loader image

تعمیرکار چیلر

خانه | خدمات تخصصی چیلر | تعمیرکار چیلر

تعمیرکار چیلر

اهمیت همکاری با تعمیرکاران حرفه‌ای چیلر در صنعت امروزه بسیار چشمگیر است. از تأمین سرمایش منازل تا حفظ عملکرد صحیح تجهیزات صنعتی، تعمیرکاران چیلر با تخصص و تجربه کسانی هستند که می‌توانند تجهیزات مورد استفاده ما را با حالت قبل از خرابی بازگردانده و مشکلات آن را حل کنند. با توجه به پیچیدگی چیلرها و امکانات پیشرفته آنها، اعتماد به تعمیرکار چیلر ماهر و باتجربه‌ امری ضروری است.

تعمیرکاران باتجربه توانایی تشخیص دقیق مشکلات، انجام تعمیرات صحیح و تضمین عملکرد بهینه را دارند. از این رو، انتخاب مجموعه متشکل از تعمیرکاران حرفه‌ای با سوابق قوی و تخصص گسترده، امری اساسی برای حفظ کارایی و عمر مفید تجهیزات چیلر است.

تماس با برکه

اهمیت تعمیر چیلر از طرف متخصصان

تعمیرات چیلر و ارائه خدمات سرویس چیلر جذبی و تراکمی، همچنین تعمیر و خدمات سرویس مینی چیلر، وظیفه اصلی یک مهندس اجرایی یا تکنسین با تجربه است. اپراتور یا تعمیرکار غیرمتخصص ممکن است زیان‌های قابل توجهی از جمله کاهش عمر مفید و یا حتی خرابی زود هنگام را به چیلر وارد کند. بهتر است رفع مشکلاتی که به علت ناواردی اپراتورها در یک سیستم ایجاد می‌شود، به تخصصی‌ترین افراد داده شود تا از وقوع آسیب‌های بیشتر جلوگیری کنیم.

از آنجایی که ساختمان چیلرها نسبت به سایر سیستم‌های تهویه مطبوع پیچیده‌تر است، تعمیرات نیازمند تخصص، دانش و تجربه است. به همین دلیل، صاحبان کسب و کارهای صنعتی و کارخانه‌ای به صورت منظم به خدمات تعمیر، سرویس و نگهداری تجهیزات نیازمند هستند. انتخاب یک متخصص ماهر و مجرب برای انجام این کار، امری حیاتی برای حفظ عملکرد بهینه تجهیزات و ارائه خدمات پشتیبانی و سرویس چیلر و تعمیر چیلر به بهترین شکل خواهد بود.

رایج‌ ترین مشکلات کمپرسور چیلر و راه حل‌های آنها

در فرایند تعمیر چیلر، بررسی کمپرسور به عنوان بخشی که بسیار حائز اهمیت است، الویت اکثر تعمیرکاران است. این قطعه به عنوان قلب تپنده سیستم چیلر عمل می‌کند و توجه به آن و انجام تعمیرات و نگهداری صحیح، می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم تبرید و سردخانه کمک کند و در نتیجه هزینه‌های تعمیر چیلر را کاهش دهد.

یکی از مشکلات اولیه که در فرایند تعمیر توسط تعمیرکار چیلر مطرح می‌شود، شنیده شدن صداهای غیر عادی از کمپرسور است. این نوع صداها ممکن است نشانگر مشکلات مکانیکی در کمپرسور باشد و باید به شیوه‌های مناسبی بررسی و رفع گردد. مشکلات این قطعات این‌طور دسته بندی می‌شود.

رایج‌ ترین مشکلات کمپرسور چیلر و راه حل‌های آنها

 • کمپرسور پیستونی

در کمپرسورهای سیلندر پیستونی، معمولا بوش یاتاقان متحرک یا ثابت دچار مشکل می‌شود. این قطعه ابتدا دچار خوردگی می‌شود و اگر تعمیر نشود با تداوم کار کمپرسور گیرپاژ شدن و توقف کامل کمپرسور را تجربه می‌کنیم.

در حالت کلی در صورتی که صدای غیرمتعارف شنیده شد باید در وهله اول تجهیز کمپرسور مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نبود مشکل به سراغ سیکل تبرید می‌رویم.

 • کمپرسور اسکرو

در فرایند تعمیر چیلر با کمپرسور اسکرو یا ماردونی، عدم بالانس اسکروها و خراب شدن بلبرینگ یا رولبرینگ‌ها، باعث ایجاد صداهای نامتعارف می‌شود و در صورت ادامه کار، ممکن است به آسیب‌های جدی در ساختار کمپرسور چیلر منجر شود. این آسیب‌ها می‌تواند منجر به خراب شدن بلبرینگ‌ها/رولبرینگ‌ها و حتی ترک یا شکسته شدن اسکروها شود.

در صورتی که در کمپرسور اسکرو عمل گیرپاژ رخ دهد و این عمل ادامه داشته باشد، ممکن است منجر به سوختن الکتروموتور شود. بنابراین، اگر پس از روشن شدن کمپرسور فیوز قطع شود، می‌توان با استفاده از یک «اهم ‌متر»، سیم‌ پیچ الکتروموتور را بررسی و در صورت سوختگی، نیاز به تعویض آن را بررسی کرد.

جدول مشکلات کمپرسور چیلر

به طور صحیح روشن نمی‌شود ·       کلید وصل نیست

·       کابل‌های کمپرسور قطع شده یا اصلا وصل نیستند.

روشن شده ولی به سرعت خاموش می‌شود ·       کمپرسور آمپر اضافی می‌کشد و اوورلد قطع می‌کند.

·       فشار کندانسور بالاست و های پرشر قطع می‌کند.

·       تعمیرکار چیلر اعلام می‌کند عدم گردش روغن کمپرسور و فریون ورودی به کمپرسور دمای بالا هم دلیل دیگری است

کمپرسور روشن نمی‎شود و دستگاه خطا می‌دهد ·       افت ولتاژ یا توالی وجود دارد و کنترل فاز قطع کرده است.

·       کمپرسور خراب شده و یا سیم پیچ سوخته است.

·       کنتاکتور وصل شده اما کابل‌ها قطع شده‌اند و کنترلر جریان آب اجازه روشن شدن نمی‌دهد.

کمپرسور استارت می‌خورد ولی دور آن تغییر نمی‌کند ·       اسلاید والو کمپرسور آسیب دیده است.

·       شیر برقی کمپرسور خراب شده است.

·       بوبین شیر برقی سوخته است.

کمپرسور روشن می‌شود ولی اوورلود (آمپر اضافی) می‌کند ·       فن برج یا کندانسور به درستی کار نمی‌کند و دستگاه تحت فشار است.

·        گاز ورودی سیم پیچ را داغ کرده و موجب آمپر مضاعف می‌شود.

·       مکانیکال کمپرسور گیرپاچ کرده و سیم پیچ آسیب دیده است.

کمپرسور روشن اما پس از مدتی خاموش می‌شود ·       تنظیم کننده آمپر در رنج کمتر از مجاز ست شده است.

·       فیلتر کر درایر گرفته است.

·       اکسپنشن خراب است و بوبین شیر برقی عمل نمی‌کند.

کمپرسور به طور مداوم کار می‌کند ·       ترموستات به درستی تنظیم نشده است.

·       فریون سرمازا نشتی داده و سیستم کم گاز است.

·       شیر برقی خط مایع خراب است و دستگاه نمی‌تواند پمپ داون کند.

·       چیلر با ظرفیت مورد نیاز هماهنگ نیست.

کنتاکتور کمپرسور چیلر سوخته است ·       کنتاکتور مستهلک شده و باید تعویض شود.

·       بوبین کنتاکتور بی‌کیفیت بوده و پس از مدتی آسیب دیده است.

·       کنتاکتور به درستی انتخاب نشده و کوچک است و اتصال کوتاه در محل اتصال کابل‌ها رخ داده است.

چه زمانی با تعمیرکار چیلر تماس بگیریم؟

علاوه بر تمامی مشکلاتی که تاکنون به آنها اشاره کرده‌ایم، اگر هر یک از مسائل زیر را نیز تجربه می‌کنید، در اسرع وقت با یک تعمیرکار چیلر مجرب و با تجربه در ارتباط باشید تا روند عیب یابی سیستم شما شروع شوند.

چه زمانی با تعمیرکار چیلر تماس بگیریم؟

 • چیلر در حال کار است، اما محیط بسیار گرم است: علت این مشکل ممکن است شامل خرابی کمپرسور و خاموش شدن آن، نشتی در دستگاه و کمبود فریون سرمازای آن، تنظیم نادرست ترموستات و عملکرد نامناسب کندانسور باشد.
 • خط مایع ممکن است یخ زده یا عرق کند: دلیل آن می‌تواند خرابی شیر برقی، تنظیم نادرست یا خرابی اکسپنشن، گرفتگی فیلتر هوا یا عدم قطع شدن بوبین شیر برقی باشد.
 • چیلر صدای زیادی دارد: علت می‌تواند خرابی کمپرسور، آسیب دیدگی فن کندانسور، نشتی روغن کمپرسور یا تنظیم نادرست و بسته نشدن پیچ‌های کمپرسور باشد.
 • فشار کندانسور بسیار بالا است: دلیل آن می‌تواند تنظیم نادرست‌ های پرشر، کثیف بودن کندانسور، خرابی فن کندانسور یا آسیب دیدگی برج خنک‌کننده باشد.
 • اواپراتور دائما یخ می‌زند: دلیل می‌تواند شارژ زیاد گاز دستگاه، خرابی یا تعداد کم پمپ گردشی اواپراتور، خرابی یا تنظیم نادرست اکسپنشن و آسیب دیدگی عایق اواپراتور باشد.
 • خط مایع بسیار داغ شده است: شاید دلیل آن وجود هوای مزاحم در خط فریون، شارژ بالای فریون سرمازا، عملکرد نامناسب کندانسور یا خرابی شیر برقی باشد.

همچنین، اگر فشار مکش کمپرسور چیلر بسیار پایین است، ممکن است دلیل آن نشتی در دستگاه چیلر، تنظیم نادرست ترموستات، آسیب دیدگی فن اواپراتور یا پمپ گردشی و خرابی اکسپنشن والو گزارش شود.

روند تعمیر چیلر چگونه است؟

بدیهی است که صرف تشخیص این موارد و بررسی علت‌ها ما را به یک تعمیرکار مجرب تبدیل نمی‌کند. به همین دلیل مهم است با کسانی در ارتباط باشیم که به عنوان تعمیرکار چیلر تجربه کافی در تشخیص و عیب‌یابی این تجهیزات را دارند. این افراد با توجه به روند زیر می‌توانند مشکلات شما را برطرف کنند.

 1. تعمیرکاران ما در مرحله اول قصد دارند به سرعت دستگاه چیلر را بررسی کنند. برای این منظور، یک تعمیرکار ماهر به محل نصب چیلر تهویه مطبوع و یا صنعتی اعزام می‌شود.
 2. پس از اعزام تعمیرکار، چیلر به صورت دقیق بررسی می‌شود تا مشکلات و خرابی‌های آن تشخیص داده شود.
 3. پس از این مرحله، تیم متخصصان ما در یک گزارش فنی، مشکلات و راه حل‌های موجود برای تعمیر چیلر را به مشتری معرفی می‌کند.
 4. با ارائه گزارش فنی، مشتری می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا قصد تعمیر چیلر را دارد یا نه.
 5. اگر مشتری تمایل به تعمیر داشته باشد، در این مرحله قرارداد تعمیرات چیلر بین مشتری و تعمیرکار منعقد می‌شود.
 6. همچنین، خرید مواد مصرفی لازم برای تعمیر چیلر به عهده مشتری است.
 7. با امضای قرارداد و تأمین مواد مصرفی، تعمیرات چیلر آغاز می‌شود و به اجرای پروژه طبق قرارداد پیش می‌رود. در این مرحله، تعمیرکاران ما با استفاده از دانش و تجربه خود، چیلر را تعمیر می‌کنند و به کارکرد دوباره آن می‌پردازند.

روند تعمیر چیلر چگونه است؟

وظایف یک تعمیرکار چیلر چیست؟

تعمیرکاران چیلر مسئولیت اصلاح خرابی‌ها و عملکرد نامناسب چیلرها را برعهده دارند. این وظیفه شامل تعمیر و نگهداری مناسب انواع چیلرها است. یکی از اهم وظایف آنها تعمیر و مرمت این سیستم‌ها در کمترین زمان ممکن است. آنها باید از طریق تعیین علت خرابی، اطلاعات لازم را در مورد مشکل جمع‌آوری کنند و سپس با استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب، خرابی را برطرف نمایند.

یکی از سیاست‌های مهم تعمیرکار چیلر، تلاش برای تعمیر در مقابل تعویض است. برخی قطعات چیلرها قابل تعمیر هستند و با اصلاح آنها، می‌توان عمر این دستگاه‌ها را افزایش داد. لذا، تعمیرکاران باید قبل از تصمیم به تعویض قطعات، تلاش کنند تا آنها را تعمیر نمایند.

البته در مواردی که قطعاتی از چیلر به پایان عمر خود رسیده و تعمیر آنها مقرون به صرفه نیست، تعمیرکاران باید این قطعات را با قطعات اصلی جدید جایگزین کنند. این کار ممکن است منجر به بهبود عملکرد و کارایی چیلر شود.

تعمیرکاران باید توانایی تعمیر انواع چیلرها را داشته باشند. همه چیلرها با روش‌ها و سیستم‌های متفاوتی کار می‌کنند و هر یک نیاز به تجربه و دانش خاصی دارند. در نتیجه، تعمیرکاران باید توانایی درک و تعمیر این تفاوت‌ها را داشته باشند.

در نهایت، یکی از وظایف تعمیرکاران چیلر انجام تعمیرات در محل است. زمانی که چیلر خراب شده، ارسال آن به کارگاه تعمیراتی ممکن است وقت و هزینه زیادی را به همراه داشته باشد. بنابراین، تعمیرکاران باید توانایی انجام تعمیرات در محل را داشته باشند تا به سرعت و به صورت موثر مشکل را حل کنند.

وظایف یک تعمیرکار چیلر چیست؟

هزینه تعمیر چیلر چقدر است؟

هزینه تعمیر چیلر به تعداد و نوع خدماتی که مورد نیاز است، بستگی دارد. برخی از خدمات ممکن است شامل تعمیر قطعه خاصی، تعویض قطعات، شستشوی فیلترها، تعویض روان کننده‌ها و یا بهبود کارایی سیستم باشند. همچنین، نیاز به تعمیرات اضطراری در طول برخی ساعات شبانه‌روز یا در تعطیلات ممکن است هزینه را افزایش دهد.

تعمیر چیلر ممکن است شامل هزینه قطعات یدکی، هزینه نیروی کار، هزینه تجهیزات و ابزار لازم و هزینه سفارشی سازی برای تعمیر چیلر باشد. همچنین، این هزینه ممکن است شامل هزینه مراجعه به محل در صورت نیاز به تعمیرات در محل باشد. در برخی موارد، با تشخیص تعمیرکار چیلر احتمالا نیاز به تعمیرات مکمل مانند تعویض سیستم تهویه، سیستم گرمایش یا سیستم آب گرم کننده نیز لازم است. این مسئله هم می‌تواند هزینه سرویس چیلر یا تعمیر آن را افزایش دهد.

به طور کلی، برای تعیین هزینه تعمیر چیلر، مشتری باید با کارشناس تعمیر و عیب یابی تماس بگیرد تا او به بررسی چیلر بپردازد و پس از آن میزان خسارت و مشکلات موجود را تشخیص داده و هزینه تعمیر را تعیین کند.

کلام آخر

در این فرصت سعی کردیم شما را با ضرورت تعمیر چیلر و اهمیت همکاری با متخصصان آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که سرویس دوره‌ای چیلر باعث می‌شود خرابی‌های کمتری را تجربه کنیم. همچنین چیلرها دستگاه‌های پیچیده‌ای هستند و تعمیر آنها باید زیر نظر کسانی انجام شود که توانایی تشخیص خرابی‌های این دستگاه را دارند.

به همین دلیل در مجموعه گروه مهندسی برکه کنار شما هستیم تا با همکاری متخصصان امر، روش مناسب تعمیر و حتی سرویس چیلر خود را پیدا کنید. برای برقراری ارتباط با کارشناسان ما کافی است از پل‌های ارتباطی معرفی شده استفاده کرده و توضیحاتی در مورد مسئله پیش آمده به آنها ارائه نمایید.

وقتی کمپرسور چیلر روشن نمی‌شود نیاز به تعمیر دارد؟

بله. روشن نشدن کمپرسور چیلر باید توسط متخصصان مورد بررسی قرار بگیرد.

تعمیر چیلر چقدر طول می‌کشد؟

بسته به میزان خرابی این مدت زمان می‌تواند از 1 روز تا 1 ماه متفاوت باشد.

قیمت تعمیر چیلر چقدر است؟

تعمیرکاران چیلر پس از بررسی مشکلات دستگاه تمام هزینه مورد نیاز را به شما اعلام می‌کند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز : 43

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *