loader image

کفپوش پارکینگ

خانه | خدمات کفپوش | کفپوش پارکینگ

کفپوش پارکینگ

از آن جایی که پارکینگ‌ها همواره در معرض عبور و مرور خودروها و انواع آسیب‌های محیطی هستند، کفپوش پارکینگ از اهمیت خاصی برخوردار است. کفپوش‌های پارکینگ علاوه بر این که باید کف پارکینگ شما را بپوشانند و جلوه و زیبایی خاصی به آن دهند باید ویژگی‌هایی داشته باشند که در طول زمان دچار فرسودگی و آسیب نشوند.

تماس با برکه

 به همین دلیل هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای پارکینگ منزل باید به کیفیت و مقاومت آن در برابر انواع مواد شیمیایی دقت ویژه‌ای شود. بدین ترتیب کفپوش مدت زمان بیشتری دوام می‌آورد و ظاهر بهتری به پارکینگ منزل خواهد داد. همچنین با انتخاب کفپوش مناسب برای پارکینگ جلوی هزینه‌های تعویض مجدد آن گرفته می‌شود.

در این مقاله می‌خواهیم با انواع کفپوش‌های پارکینگ آشنا شویم و به ویژگی‌های هر کدام بپردازیم. پس اگر شما هم به کفپوش‌های پارکینگ علاقه‌مندید با ما در این مقاله همراه باشید.

کفپوش پارکینگ

انواع کفپوش پارکینگ

از آن جایی که پارکینگ‌های مجتمع‌های مسکونی یا تجاری همواره در معرض عبور خودروهای مختلف هستند، کفپوش‌های پارکینگ باید به دقت و از نوع باکیفیت آن انتخاب شوند. معمولا ساختمان‌سازان هنگام ساخت، به این نکته توجه می‌کنند. زیرا به مرور زمان اگر جنس بی‌کیفیتی انتخاب شده باشد، ظاهر نامناسبی به پارکینگ می‌دهد.

همچنین اگر بخواهیم هر چند وقت یکبار کفپوش‌های آسیب‌دیده را تعویض کنیم، هزینه زیادی به اهالی ساختمان تحمیل می‌شود. بنابراین بهتر است که از همان ابتدای انتخاب نوع کفپوش برای کف پارکینگ‌های مسکونی یا تجاری، از مقاوم‌ترین کفپوش‌های موجود انتخاب کنیم تا در هزینه‌های کف‌سازی و مواردی از این دست صرفه‌جویی به عمل آید.

قبل از هر چیزی ما باید با انواع کفپوش‌های موجود برای پارکینگ آشنا شویم تا بتوانیم از بین آنها کفپوشی مقرون‌به‌صرفه و بادوام انتخاب کنیم. بهترین کفپوش پارکینگ خانه، کفپوشی است که در برابر فشار وزن انواع خودروها، روغن و بنزین و مواد شیمیایی که ممکن است روی کفپوش ریخته شود مقاومت داشته باشد. همچنین بهترین کفپوش برای پارکینگ، نباید دچار تغییر رنگ یا شکستگی و تغییر حالت شود. اگر بخواهیم رایج‌ترین انواع کفپوش‌های‌ پارکینگ خانه را معرفی کنیم این موارد هستند:

کفپوش‌ های بتنی از نوع بتن رنگی و آراملات

کفپوش‌های بتنی یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین کفپوش‌های پارکینگ هستند که از نظر قیمت هم بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر کفپوش‌های به نظر می‌رسند. این نوع کفپوش علاوه بر قیمت مناسب دارای دوام و طول عمر بسیار زیاد است.

اگر ساختمان شما بسیار پرتردد است می‌توانید برای کفپوش‌های پارکینگ خانه خود از کفپوش‌های بتنی استفاده کنید. بدین ترتیب سال‌ها این کفپوش می‌تواند در مقابل انواع نیروها و فرسایش‌ها  مقاومت کند. این نوع کفپوش‌های بتنی، بسیار متنوع هستند.

کفپوش‌ های بتنی از نوع بتن رنگی و آراملات

بتن رنگی کف پارکینگ، بتن سخت و آرملات از انواع این نوع کفپوش‌ها به حساب می‌آیند. مثلا نوع بتن رنگی برای استفاده به عنوان کف پارکینگ بسیار پرکاربرد است و در ساختمان‌های زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. پس اگر به دنبال گزینه ارزان‌تر و بادوام‌ هستید کفپوش بتنی را انتخاب کنید.

کفپوش های پلی یورتان

یکی دیگر از انواع پوشش‌ها برای کف پارکینگ ساختمان‌های مسکونی و تجاری از نوع پلی یورتان است. این نوع کفپوش مقاومت بسیار زیادی در برابر تابش اشعه خورشید دارد. برای همین می‌توانید از این نوع کفپوش برای پارکینگ‌هایی که روباز هستند استفاده کنید.

کفپوش‌های پارکینگ پلی یورتانی که میزان سختی کمی داشته باشد برای کف اماکن ورزشی مناسب است. ولی اگر میزان سختی کفپوش پارکینگ خانه از نوع پلی یورتان زیاد باشد می‌توان از آن به عنوان کفپوش برای پارکینگ‌های ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده کرد.

پس در هنگام انتخاب این نوع کفپوش‌، به این دقت کنید که پارکینگ شما چه ویژگی‌ای دارد. آیا روباز است یا سقف دارد، کاربری آن چیست و چه نوع کفپوش پلی یورتانی برای پارکینگ شما مناسب‌تر است.

کفپوش‌های آپوکسی

کفپوش‌های اپوکسی پارکینگ برخلاف کفپوش‌های پلی یورتان مقاومت کمی در برابر تابش اشعه خورشید دارند. به همین منظور از آنها نمی‌توان در پارکینگ‌های روباز استفاده کرد. در عوض، بهترین گزینه برای کفپوش‌‌های پارکینگ سربسته به حساب می‌آیند

اگر این کفپوش اپوکسی پارکینگ، دارای ویژگی آنتی استاتیک هم باشد به این معناست که مانع ایجاد الکتریسیته ساکن می‌شود که ویژگی مناسبی برای پیشگیری از انفجار ناشی از اصطکاک بسیار است. موردی که ممکن است در پارکینگ‌ها به دلیل تردد خودروها پیش آید. در مورد این نوع کفپوش برای پارکینگ در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

کفپوش‌ های سنگی

برای کفپوش‌های پارکینگ منزل از کفپوش‌های سنگی هم بسیار استفاده می‌شود. این نوع کفپوش‌های پرکاربرد مانند کفپوش‌های بتنی دوام بسیار زیادی دارند. بنابراین مدت زمان زیادی عمر می‌کنند و از طرفی نگهداری از آنها دنگ و فنگ خاصی ندارد و مراقبت چندانی نمی‌طلبند. این کفپوش‌ها یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مناطق گرمسیر به حساب می‌آیند.

از طرفی اگر سیستم گرمایشی صحیحی در آنها تعبیه شود، با استفاده از ویژگی انتقال گرمای سنگ این نوع کفپوش‌ها می‌توان از آنها برای مناطق سردسیر هم استفاده کرد. مزیت دیگر کفپوش‌های سنگی این است که بسیار راحت تمیز می‌شوند. بنابراین هنگام انتخاب کفپوش پارکینگ خانه به این ویژگی‌ها دقت کنید. اگر به دنبال یک کف‌پوش ساده و بادوام هستید که مراقبت آنچنانی نخواهد، این کفپوش می‌تواند نیاز شما را به خوبی برطرف کند.

کفپوش‌ های بتومکس

کفپوش‌های بتومکس نیز برای کف پارکینگ‌های منزل یا مجتمع‌های اداری و تجاری به کار می‌رود. شاید بتوان یکی از بهترین کفپوش‌ها برای پارکینگ است. هم قیمت مناسبی دارد و هم دوام مطلوبی از آن انتظار می‌رود. از طرفی استحکام و مقاومتی که از خود نشان می‌دهد باعث می‌شود در انتخاب این نوع کفپوش شک نکنید.

کفپوش‌ های بتومکس

این نوع کفپوش می‌تواند جایگزین مناسبی برای کفپوش‌های آپوکسی باشد. جلوه شفاف و روشنی که به کف پارکینگ‌ها می‌دهد یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزیت‌های این نوع کفپوش است. از این کفپوش برای پوشش کف انواع سالن‌ها، انبارها یا مراکز آموزشی و بهداشتی می‌توانید استفاده کنید.

کفپوش‌ های پارکینگ موزاییکی

از دیگر انواع کفپوش‌های مناسب برای پارکینگ، می‌توان به کفپوش‌های موزاییکی اشاره کرد. این نوع کفپوش‌های برای کف پارکینگ منازل هم بسیار مناسب‌اند. هر چند بهتر است که از این کفپوش برای پارکینگ‌های که تردد کمتری دارند استفاده شود.

این نوع کفپوش بسیار راحت نصب می‌شود و از تنوع بالایی برخوردار است. هنگام انتخاب کفپوش برای پارکینگ‌تان دست شما از جهت تنوع بسیار باز است. همچنین قیمت آن هم به‌صرفه و نسبتا ارزان است. پس اگر منزل شما تردد آنچنانی ندارد و به دنبال یک جنس ارزان‌قیمت و متنوع از نظر طرح و رنگ هستید، این کفپوش‌های پارکینگی موزاییکی برای شما می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. همه چیز به شرایط پارکینگ و منزل شما برمی‌گردد.

حال که با انواع کفپوش‌ پارکینگ‌های موجود در بازار آشنا شدیم بهتر است بدانیم یک کفپوش مناسب چه ویژگی‌هایی دارد. با دانستن این ویژگی‌ها انتخاب حساب‌شده‌تری خواهیم داشت. هر چند علاوه بر دانستن این موضوع باید از شرایط پارکینگ خود نیز آگاه باشیم تا انتخاب بهتری انجام دهیم. پس بیایید با ویژگی‌های بهترین کفپوش‌های پارکینگ آشنا شویم.

خصوصیت‌ های بهترین کفپوش‌ پارکینگ

هنگام انتخاب کفپوش‌های پارکینگ خانه یا مجتمع‌های اداری و تجاری، باید به یک سری خصوصیت توجه ویژه داشت تا خرید مناسبی انجام شود. برخی از این ویژگی‌ها شامل موارد زیر هستند:

کفپوش پارکینگ باید در برابر لغزش مقاومت داشته باشد

اگر کفپوش‌های پارکینگ منزل یا هر مجتمع اداری و تجاری دیگری، اصطکاک لازم را ایجاد نکند و حالت لغزنده‌ای داشته باشد می‌تواند موجب اتفاقات ناخوشایند برای خودروها شود. بنابراین یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب یک کفپوش مناسب برای منزل یا هر پارکینگ دیگری این است که کفپوش انتخابی شما لغزنده نباشد و در برابر هر نوع لغزشی مقاومت از خود نشان دهد.

در برابر مواد شیمیایی و فرسایش‌های مختلف مقاومت داشته باشد

از دیگر ویژگی‌های یک کفپوش مناسب آن است که در برابر این نوع مواد از خود حداکثر مقاومت را نشان دهد. به دلیل تردد خودروها نشت بنزین، ریختن روغن خودرو و سایر مایعات شیمیایی روی کف پارکینگ همواره اتفاق می‌افتد.

بنابراین کفپوش‌های پارکینگ انتخابی شما باید در مقابل این گونه مواد مقاوم باشند. با ریختن این مواد شیمیایی دچار تغییر رنگ یا شکل نشوند. زیرا اگر بخواهند در برابر این مواد مقاومت لازم را از خود نشان دهند در مدت بسیار کمی کیفیت خود را از دست می‌دهند.

خصوصیت‌ های بهترین کفپوش‌ پارکینگ

کفپوش انتخابی باید ایمنی بالایی داشته باشد

یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب کفپوش پارکینگ این است که ایمنی لازم را برای افراد ایجاد کند. همچنین نباید این کفپوش موجب سردرگمی راننده خودرو شود. از طرفی امکان نصب انواع علايم مخصوص برای فضاهای پارکینگ را باید داشته باشد.

در برابر رطوبت و بخار باید مقاوم باشد

کفپوشی که برای پارکینگ انتخاب می‌کنید باید در برابر بارش باران، گرما یا سرما و رطوبت مقاوم باشد. به خصوص این مورد درباره پارکینگ‌های روباز بسیار مهم است. شما برای این نوع پارکینگ‌ها به ویژه، باید به دنبال کفپوشی بگردید که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و بخار آب داشته باشد. اگر این ویژگی در کفپوش شما رعایت نشده باشد، پس از گذشت مدت زمان بسیار کمی کفپوش‌های شما آسیب می‌بیند و باید دوباره آنها را تعویض کنید و هزینه بیشتری به شما تحمیل می‌شود.

همچنین کفپوش‌های پارکینگ باید در برابر سایش و فشار ناشی از حرکت وسایل نقلیه مقاوم باشند و امکان ترمیم و بازسازی در صورت آسیب دیدن را داشته باشند. هنگام انتخاب به همه این عوامل بسته به نیاز خود توجه داشته باشید.

مقایسه کف‌ پوش اپوکسی پارکینگی و سایر کف‌ پوش‌ ها

یکی از پرکاربردترین کف‌پوش‌ها کفپوش اپوکسی است. در اینجا می‌خواهیم کفپوش اپوکسی پارکینگی را با سایر کفپوش‌ها مقایسه کنیم. در مقایسه با کفپوش بتن باید بگوییم مشکل عمده این کفپوش، نظافت و تمیزی آن است. این نوع کفپوش به مرور دچار فرسایش می‌شود و گرد و خاک به داخل آن نفوذ می‌کند. اما در مقابل، کفپوش اپوکسی پارکینگی اگر اجرا شود جلوی این مشکل گرفته می‌شود. همچنین ممکن است اگر پارکینگ شما دارای بسیار بالایی است با کفپوش پارکینگ بتن رنگی دچار ترک‌خوردگی شود، اما با اجرای کفپوش اپوکسی می‌توان جلوی این مشکل را گرفت.

اگر کفپوش اپوکسی را با کفپوش‌های سنگی مقایسه کنیم، دارای این تفاوت‌ها هستند. کفپوش‌های سنگی اگر در نقطه‌ای شکسته شوند دیگر نمی‌توان آنها را تعویض کرد. همچنین کفپوش‌های سنگی به عنوان آب‌بند عمل نمی‌کنند. اما کفپوش‌های اپوکسی می‌توانند به صورت آب‌بند عمل کنند. از سوی دیگر کفپوش‌های اپوکسی نسبت به سنگ مدت زمان اجرای بیشتری لازم دارند.

از مزیت‌های کف‌پوش‌های اپوکسی این است که نیازی به نظافت مداوم ندارند. این کفپوش‌ها گردوغبار وچربی را به خود جذب نمی‌کنند. بنابراین برای محیط‌های درمانی و بیمارستان‌ها بسیار مناسب‌اند. این کف‌پوش‌ها را می‌توان در طرح‌های مختلف سفارش داد.

خرید کفپوش پارکینگ از برکه

سایت برکه با استفاده از دانش و تخصص کارشناسان و متخصصان خود برای انتخاب بهترین کف‌پوش‌های پارکینگ، کفپوش باشگاه و حیاط و … در خدمت شماست. اگر می‌خواهید برای پارکینگ خود کفپوش مناسبی را انتخاب کنید یا به دنبال تعویض آن هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در سایت برکه تماس بگیرید. کارشناسان ما با مشاوره‌های اصولی و دقیق شما را در امر انتخاب و نصب بهترین کفپوش مناسب منزل یا مجتمع‌تان راهنمایی می‌کنند. بدین ترتیب با خیال آسوده می‌توانید این امر را به ما بسپارید و از کیفیت خدمات و محصولات ارائه شده همچون کفپوش باغ ویلا، حیاط و تراس اطمینان خاطر داشته باشید.

مزایای کف‌پوش اپوکسی پارکینگی شامل چه مواردی است؟

استحکام و کیفیت بالا، امکان ترمیم و بازسازی، وزن سبک و تنوع در طرح و رنگ

روش اجرای کفپوش‌های پارکینگ اپوکسی چگونه است؟

روش اجرای شامل مراحل آماده‌سازی سطح، از بین بردن گرد و غبار، اجرای لایه اولیه با پرایمر، اجرای لایه میانی، اجرای لایه نهایی است.

هنگام انتخاب کفپوش مناسب به چه عوامل دیگری باید توجه کرد؟

هنگام انتخاب باید به بهبود دید، سهولت در مسیریابی، سطح ضدلغزش، مراقبت و نگهداری، نظافت و تعمیرات توجه کرد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد امتیاز : 52

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *