loader image

میکروسمنت رشت

خانه | خدمات میکروسمنت | میکروسمنت رشت

میکروسمنت رشت

میکروسمنت رشت از جمله مصالح ساختمانی مدرنی است که در سال‌های اخیر به دلیل زیبایی و استحکام توانسته نظر بسیاری از طراحان و افرادی که قصد ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی منزل خود را دارند جلب کند.

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارند از این ماده در پروژه‌های ساختمانی خود استفاده کنند به شما توصیه می‌کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با Microcement  بیشتر آشنا شوید.

میکروسمنت رشت

میکروسمنت چیست؟

یک ماده نوین در زمینه طراحی و ساخت که به دلیل مقاومت بالا به یک انتخاب پرطرفدار برای سطوح داخلی و خارجی شده است. با استفاده از این ترکیبات می‌توان زیبایی فضا را با پرداخت هزینه ای معقول چند برابر کرد.

میکروسمنت، معمولاً به نام میکروبتن یا میکرواسکرید نیز شناخته می‌شود. در ابتدا به عنوان یک روکش برای کفپوش‌های صنعتی توسعه یافته بود، اما به دلیل مقاومت و سازگار از آن در محیط‌های خانگی و اداری نیز استفاده شد. توانایی آن در ایجاد سطوح صاف، مقاومت به خراش و سایر خصوصیات منحصر به فرد، باعث شده تا به عنوان یک جایگزین مطمئن و زیبا برای مصالح سنتی مورد توجه قرار گیرد.

از میکروسمنت رشت و یا میکروسمنت مشهد می‌توان در دیوارها، کفپوش‌های داخلی و سطوح خارجی استفاده کرد. توسعه فناوری‌های نوین نیز باعث بهبود فرآیندهای نصب و اجرای این ماده در پروژه‌های مختلف شد. علاوه بر این هزینه‌ها را نیز به میزان قابل توجهی کاهش داد.

تماس با برکه

مزایا به کارگیری Microcement

همانطور که گفته شد این ماده ویژگی‌های مختلف دارد که موجب شده در بسیاری از پروژه‌های ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرد در به برخی از مزایای اجرای میکروسمنت رشت اشاره کرده و در مورد هر کدام توضیحات را ارائه می‌دهیم.

مقاومت بالا

یکی از ویژگی‌های برجسته میکروسمنت، مقاومت بسیار بالا در برابر فشار، خراش، و خسارات مکانیکی مختلف است. این ماده با ترکیبات خاص خود، یک سطح مقاوم و مستحکم ایجاد می‌کند که تحت تأثیر فشارهای مختلف آسیب ناچیزی به آن وارد می‌شود.

مقاومت بالای میکروسمنت به معنای این است که این ماده می‌تواند در مقابل ضربات سنگین، فشار مکرر، و حتی خراش‌های ناشی از استفاده روزمره، سطح مقاومت خود را حفظ کند. این ویژگی استفاده این ترکیبات را به انتخاب ایدآل برای مکان‌هایی با تردد بالا که نیاز به سطح مقاومت دارند، تبدیل کرده است.

مزایا به کارگیری Microcement

کاربرد در محیط‌های مختلف

مهم نیست شما در حال ساخت یک سازه صنعتی هستید یا قصد دارید نمای داخلی یک ساختمان مسکونی را طراحی کنید. از میکروسمنت نما در رشت می‌توان در نقاط مختلف استفاده و طرح دلخواه را ایجاد کرد. در ادامه به برخی از این فضاها اشاره می‌کنیم.

 • رستوران و کافه
 • دفاتر اداری
 • فروشگاه‌ها
 • تراس و حیاط
 • بیمارستان‌ها و فضای آزمایشگاهی

یکپارچگی

یکی از ویژگی‌های برجسته میکروسمنت، یکپارچگی در ساختار و سطوحی است که با استفاده از این ماده ایجاد می‌شوند. به این معنا که نبود درزها ساختار است از نفوذ ذرات و رطوبت به درون این ترکیبات جلوگری کرده و به همین دلیل نگهداری و تمیز کردن فضا آسان می‌شود. از طرفی چنین ویژگی استحکام را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

نگهداری آسان

نگهداری آسان به این معنی است که شما می‌توانید به راحتی لکه و کثیفی را از روی میکروسمنت رشت پاک کنید و نیاز به استفاده مواد شوینده بسیار قوی ندارید. به همین دلیل است که عمر این ترکیبات بسیار زیاد بوده و به تعمیر یا تعویض مکرر احتیاجی نیست.

جالب است بدانید که پس از خشک شدن این مداده در هنگام اجرا ترکیبات شیمیای بسیار محدودی وجود دارند که موجب تخریب آن می‌شوند. در نتیجه می‌توان از آن در محیط‌های آزمایشگاهی و کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی نیز بهره برد.

مقاوم در برابر آب و رطوبت

به احتمال فراوان اگر از مصالح صنعتی در محیط‌های مختلف استفاده کرده باشید پس از گذشت چند سال به دلیل به وجود آمدن شیارهای مختلف در بین آن‌ها با مشکل نفوذ رطوبت و آب به بخش‌ها مختلف مواجه شده اید؛ اما اگر اجرای میکروسمنت رشت را در دستور کار خود قرار دهید به دلیل نبود منافظ در سطوح با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌شوید. به همین دلیل است که طراحان در مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند یا به دلیل نوع فعالیت سطوح به طور دائم با آب در تماس هستند از این ترکیبات استفاده می‌کنند.

تنوع طرح

یکی از چالش‌های طراحان در هنگام استفاده از مصالح سنتی محدودیت تنوع طرح‌هایی است که می‌توانند از آن استفاده کنند. میکروسمنت به شما اجازه می‌دهد با ایجاد تغییر در ترکیبات انواع بافت‌ها از سطوح صاف و لطیف تا خشن را در سبک‌های مختلف پیاده سازی و اجرا کنید.

سرعت نصب و اجرای بالا

سرعت نصب و اجرای Microcement به دلیل مایع و آماده شدن مواد بسیار بالا است. شما برای اجرا در پروژه‌های مختلف به ابزار پیچیده و خاصی نیاز ندارید و در صورت داشتن تجربه کافی می‌توانید در کمتر از چند ساعت کار اجرا را به پایان برسانید. به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که زمان برای شما از اهمیت ویژه ای برخودار است و باید پروژه را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل دهید اجرای میکروسمنت رشت می‌تواند کار شما را آسان کند.

موارد استفاده از میکروسمنت رشت

به دلیل کیفیت، تنوع طرح و مقاومت بالای میکروسمنت می‌تواند از این مواد در طراحی داخلی و خارجی برای محیط‌های مختلف استفاده کرد. فقط کافی است ترکیبات و طرح مناسب را انتخاب کرده و از یک متخصص برای اجرای ان کمک بگیرید.

موارد استفاده از میکروسمنت رشت

طراحی داخلی

همانطور که گفتیم به دلیل قابلیت‌های چندگانه این ماده می‌توان از آن در بخش‌های مختلف یک طراحی داخلی استفاده و فضاهای بسیار زیبای را ایجاد کرد. در ادامه به صورت موردی به برخی از این کاربردها اشاره می‌کنیم.

 • کفپوش مدرن
 • دریوار پوش زیبا و متفاومت
 • ساخت میز و مبلمان
 • طراحی حمام و آشپزخانه
 • محیط داخلی ادارات و ساختمان‌ها صنعتی
 • نمایشگاه‌ها و رستوران‌ ها
 • محیط‌های آموزشی

طراحی خارجی

در مصالح سنتی کمتر ماده را می‌توان با ویژگی‌های مشابه میکروسمنت رشت پیدا کرد که مقاومت بالایی داشته باشد و بتوان طرح‌ها مختلفی را با آن خلق کرد. به همین دلیل است که طراحان و مهندسان از این ترکیبات استفاده می‌کنند تا بتوانند فضاهای مدرن و متفاوتی طراحی کنند. برخی از کاربردهای Microcement  به شرح زیر است:

 • کفپوش محیطی
 • دیوارپوش محیطی
 • تراس و باغ‌ها
 • فضای باز تجاری
 • مسیر داخل پارک‌ ها

ابزار های مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ های مختلف

برای اینکه بتوان میکروسمنت رشت را به شکل درست و صحیح اجرا کرد باید ابزار مناسبی را انتخاب کنید تا مشکلی در فرایند اجرا برای شما ایجاد نشود در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ماله

ماله ابزاری است که برای صاف‌کردن سطوح میکروسمنت به کار می‌رود. این ابزار با شیارهای خود، این ماده را به دقت بالا صاف کرده و سطوح همواری ایجاد می‌کند. ماله باید با دقت و حرفه‌ای استفاده شود تا هیچ ناهمواری یا اختلالی در سطح به وجود نیاید.

کاردک

کاردک ابزار دیگری است که در پروژه‌های Microcement به کار می‌رود. این وسیله با مواد مختلفی از جمله چوب و فلز ساخته می‌شود. از تجهیزات گفته شده برای ایجاد تزئینات و طرح‌های خاص در سطوح میکروسمنت  مشهد مورد استفاده می‌شود. با استفاده از کاردک، می‌توان طرح‌ها و الگوهای دلخواه را بر روی سطوح ایجاد و زیبایی پروژه را چند برابر کرد.

غلتک

از دیگر ابزاری که برای اجرای میکروسمنت رشت از آن استفاده می‌شود غلتک است که از آن برای برطرف کردن ناهمواری بهره برده می‌شود. در هنگام کار با این وسیله باید به نکات مختلفی توجه کرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • انتخاب غلتک مناسب
 • اعمال فشار استاندارد به ابزار
 • حرکت دادن یکنواخت روی سطح
 • تمیز کردن این وسیله پس از هر مرحله به منظور جلوگیری از خراب شدن

اسفنج ابر و هزار خار

از اسفنج ابر و هزار خار برای نرم کردن سطح کار استفاده می‌شود. برای اثرگذاری هرچه بهتری این ابزار ابتدا باید نوع مناسب آن را انتخاب و برای مدت کوتاهی در آب قرار دهید تا عملکرد بهتری داشته باشد. از این وسیله به منظور برطرف کردن ناهواری ها در سطوح کوچک و کنارها که امکان به کارگیری غلتک وجود ندارد استفاده می‌شود.

شابلون

ابزاری که برای  ایجاد الگوها، طرح‌ها و مرزهای خاص بر روی سطوح میکروسمنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله با ایجاد ساختارهای دقیق و هماهنگ، نقش مؤثری در کیفت اجرا یک پروژه دارد. در هنگام انتخاب آن بهتر است به موارد زیر توجه کنید.

 • انتخاب شابلون مناسب براساس الگوی مدنظر
 • نظافت کامل پس از استفاده

مراحل اجر میکروسمنت رشت

برای اینکه نتیجه کار نهایی مطابق انتظار شما باشد باید مراحلی که در ادامه بررسی می‌کنیم را به صورت گام به گام و دقیق اجرا کنید تا پروژه را بهترین حالت ممکن پیش ببرید.

 • در مرحله نخست شما باید سطح را کاملاً تمیز کرده تا هیچگونه عامل خارجی روی آن وجود نداشته باشد.
 • مرحله دوم مربوط به زیرسازی با مواد مناسب است که انجام درست آن موجب سرعت پیشروی پروژه را بیشتر کرده و کیفیت کار را افزایش می‌دهد.
 • موارد میکروسمنت رشت شامل پودر سیمان، رنگ و … را با نسبت مناسب مخلوط کرده تا ترکیب مورد نظرتان آماده شود.
 • Microcement را روی سطح اجرا و با استفاده از ابزار معرفی شده در بخش قبلی سطحی صاف و یکنواخت ایجاد کنید.
 • در مرحله اخر و پس از اجرای الگوی‌های مدنظر خود باید اجازه دهید تا ترکیبات خشک شده و استحکام کار افزایش پیدا کند.

مراحل اجر میکروسمنت رشت

نکات مهم انتخاب مجری

انجام یک پروژه میکروسمنت نیازمند توجه به جزئیات و انجام کار با دقت تمام  است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر آشنایی کامل با مراحل اجرا ندارید ان را به یک متخصص واگذار کنید. انتخاب مجری مناسب برای این پروژه، نقش بسیار مهمی در کیفیت نهایی پروژه و رضایت سفارش‌دهنده دارد. در ادامه به نکات مهم در حین انتخاب مجری میکروسمنت رشت باید به آن توجه کرد را بررسی می‌کنیم.

 • فرد انتخاب شده باید تجربه و تخصص کافی داشته باشد. برای این منظور بهتر است سابقه کار و نمونه‌هایی که توسط شخص مورد نظر اجرا شده را بررسی کنید.
 • مطمئن شوید که مجری انتخابی از موارد با کیفیت و درجه یک برای انجام کار استفاده می‌کند.
 • برای اجرا دقیق و با کیفیت باید از ابزار مناسب استفاده کرد. پس به سراغ فرد یا مجموعه ای بروید که تجهیزات مناسب برای این کار داشته باشد.
 • حتماً قبل از آغاز کار قراردادی با پیمانکار منعقد کنید و در آن به تمام جزئیات اشاره کنید تا چالشی برای شما ایجاد نشود.
 • تنها به استعلام قیمت از یک نفر اکتفا نکنید و با چند مجری مختلف صحبت کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

جمع بندی

همانطور که اشاره کردیم میکروسمنت جز مصالح مدرنی به حساب می‌آید که در چند سال اخیر وارد بازار شده و به دلیل مقاومت و تنوع طرح توانسته نظر بسیاری از طراحان و پیمانکاران را به خود جلب کند. در این مقاله از سایت برکه مزایا، موارد استفاده و ابزاری که برای اجری میکروسمنت رشت به آن نیاز است را معرفی کردیم تا با انجام تحقیقات لازم بتوانید پروژه خود را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید.

آیا میکروسمنت مناسب برای استفاده در مناطق با شرایط آب و هوایی متنوع است؟

بله، میکروسمنت به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی متنوع، می‌تواند در مناطق گرم و سرد، مرطوب یا خشک با کیفیت بالا استفاده شود.

آیا نگهداری میکروسمنت دشوار است؟

خیر، نگهداری میکروسمنت به آسانی امکان‌پذیر است. تمیزی منظم با آب و صابون کافی است و نیاز به محافظت ویژه‌ای ندارد.

آیا میکروسمنت مقاوم در برابر خط و خش است؟

بله، میکروسمنت به دلیل ساختار مقاوم و فشرده‌اش، مقاومت بالا در برابر خط و خش دارد و سطح آن تا مدت زمان طولانی حفظ می‌شود.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد امتیاز : 46

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *