loader image

میکروسمنت بندرعباس

خانه | خدمات میکروسمنت | میکروسمنت بندرعباس

فهرست مطالب

میکروسمنت بندرعباس

زیبا سازی و استحکام فضا به‌عنوان دغدغه‌ای برای طراحان، از اصول اساسی در دکوراسیون داخلی است. از جمله این روش‌ها، می‌توان به میکروسمنت (Microcement) اشاره کرد. این کامپوزیت معدنی می‌تواند ظاهری خارق‌العاده به فضا دهد. بنابراین در این پست قصد داریم به بررسی قابلیت‌های اجرایی میکروسمنت بندرعباس، مزایای میکروسمنت بندرعباس و مراحل اجرای میکروسمنت بندرعباس در 6 گام متوالی بپردازیم. همچنین به نحوه نگهداری و تمیز کردن میکروسمنت بندرعباس اشاره می‌کنیم. در ادامه نکات تکمیلی اجرای میکروسمنت بندرعباس شرح داده ‌می‌شوند.

میکروسمنت بندرعباس

اجرای میکروسمنت بندرعباس، قابلیت‌ها و مزایای میکروسمنت بندرعباس

روکش پیوسته و مقاوم میکروسمنت بندرعباس، برای فضای داخلی و بیرونی خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های میکروسمنت بندرعباس، میزان تطبیق‌پذیری بالای میکروسمنت است. اکنون به کاربردهای میکروسمنت می‌پردازیم:

اجرای میکروسمنت بندرعباس در فضای بیرون خانه (فضای باز)

از میکروسمنت بندرعباس می‌توانید برای پوشش فضاهایی از جمله بالکن و پاسیو استفاده کنید. برای نمای ساختمان و دیوارهای بیرونی سازه نیز گزینه فوق‌العاده‌ای است. زیرا پوشش یکدست آن، ظاهری جدید و زیبا به فضای مورد نظر می‌دهد.

اجرای میکروسمنت بندرعباس بر روی کف و دیواره‌های استخر

پوشش میکروسمنت بندرعباس، در افزایش مقاومت کف استخر مؤثر است. اجرای میکروسمنت بندرعباس می‌تواند از لغزنده بودن کف استخر جلوگیری کند. اجرای میکروسمنت بندرعباس باعث می‌شود تا دیوارهای استخر آب‌بندی و کاملاً ضدآب شود.

تماس با برکه

اجرای میکروسمنت بندرعباس در آشپزخانه

در بخش‌های مختلف آشپزخانه از جمله کف، سقف، دیوارها، سطح کابینت‌ها و میزکار، اجرای میکروسمنت بندرعباس امکان‌پذیر است. دامنه رنگ میکروسمنت بندرعباس، این پوشش مقاوم را به گزینه‌ای کاربردی برای آشپزخانه تبدیل کرده‌است. همچنین برای آب‌بندی سینک نیز از میکروسمنت بندرعباس استفاده می‌شود.

اجرای میکروسمنت بندرعباس بر روی پله‌ها

سازگاری میکروسمنت بندرعباس به‌گونه‌ای است که اجرای میکروسمنت بندرعباس، بر روی پله‌ها انجام می‌شود. البته کار روی پله دشوارتر از سایر سطوح است. اما اجرای میکروسمنت بندرعباس بر روی پله‌ها، می‌تواند به دوام آن کمک کند. همچنین از میزان لغزنده بودن پله‌ها می‌کاهد.

اجرای میکروسمنت بندرعباس در حمام

اجرای میکروسمنت بندرعباس در حمام برای جلوگیری از گسترش رطوبت بسیار گزینه‌ای کاربردی است. استفاده از میکروسمنت بندرعباس، تمیز کردن کف حمام را آسان می‌سازد.

قابلیت‌های اجرایی میکروسمنت بندرعباس

اجرای میکروسمنت بندرعباس بر روی کف

مدتی است که اجرای میکروسمنت بندرعباس به یک ترند مطرح و کاربردی در دکوراسیون داخلی تبدیل شده‌است. زیرا براساس سلیقه و نیاز مشتریان شخصی‌سازی و سفارشی می‌شود. میکروسمنت بندرعباس در رنگ و طرح‌های مختلف، روی کف قابل استفاده است. گزینه کاربردی اجرای میکروسمنت بندرعباس، دامنه رنگ و مقاومت آن است که کف منازل را ایمن و زیبا می‌کند.

اجرای میکروسمنت بندرعباس بر روی دیوارها

اجرای میکروسمنت بندرعباس برای ایجاد پوشش دیوارهای داخلی و خارجی یک انتخاب عالی است. برای پوشش دیوار و نمای آنها، اجرای میکروسمنت بندرعباس معمولاً در الویت قرار دارد.

مزایای اجزای میکروسمنت بندرعباس

پوشش زیبای میکروسمنت بندرعباس، اغلب مزایای زیادی دارد. اکنون به شرح 8 مورد از آنها می‌پردازیم:

1. میکروسمنت بندرعباس با سطوح مختلفی سازگار است.

2. میکروسمنت بندرعباس در برابر ضربه و آسیب مقاومت بالایی دارد.

3. میزان چسنبدگی و مقاومت میکروسمنت بندرعباس بالا است.

4. اجرای میکروسمنت بندرعباس، سطح را ضدآب می‌کند.

5. میکروسمنت بندرعباس، از لغزنده بودن سطح می‌کاهد.

6. اجرای میکروسمنت بندرعباس، ساده و مقرون به صرفه است.

7. قابلیت‌های اجرایی میکروسمنت بندرعباس، بسیار گسترده است.

8. میکروسمنت بندرعباس بافت و رنگ‌های متنوعی دارد.

مزایای اجزای میکروسمنت بندرعباس

مراحل اجرای میکروسمنت بندرعباس

وقتی صحبت از مراحل اجرای میکروسمنت بندرعباس می‌شود، چندین مرحله فنی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم‌ترین عوامل مهم در داشتن میکروسمنت یکنواخت و زیبا، آماده سازی سطح است. سطح مورد نظر باید ابتدا تمیز، خشک و عاری از هرگونه آلودگی مانند روغن، گریس یا گرد و غبار باشد. به‌طور مثال اگر کف خانه، به درستی آماده نشود، ممکن است میکروسمنت چسبندگی مطلوبی نداشته‌باشد و در نتیجه یک روکش ناهموار یا تکه‌ای ایجاد شود.

اکنون، مرور مختصری بر مراحل گوناگون اجرای میکروسمنت بندرعباس داریم. این مراحل گام به گام، شما را به داشتن یک میکروسمنت بندرعباس تزئینی، زیبا و کارآمد می‌رسانند. بنابراین اهمیت میکروسمنت بندرعباس، رعایت مراتب و اجرای میکروسمنت بندرعباس در 6 گام به شرح زیر است:

آماده سازی فضا و سطح

در قدم اول، باید از خشک و تمیز بودن سطح کار و همچنین صاف بودن آن اطمینان حاصل نمایید. به همین دلیل باید هرگونه گرد و غبار، کثیفی و چربی به‌طور کامل پاک شوند. وجود ترک‌های ریز و درشت نیز می‌تواند ادامه کار را دشوار سازد. به همین دلیل پیمانکاران، با مشاهده آنها، در ابتدا با استفاده از رزین و یک لایه تقویتی، اقدام به رفع ترک نموده و بعد مراحل بعدی اجرای میکروسمنت بندرعباس را به ترتیب دنبال می‌کنند.

پوشش پایه

پوشش پایه در افزایش چسبندگی اولیه سطح برای اجرای میکروسمنت بندرعباس مؤثر است. بنابراین با استفاده از ماله و یا یک کاردک، پرایمر را به‌عنوان پوشش پایه یا اولیه، بر روی سطح پهن می‌کنند. البته باید دقت کنید که پرایمر در تمام سطح، به‌صورت یکنواخت و یکدست پوشش داده‌شود. بعد از این مرحله، باید 24 ساعت کار را رها کنید تا خشک شود.

پوشش ثانویه

پوشش ثانویه می‌تواند بافت و رنگ مورد نظر را برای ما ایجاد کند. در این مرحله، مواد پوشش ثانویه، با رنگدانه و آب مخلوط می‌شوند. دوباره با استفاده از یک ماله و یا کاردک، اکنون درست در جهت مخالف پوشش پایه، پوشش ثانویه را بر روی سطح قرار دهید. با استفاده از اسپری نیز می‌توان پوشش اولیه و ثانویه را بر سطح مورد نظر پخش کرد. سپس اجازه دهید تا 24 ساعت بماند و خشک شود.

نکته حائز اهمیت در پوشش ثانویه این است که باید به خوبی ترکیب شود. در واقع میزان اختلاط این پوشش در یکدست بودن و داشتن پوشش یکنواخت در نتیجه نهایی بسیار تأثیرگذار است.

سنباده زدن

بعد از خشک شدن پوشش ثانویه، باید سطح را با یک کاغذ سنباده ریز، سنباده بزنید تا هرگونه ناصافی از روی سطح برطرف شود. دقت کنید که برای سنباده زدن، از حرکت دایره‌ای استفاده کنید. سپس گرد و غبار حاصل از سنباده زدن، با یک جاروبرقی و یا دستمال مرطوب، پاک می‌شوند.

آب‌بندی

اکنون با استفاده از سیلر، سطح مورد نظر، ایمن و بادوام می‌شود. فرآیند آب‌بندی می‌تواند از سطوح مورد نظر، در برابر مواردی از جمله لک شدن، ضربه و هرگونه آسیب احتمالی محافظت کند. در واقع با سیلر، می‌توانید به ضد‌آب شدن سطح کمک کنید. برای این کار، با یک غلتک یا برس، سیلر بر روی سطح مورد نظر لایه‌ای محافظتی ایجاد می‌کند. سپس باید مجدد صبر کنید تا سطح آب‌بندی شده، خشک شود.

البته زمان خشک شدن لایه سیلر به عوامل متعددی از جمله شرایط آب و هوایی، میزان رطوبت نسبی فضا، دمای محیط، باز یا بسته بودن محیط، وجود سیستم تهویه مناسب و نور مستقیم خورشید بستگی دارد. به‌طور کلی بازه زمانی بین 4 تا 24 ساعت را برای خشک شدن سطح آب‌بندی شده در نظر داشته‌باشید.

لاک زدن

مرحله آخر در اجرای میکروسمنت بندرعباس، لاک زدن است که به‌عنوان یک لایه محافظ عمل می‌کند. به‌طور کلی در اجرای میکروسمنت بندرعباس، از 3 نوع لاک براق، مات و یا ساتن استفاده می‌شود. معمولاً لاک براق برای کف به کار می‌رود. در اجرای میکروسمنت بندرعباس بر روی دیوار نیز اغلب لاک مات و یا ساتن کاربرد دارند. معمولاً فرآیند لاک زدن بین 2 تا 3 لایه انجام می‌شود تا نتیجه نهایی کار، مطلوب باشد. در نهایت، باید به این نکته اشاره شود که هیچ مرحله‌ای را در اجرای میکروسمنت بندرعباس نادیده نگیرید. کیفیت مورد نظر با انجام همه مراحل به دست می‌آید.

مراحل اجرای میکروسمنت بندرعباس

منشاء رنگ‌های میکروسمنت بندرعباس

انواع رنگ‌های استفاده شده در میکروسمنت بندرعباس، منبعی معدنی دارند. این رنگ‌ها در برابر سیمان قلیایی، بهترین واکنش شیمایی را ایجاد می‌کنند. ویژگی‌ معدنی بودن این رنگ‌ها به میزان پایداری آنها می‌افزاید. زیرا رنگ‌ها با منشاء آلی، دوام و پایداری چندانی ندارند و به مرور زمان کم‌رنگ شده و از بین می‌روند. نکته کلیدی در استفاده از این دامنه رنگ‌ها، این است که قابلیت ترکیب شدن با یکدیگر را دارند.

نحوه نگهداری میکروسمنت بندرعباس

داشتن کف و دیوارهای مقاوم و زیبا، به نحوه نگهداری و مراقبت ما از آنها نیز بستگی دارد. بنابراین برای افزایش دوام میکروسمنت بندرعباس، از تماس طولانی مدت آن با اجسام سخت و تیز خودداری نمایید. زیرا ممکن است موجب ایجاد خراش و خوردگی بر سطح میکروسمنت بندرعباس شود.

نحوه نگهداری میکروسمنت بندرعباس

نحوه تمیز کردن میکروسمنت بندرعباس

از جمله نکات مهم و حائز اهمیت در اجرای میکروسمنت بندرعباس، نحوه تمیز کردن آن است. می‌توانید به راحتی با آب و کمی صابون آن را پاک کنید. در ابتدا اشاره کردیم که یکی از قابلیت‌های میکروسمنت بندرعباس ضد‌آب بودن آن است. اما برای دوام و ماندگاری بیشتر، مشابه نگهداری پارکت چوبی طبیعی، توصیه می‌کنیم از تماس طولانی مدت میکروسمنت بندرعباس با مواد مرطوب خودداری کنید. همچنین برای تمیز کردن کف میکروسمنت بندرعباس، از مواد جرم‌گیر، شوینده‌های قوی و الکل استفاده نکنید. زیرا ممکن است به لایه محافظ میکروسمنت بندرعباس آسیب وارد شود.

عوامل مؤثر بر قیمت اجرای میکروسمنت بندرعباس

هزینه نصب و اجرای میکروسمنت بندرعباس براساس عوامل مختلفی، تعیین می‌شود. اما به‌طور کلی ابعاد سطح مورد نظر، بستری که اجرای میکروسمنت بندرعباس بر روی آن انجام می‌شود و نوع میکروسمنت بندرعباس در تعیین قیمت نهایی هر متر مربع میکروسمنت بندرعباس مؤثر هستند.

عوامل مؤثر بر قیمت اجرای میکروسمنت بندرعباس

نکات تکمیلی در اجرای میکروسمنت بندرعباس

مراحل6 گانه اجرای میکروسمنت بندرعباس برای پوشش و استفاده در همه سطوح باید به ترتیب انجام شوند. میزان مقاومت، سختی و همچنین ضد‌آب بودن میکروسمنت بندرعباس، حدود یک ماه بعد از اجرای میکروسمنت بندرعباس، به حد مطلوب می‌رسد. برای اینکه بعد از اجرای میکروسمنت بندرعباس به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید، باید اجرای میکروسمنت بندرعباس در دمایی بین 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد انجام شود.

بیشترین زمان آسیب دیدگی احتمالی میکروسمنت بندرعباس، تقریباً در یک هفته اول بعد از اجرای میکروسمنت بندرعباس است. به همین دلیل تا دو روز و حداکثر تا یک هفته بعد از اجرای میکروسمنت بندرعباس بر سطح کف خانه، با احتیاح از روی آن عبور کنید.

برای جابه‌جایی لوازم بر روی کف میکروسمنت بندرعباس، سعی نمایید اجسام را بلند کنید و هرگز وسایل خود را بر روی سطح کف میکروسمنت بندرعباس نکشید. هر چند ماه یک بار، روی سطح کف میکروسمنت بندرعباس را واکس‌های مخصوص بزنید تا ضمن براق شدن، به مقاومت آن افزوده شود. همچنین باید به این نکته مهم اشاره کنیم که میکروسمنت بندرعباس، به مرور زمان، رنگ و بافت خود را از دست نمی‌دهد.

نکات تکمیلی در اجرای میکروسمنت بندرعباس

مهم‌ترین دلایل انتخاب و اجرای میکروسمنت بندرعباس

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب و اجرای میکروسمنت بندرعباس برای مشتریان، این است که آنها اغلب به دنبال داشتن یک سطح یکنواخت و صاف هستند. همچنین به لطف وجود پلمیر، این سطح بسیار انعطاف‌پذیر و سازگار است. از دیگر دلایل عمده اجرای میکروسمنت بندرعباس، ترک نخوردن آن است. میکروسمنت بندرعباس در مقابل نوسانات دمایی مانند انقباض و انبساط، تغییر چندانی نمی‌کند و ساختار آن پایدار باقی می‌ماند.

جمع‌بندی

میکروسمنت بندرعباس به‌عنوان پوشش تزئینی، می‌تواند به زیبایی و دوام سطح مورد نظر شما بیفزاید. این لایه محافظتی متشکل از سیمان، رزین با پایه آب و رنگدانه‌های معدنی گوناگون است. در کل، اجرای میکروسمنت بندرعباس در سطح افقی و یا عمودی، بر روی دیوار و کف انجام می‌شود.

در این پست ضمن معرفی میکروسمنت بندرعباس و قابلیت‌های کاربردی آن مانند اجرای میکروسمنت بندرعباس در آشپزخانه، حمام، کف، دیوار و پله‌ها، به مراحل اجرای میکروسمنت بندرعباس در 6 گام متوالی پرداختیم همچنین به نحوه نگهداری و تمیز کردن آن اشاره کردیم. شما برای بهره مندی از خدمات آب بندی و یا میکروسمنت در کلیه استان ها همچون میکروسمنت تهران، شیراز، مشهد و … می توانید با کارشناسان ما در مجموعه برکه در ارتباط باشید.

میزان مقاومت، دوام و چسبندگی میکروسمنت بندرعباس چقدر است؟

در بین انواع مختلف پوشش‌های زینتی، میکروسمنت بندرعباس، مقاومت و دوام بیشتری دارد. زیرا مراحل و فرآیند اجرای میکروسمنت بندرعباس شامل آماده سازی سطح، پوشش اولیه و ثانویه به مقاومت آن افزوده است. یکی از ویژگی‌های اصلی میکروسمنت بندرعباس، میزان چسبندگی آن است.

کاربردهای اجرای میکروسمنت بندرعباس چیست؟

زمینه‌های اجرای میکروسمنت بندرعباس اغلب گسترده است. در سطوح مختلف و کف از میکروسمنت بندرعباس استفاده می‌شود. همچنین در بخش‌های مختلفی از خانه مانند آشپزخانه، پله‌ها و نمای ساختمان نیز میکروسمنت بندرعباس به کار برده می‌شوند.

آیا میکروسمنت بندرعباس، پوششی ضد آب است؟

در مراحل 6 گانه اجرای میکروسمنت بندرعباس، ابتدا میکروسمنت بندرعباس درزگیری می‌شود. این عمل به ضد‌آب شدن میکروسمنت بندرعباس کمک بسیاری می‌کند. بنابراین در قسمت‌های مختلفی مثل حمام، کف و دیواره‌های استخر، قابلیت ضد‌آب بودن میکروسمنت بندرعباس، از گسترش رطوبت و آسیب به کف و سطح مورد نظر جلوگیری می‌کند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد امتیاز : 59

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *