحله، می‌توانید برای حوض جدیدتان یک پمپ کوچک نیز برای فواره در نظر بگیرید. برای عملکرد چنین فواره‌ای، به اتصالات برقی نیاز دارید. برای ایمنی، سیم را در یک شلنگ پلاستیکی قرار دهید و آن را متصل کنید. یک مورد جالب دیگر، استفاده از روشنایی لامپ باغ بر روی باتری‌های خورشیدی است. در طول روز انرژی را جمع می‌کند و در عصر نور ملایمی می‌دهد. لطفا این نکته را در نظر داشته باشید که اگر کف حوضچه دست‌سازتان را با شن یا ماسه استتار کنید، آب رنگ کدر به خود می‌گیرد.

زیرسازی و تقویت حوض با بتن

ابتدا لاستیک را از خاک و آلودگی پاک کنید. سپس بستر را با آجر یا مصالح مشابهی پر کنید. این کار حوضی را که می‌خواهید بسازید، تقویت می‌کند و باعث صرفه‌جویی در مقدار بتن مورد نیاز می‌شود. برای تقویت حوض خود از سنگ خردشده استفاده نکنید. سنگ‌های تیز می‌توانند به آب‌بند آسیب برسانند.

زیرسازی و تقویت حوض با بتن

روش آماده‌سازی نوع مناسب بتن

اگر مطمئن نیستید که چه نوع بتنی تهیه کنید، این راهنما می‌تواند برای شما مفید باشد. این مخلوط بسیاری عالی عمل می‌کند و سریع و بدون هیچ مشکلی سفت می‌شود. مواد تشکیل‌دهنده و نسبت‌های بتن مورد استفاده عبارتند از:

 • سیمان پرتلند 1 قسمت
 • شن و ماسه 2 قسمت
 • شن نخودی 3 قسمت

همچنین می‌توانید یک مخلوط شن و سیمان از قبل ترکیب‌شده را به نسبت 2 به 1 خریداری کنید و سپس آن را به شن نخودی اضافه کنید. سپس به آرامی آب را به مخلوط اضافه کنید تا زمانی که یک خمیر خیس به دست بیاید، تقریبا تا جایی که قبل از لیز خوردن از بیل، به مدت یک ثانیه به آن بچسبد. حالا بتن را روی آجرها و در تمام شکاف‌های بین خاک و لبه داخلی لاستیک بریزید.

ممکن است انجام دادن این کار با دست و دستکش کمک کند تا تمام فضاها و شکاف‌ها آسان‌تر پر شوند. چیزی که باید به آن برسید مانند یک رویه مافین بتنی است که روی لب داخلی می‌ریزد. این همان چیزی است که مانع از نشت آب می‌شود.

پس از انجام این کار، توصیه می‌شود بتن را به مدت 4 تا 6 ساعت رها کنید تا خشک شود. نیازی نیست یکی دو روز منتظر بمانید؛ زیرا هر چه که زودتر به مرحله اضافه کردن آب برسیم و آن را با آب پر کنیم، بتن قوی‌تر و ماندگارتر خواهد شد.

آب‌بندی حوض لاستیکی

آب‌بندی حوض لاستیکی

در این مرحله، باید حوض لاستیکی عایق یا آب‌بند شود. بدون انجام چنین کاری، زحمت درست کردن حوض، پر کردن آن با آب، ماهی و گیاهان هدر خواهد رفت. آب‌بند یک عایق میان آب و محیط بیرونی خارج ایجاد می‌کند و بهتر است در 2 تا 3 لایه اعمال شود و بین هر لایه دست‌کم 6 ساعت زمان خشک شدن در نظر بگیرید. اجازه دهید لایه نهایی یک روز کامل خشک شود. سپس زمان آن است که نتیجه کار را آزمایش کنید.

اما در همین ابتدا باید گفت که آب‌بندی با استفاده از لاستیک یا پلاستیک، فکر مناسبی نیست. در واقع آماده‌سازی آن بسیار دشوار است و می‌تواند منجر به نشتی بشود. فقط یک نشتی کوچک برای تخلیه حوض در عرض چند هفته می‌تواند کافی باشد. در مقابل، بتن مزایای زیادی دارد.

هنگام ساختن حوضچه از لاستیک، باید از ضد آب بودن آن مراقبت کنید. هرچند ارزان‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین گزینه استفاده از پلاستیک معمولی است، اما غیرقابل اعتماد است. در چنین حالتی فیلم عایق‌بندی به سادگی آسیب می‌بیند و باید آن را عوض کنید. می‌توانید از چندین لایه پلی‌اتیلن استفاده کنید که تا حدی قابلیت اطمینان عایق رطوبتی را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانید یک پوشش ضد آب که برای استخرها استفاده می‌شود، خریداری کنید. این ماده می‌تواند بارهای سنگین را تحمل کند و عمر طولانی‌تری خواهد داشت و در فروشگاه‌های لوازم استخر نیز موجود است.

بهترین گزینه برای آب‌بندی حوض لاستیکی

بهترین گزینه برای آب‌بندی حوض لاستیکی

اما می‌توان گفت بهترین گزینه برای آب‌بندی حوضچه، بتن است. هزینه بتن، کم و بیش مانند پلاستیک است، ماندگاری بیشتری دارد و اگرچه در مرحله آماده‌سازی آن کارهای بیشتری باید انجام داد، اما برای کسانی که نمی‌خواهند نگران یک پارگی کوچک باشند، مناسب‌تر است. به علاوه، زمانی که فرد بتن را آماده می‌کند و سپس آن را اعمال می‌کند، نوعی احساس سازندگی و مفید بودن به او دست می‌دهد؛ از بیل مخلوط‌کن گرفته تا چکمه‌ها و بوی سیمان و آب، صدای خراشیدن شن‌های فلزی!

فیلم آب‌بندی که قسمت پایینی را می‌پوشاند در امتداد زیرین و کناره‌ها توزیع می‌شود. برای اینکه خوب بخوابد، حوض خود را پر از آب کنید. در نهایت لبه‌های فیلم را صاف کنید و آنها را با ماسه بپوشانید. این کار از لغزش آن جلوگیری می‌کند. در قسمت بالای فیلم عناصر تزیینی وجود خواهد داشت که «ساحل» حوض شما را زیبا می‌کنند.

تست عایق رطوبتی حوض ساخته شده با لاستیک

ابتدا، تا آنجا که ممکن است زباله‌های شل‌شده را از لاستیک خارج کنید. این نخاله‌ها می‌توانند شامل شن و ماسه و بقایای بتن، تکه‌های آب‌بند، شاخه‌ها و مواردی از این دست باشد. حالا چند لیتر آب بریزید و اگر هنوز هم ظاهر کثیفی وجود دارد، آن را با آب تمیز کنید و هر تکه کثیف را خارج کنید.

تست عایق رطوبتی حوض ساخته شده با لاستیک

برای خارج کردن شن و ماسه ته‌نشین‌شده و خاک از پایه لاستیک، از ابزارهای فلزی که ممکن است به لاستیک بچسبند یا حتی مقداری از درزگیر را خراش دهند، استفاده نکنید. حالا آب را اضافه کنید تا چند روز در حوض ته‌نشین شود و تراز بودن آن را نیز زیر نظر داشته باشید.

پر کردن حوض و دومین تست عایق رطوبتی حوض ساخته شده با لاستیک

پس از کار گذاشتن فیلم عایق رطوبتی، تایر باید با آب پر شود. فیلم تحت فشار آب، به طور یکنواخت در امتداد کف و دیواره‌های حوضچه توزیع می‌شود و حوض شکل مورد نظر را به خود می‌گیرد. پس از آن، لازم است که در نهایت لبه‌های فیلم که از لاستیک بیرون زده‌اند، پخش و تراز شوند.

تا بدین‌جا، کار باید خیلی خوب پیش رفته باشد. حالا حوض را تقریبا تا بالاترین سطح آن از آب پر کنید و چند روز بگذارید همین طور باقی بماند. اگر سطح آب کم و بیش ثابت بماند، می‌توانید مطمئن باشید که حوض لاستیکی شما بدون نشت است. حالا که کاملا مطمئن هستید یک حوض لاستیکی با ماندگاری بالا ساخته‌اید، زمان آن رسیده است که آن را از نظر بصری نیز زیبا کنید.

زیباسازی حوضچه ساخته شده با لاستیک

زیباسازی حوضچه ساخته شده با لاستیک

برای زیباتر شدن حوض، بهتر است بخشی از لاستیک پوشانده شود. استفاده از آجرهای زیبا می‌تواند به حوض لاستیکی شما حال و هوای روستیک یا روستایی ببخشد. ممکن است موارد دیگری هم دیگری در ذهن داشته باشید و البته هیچ محدودیتی برای پوشاندن حوض لاستیکی وجود ندارد. می‌توانید تا آنجا که دوست دارید، حوض را طبیعی جلوه دهید.

می‌توانید دور تا دور تایر را با سیم مرغی بپوشانید و سپس شکاف را با خاک پر کنید. انجام این کار، مکانی برای گیاهان فراهم می‌کند و البته به مرور زمان لاستیک را نیز کاملا پنهان می‌کند. همچنین برای گیاهان مارس یا باتلاقی هم یک فضای رشد فراهم می‌شود.

زیبا جلوه دادن ساخت حوض با لاستیک یک چیز است، اما فایده واقعی یک حوض این است که مقداری غذا در آن رشد کند و قورباغه‌ها و حشرات مفید را به خود جذب کند. برای این کار، پس از ساخت حوض با لاستیک می‌توانید موارد زیر را به آن اضافه کنید:

 • یک عدد پمپ آب خورشیدی
 • یک گلدان سفالی
 • ماهی‌های زیبا

حوض تزیین‌شده با سنگ، بسیار زیبا به نظر می‌رسد. با غلبه بر ویژگی‌های تزیینی و مصنوعی، می‌توانید حوضچه‌ای بسازید که تا حد امکان شبیه یک آبگیر طبیعی باشد. گیاهان مختلف در نزدیکی حوضچه بسیار زیبا به نظر می‌رسند. آنها را می‌توانید مستقیما در خاک بکارید و یا در گلدان قرار دهید. برای حوضچه لاستیکی می‌توانید از گیاهانی که در نزدیکی رودخانه‌ها یا دریاچه‌ها رشد می‌کنند، استفاده کنید.

یک مکمل مناسب برای طراحی و ساخت حوض با لاستیک، حوض می‌تواند استفاده از چراغ‌های کوچک باشد که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند. این چراغ‌ها در طول روز شارژ می‌شوند و در عصر انعکاس نور آنها در حوض جلوه بسیار زیبایی دارد.

گزینه‌های بیشتر برای تزیین حوضچه ساخته شده با لاستیک

گزینه‌های بیشتر برای تزیین حوضچه ساخته شده با لاستیک

برای ساخت حوض آب با لاستیک ماشین و تزیین کردن آن گزینه‌های زیادی در اختیار خواهید داشت. حتی می‌توانید از این حوض برای تزیین کردن ایوان منزل‌تان نیز استفاده شود. در این حالت، سطح جانبی لاستیک باید با یک سنگ مصنوعی چسبانده شود. ایده‌هایی برای تزیین حوض لاستیکی عبارتند از:

 • می‌توانید از لاستیک‌هایی با اندازه‌های مختلف یا هم‌اندازه، دو حوض نزدیک به هم بسازید و بین آنها یک پل زیبا و کوچک بزنید. این پل می‌تواند تخته‌ای و یا حتی صرفا نرده‌ای باشد. اگر یکی از لاستیک‌ها در یک فرورفتگی و دیگری در سطح سایت نصب شده باشد، می‌توانید دو حوضچه با سرریز داشته باشید. سرریز می‌تواند باعث زهکشی آب باران از پشت بام شود و یا اینکه یک آبشار خانگی فراهم کند. می‌توانید در لاستیک پایینی سنگ قرار بدهید تا سرریز حوضچه بالایی روی این سنگ‌ها بریزد و وارد حوضچه پایینی شود. بدین ترتیب شما یک آب‌نمای زیبا خواهید داشت
 • با ساخت حوض با لاستیک تراکتور می‌توانید یک استخر برای کودکان درست کنید. برای انجام این کار، باید لاستیک را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید، از جابجایی‌های احتمالی جلوگیری کنید و نیز قسمت بیرونی را به طور ایمن کاشی‌کاری کنید تا از ایمن بودن آن در هنگام راه رفتن با پای برهنه اطمینان حاصل شود. علاوه بر این، به یک پمپ برای فیلتر کردن آب یا تعویض دوره‌ای جریان آب نیز نیاز خواهید داشت

می‌توانید لبه‌های حوضچه لاستیکی را با سنگ بپوشانید

می‌توانید لبه‌های حوضچه لاستیکی را با سنگ بپوشانید

اگر برای ساخت حوض از یک لاستیک بزرگ مثل لاستیک تراکتور استفاده کنید، می‌توانید از آن برای آب‌تنی هم استفاده کنید. اگر ساخت حوض با لاستیک با هدف آب‌تنی در نظر گرفته شده است، باید میزان سنگ‌ها را به حداقل برسانید و آنها را در جای خود محکم کنید.

در این حالت سنگریزه‌های کناره‌های حوض باید کوچک انتخاب شوند تا قدم گذاشتن روی آنها دلپذیر باشد. در غیر این صورت، به پایین می‌لغزند و در هنگام آب‌تنی باعث ایجاد مزاحمت می‌شوند. استفاده از سنگ‌های گرد باعث محافظت از پاها در برابر سایش و خراش می‌شود.

اگر هدف شما از ساخت حوض با لاستیک صرفا زیباسازی محوطه است، دست‌تان برای انتخاب سنگ‌ها از لحاظ شکل بازتر است. ابتدا سنگ‌های بزرگ گذاشته می‌شوند و پایه را تشکیل می‌دهند. سپس نمای موردنظر با استفاده از سنگ‌های متوسط تکمیل می‌شود.

در پایان و برای لایه رویی نیز می‌توانید از سنگریزه‌های کوچک استفاده کنید. در قسمت کف حوض که با شن یا سنگریزه پوشیده شده است، می‌توانید گیاهان مناسب بکارید. پس از آن که همه چیز آماده شد، می‌توانید به خاطر کار عالی‌تان به خودتان تبریک بگویید و با رضایت به برکه‌ای که زیر نور خورشید می‌درخشد فکر کنید و از شنیدن زمزمه آرام آب لذت ببرید.

استفاده از خدمات مجموعه برکه برای انواع سازه‌های آبی باغ و ویلا

همانطور که در این مطلب عنوان شد، ساخت حوضچه با لاستیک با دستان خودتان کار بسیار ساده‌ای است و هر کسی که بخواهد می‌تواند آن را انجام دهد. ساخت حوضچه با لاستیک ماشین یک سازه زیبا در باغ یا ویلا به همراه دارد که می‌تواند زیبایی و مدیریت آفات را بهبود ببخشد. علاوه بر روش‌های زیباسازی حوضچه، با استفاده از تنوع زیستی نیز می‌توانید این سازه را انعطاف‌پذیرتر و جذاب‌تر کنید.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از نحوه ساخت حوض با پلاستیک و نیز برآورد هزینه آن به مطالعه مقاله مربوطه بپردازید.

استفاده از خدمات مجموعه برکه برای انواع سازه‌های آبی باغ و ویلا

گروه مهندسی برکه شرکت پیشرو در ارائه انواع خدمات سازه‌های آبی در ایران است. ما در مجموعه برکه به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید زیباترین سازه‌های آبی را با قیمت مناسب در باغ یا ویلای خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی، ساخت و نگهداری سازه‌های آبی مورد نظر خود همچون ساخت حوض با کاشی و … لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از حوض ساخته شده با لاستیک برای چه منظوری استفاده می‌شود؟

ساختن حوض با لاستیک می‌تواند با هدف ایجاد یک فضای زیبا به همراه ماهی و گیاهان و نیز جایی برای آب‌تنی انجام شود.

برای ساختن حوض با لاستیک به چه وسایلی نیاز داریم؟

وسایل لازم برای ساخت حوضچه با لاستیک عبارتند از: بیل، ابزار تراز سازه، چاقو یا اره مویی، مقداری شن، سنگ خرد‌شده، مقداری سنگ، درزگیر نرم و گیاهان تزیینی.

چه لاستیکی برای ساخت حوض مناسب است؟

شما می‌توانید از انواع لاستیک‌های خودرو مثل لاستیک خودروی سواری، اتوبوس، کامیون و یا حتی لاستیک تراکتور برای ساختن حوضچه استفاده کنید.

آیا ساخت حوض با لاستیک نیاز به زیرسازی دارد؟

بله، برای ساخت یک حوضچه با لاستیک خودرو، باید یک گودال حداقل به اندازه تایر حفر و آن را صاف کنید.

بهترین گزینه برای عایق رطوبتی حوضچه لاستیکی چیست؟

بهترین گزینه برای آب‌بند کردن حوضچه لاستیکی، بتن است. هزینه بتن، کم و بیش مانند پلاستیک است اما ماندگاری بسیار بیشتری دارد.

چه ایده‌هایی برای تزیین حوضچه ساخته شده با لاستیک پیشنهاد می‌شود؟

برای تزیین حوض لاستیکی می‌توانید از گیاهان شناور، گلدان و ماهی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از فانوس‌های کوچک که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند، استفاده کنید. این چراغ‌ها در طول روز شارژ می‌شوند و در عصر انعکاس نور در حوض جلوه بسیار زیبایی دارند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 48

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *