loader image

عایق پشت بام سفید

خانه | خدمات پشت بام | عایق پشت بام سفید

فهرست مطالب

عایق پشت بام سفید

اهمیت عایق کاری و آب بندی پشت بام بر کسی پوشیده نیست. در صورتی که این موضوع نادیده یا سهل‌انگارانه گرفته شود، خسارات سنگینی ساختمان را تهدید خواهند کرد. عایق پشت بام سفید از جمله روش‌هایی است که برای عایق‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از عایق سفید پشت بام چیست؟ این عایق چه ویژگی‌ها و مزایایی نسبت به سایر عایق‌ها دارد؟ هزینه نهایی نصب و اجرای عایق سفید چقدر خواهد بود؟ در این مطلب سعی داریم به این پرسش‌ها پاسخ بدهیم.

تعریف عایق پشت بام سفید

عایق‌هایی که برای پشت بام استفاده می‌شوند، فقط کاربرد جلوگیری از نفوذ آب ندارند. از این عایق‌ها می‌توان برای کاهش جذب حرارت نیز استفاده کرد. به هر حال پشت بام‌ها در معرض تابش مستقیم نور آفتاب به صورت طولانی مدت هستند. به همین دلیل در صورت عدم وجود عایق، حرارت و گرما را به داخل منتقل می‌کنند. این موضوع به خصوص در تابستان برای ساکنین آپارتمان بسیار اذیت‌کننده خواهد بود.

عایق پشت بام سفید نوعی عایق است که روی سطح پشت بام قرار می‌گیرد. با قرارگیری این عایق روی پشت بام، جذب حرارت نور خورشد به حداقل می‌رسد.

بافت عایق‌های پشت بام سفید از نوعی است که بازتاب بالایی دارد. بازتاب بالای این عایق‌ها، باعث می‌شود تا جذب انرژی کمتری هم از خورشید داشته باشند. به این ترتیب با نصب آنها، دمای کلی سطح پشت بام هم کمتر می‌شود.

نصب عایق پشت بام سفید، باعث می‌شود که دمای داخل ساختمان کمتر شده و نیاز به سیستم‌های خنک‌کننده و تهویه‌کننده نیز کاهش یابد. همه این مسائل روی کاهش هزینه‌های ساختمان هم تاثیر می‌گذارند. استفاده از این عایق‌ها به افزایش و بهبود زندگی آرام ساکنین ساختمان‌ها کمک می‌کند. همچنین به افزایش عمر و مقاومت پشت بام در برابر تغییرات جوی کمک خواهد کرد.

این نوع عایق‌ها ترکیبی از پلی اورتان، اپوکسی و … هستند که کیفیت بالایی هم دارند. با توجه به این که عایق‌های سفید بام از رزین‌های اکریلیک ساخته می‌شوند، انعطاف‌پذیری یا خاصیت الاستیکی بالایی دارند.

تماس با برکه

اهمیت استفاده از عایق پشت بام سفید چیست؟

همانطور که می‌دانید، پشت بام‌ها ازجمله آسیب‌پذیرترین نقاط در ساختمان‌ها محسوب می‌شوند. دلیل این امر قرارگیری آنها در معرض تابش نور مستیم خورشید، بارش باران و برف و … است. در صورتی که سطح پشت بام مقاومت لازم را نداشته باشد، آسیب‌های زیادی بر ساختمان وارد خواهد شد. برای افزایش مقاومت پشت بام در برابر عوامل یادشده، باید به عایق‌بندی و ایزولاسیون پرداخت. عایق سفید پشت بام با داشتن خواص الاستیکی و انعطاف‌پذیری بالا، مقاومت خوبی در برابر نور خورشید و رطوبت دارد.

در صورت عدم استفاده از این عایق، هم رطوبت به داخل خانه نفوذ خواهد کرد و هم حرارت ساختمان بیشتر می‌شود. رنگ سفید این عایق‌ها، عامل تعیین‌کننده‌ای در خنک نگه‌داشتن ساختمان دارد. از عایق سفید نه تنها برای سطح پشت بام، بلکه برای آب بندی بخش‌های دیگر ساختمان هم استفاده می‌کنند. به این ترتیب عایق‌های سفید مزایا و کارایی بسیار زیادی دارند.

ویژگی‌ های عایق پشت بام سفید

یکی از دلایل اصلی استقبال از این نوع عایق‌ها، ویژگی‌ها و کارایی آنهاست. این ویژگی‌ها کدامند؟ شناخت ویژگی‌های عایق سفید پشت بام به درک اهمیت استفاده از آنها هم کمک زیادی خواهد کرد. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این عایق‌ها را بررسی می‌کنیم.

1. جلوگیری از گرمایش داخل ساختمان

وجود حرارت در ساختمان تا حدودی طبیعی است، اما وقتی بیش از اندازه شود، آزاردهنده خواهد بود. این عایق‌ها جذب نور خورشید را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. به این ترتیب حرارت و دمای داخلی ساختمان هم کاهش پیدا می‌کند. در دراز مدت نیاز به استفاده از وسایل سرمایشی در فصول گرم هم کمتر می‌شود و هزینه‌ها کاهش می‌یابند.

2. منعکس کردن نور خورشید

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های عایق پشت بام سفید، انعکاس نور خورشید است. در واقع این ویژگی به دلیل مواد و رنگ به کار رفته در این عایق است. به همین دلیل نور خورشید را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد. دلیل اصلی کاهش دمای داخلی ساختمان هم همین ویژگی است.

3. کاهش هزینه‌های مصرف انرژی

همانطور که اشاره کردیم، استفاده از این نوع عایق‌ها به کاهش دمای داخل ساختمان کمک می‌کند. به همین دلیل نیاز به استفاده از سیستم‌های سرمایشی در فصول گرم هم کمتر می‌شود. همین ویژگی باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های ناشی از آن خواهد شد.

4. مقاومت مناسب

عایق سفید پشت بام، مقاومت بسیار مناسبی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد. به همین دلیل در هر فصلی قابلیت استفاده دارند. این قابلیت عایق سفید باعث می‌شود تا عمر مفید طولانی‌تری هم داشته باشند.

5. نصب ساده و آسان

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی این عایق‌ها، نصب ساده و راحت آنهاست. نصب این عایق‌ها توسط متخصص و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. به این ترتیب نیازی نیست نگران هزینه‌ها و زمان نصب عایق سفید پشت بام باشید.

6. پوشش یکدست

این عایق‌ها از نظر ظاهری هم وضعیت مناسبی دارند. عایق پشت بام سفید، سطح پشت بام را به صورت یکدست و یکنواخت می‌پوشاند. این ویژگی باعث می‌شود تا یک لایه متمرکز و محافظت‌کننده ایجاد شود.

عایق سفید پشت بام چه کاربردهایی دارد؟

عایق سفید پشت بام چه کاربردهایی دارد؟

استفاده از این عایق‌ها به کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه‌ها و افزایش آسایش ساکنین ساختمان کمک زیادی می‌کند. البته این عایق‌ها کارایی بسیار بیشتری دارند. از عایق سفید پشت بام در موارد مختلفی استفاده می‌کنند. در ادامه برخی از مهم‌ترین کاربردهای این عایق‌ها را معرفی خواهیم کرد.

1. ساختمان‌های مسکونی

در واقع مهم‌ترین کارایی عایق‌های سفید پشت بام، استفاده از آنها در سطح پشت بام ساختمان‌های مسکونی است. این کار باعث می‌شود تا در برابر نفوذ رطوبت و حرارت به داخل ساختمان مقاوم باشند. همچنین هزینه‌ها و مصرف انرژی هم کاهش پیدا می‌کند.

2. ساختمان‌های صنعتی

همانطور که می‌دانید، کارخانه‌ها، سوله‌ها و انبارها، دارای محصولاتی هستند که باید در برابر عوامل محیطی محافظت شوند. استفاده از عایق پشت بام سفید، این مهم را پیاده‌سازی می‌کند. استفاده از این عایق‌ها برای ساختمان صنعتی، باعث می‌شود تا دمای داخلی ساختمان کمتر شود. به این ترتیب علاوه‌بر محافظت از محصولات در برابر گرما، هزینه‌های تهویه و سیستم سرمایش هم کاهش پیدا می‌کند.

3. ساختمان‌های اداری و تجاری

این نوع ساختمان‌ها هم به عایق مقاوم نیاز دارند تا حرارت به داخل ساختمان نفوذ نکند. عایق سفید پشت بام، باعث کاهش انرژی مصرفی در ساختمان‌های اداری و تجاری می‌شود. اغلی این نوع ساختمان‌ها برای کاهش هزینه‌ها به استفاده از این عایق روی می‌آورند.

4. ساختمان‌های دولتی و عمومی

لزوم کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های جاری در ساختمان‌های دولتی و عمومی، مسئولین را به استفاده از عایق پشت بام سفید ترغیب کرده است. استفاده از این عایق در ساختمان‌های دولتی، باعث می‌شود تا کارکنان و مراجعه‌کنندگان احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

5. ساختمان‌های پتروشیمی

حرارت خورشیدی بیش از اندازه در صنایع پتروشیمی بسیار خطرناک است. به همین دلیل از عایق سفید برای جلوگیری از حرارت خورشیدی استفاده می‌کنند. این عایق‌ها باعث حفظ دمای ایده‌آل در ساختمان‌های پتروشیمی می‌شوند.

معرفی انواع عایق سفید پشت بام

شناخت انواع عایق‌های سفید پشت بام به انتخاب گزینه مناسب کمک خواهد کرد. به طور کلی این نوع عایق‌ها به دو دسته اکریلیک و پلیمری تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و مشخصات خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی این دو نوع عایق خواهیم پرداخت.

1. عایق اکریلیک

از انواع عایق پشت بام سفید هستند که مقاومت بسیار بالایی در شرایط آب و هوایی مختلف دارند. عایق‌های اکریلیک خاصیت الاستیسیته دارند و منعطف هستند. به همین دلیل دچار ترک‌خوردگی و درز پیداکردن نخواهند شد. از ویژگی‌های مهم عایق‌های اکریلیک، می‌توان به اجرای ساده و راحت آنها اشاره کرد. عایق اکریلیک را می‌توان با استفاده از قلم‌مو یا دستگاه‌های پاششی روی سطوح به کار برد.

همانطور که اشاره شد، هدف اصلی از به‌کارگیری این نوع عایق‌ها، جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید است. عایق‌های اکریلیک از این نظر مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه ماوراءبنفش خورشید دارند. به این ترتیب رنگ آنها هم به مرور زمان دچار تغییر نخواهد شد. همچنین در برابر انبساط و انقباض هم بسیار مقاوم هستند.

با وجود مزایای زیاد این نوع عایق‌ها، نمی‌توان از کنار معایب جزئی آنها هم به سادگی عبور کرد. عایق‌های اکریلیک در صورت تماس با پوست بدن، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بار خواهند آورد. همچنین نباید آنها را به هیچ عنوان تنفس کرد.

2. عایق پلیمری یا پودری

نوع دیگری از عایق‌های سفید پشت بام هستند که از مواد پلیمری تولید می‌شوند. عایق‌های پلیمری را می‌توان بدون داشتن هیچ خطری به صورت سرد مورد استفاده قرار داد. با توجه به این که بر پایه آب ساخته شده‌اند، غیرقابل اشتعال هستند. با اجرای این عایق‌ها روی سطح پشت بام، انقباض و انبساط سقف هم کنترل خواهند شد و ترک‌خوردگی ایجاد نخواهد شد.

عایق پلیمری در برابر نفوذ رطوبت و نم بسیار نفوذناپذیر هستند. همچنین مواد شیمیایی و مضر را از خود عبور نمی‌دهند. از مزایای مهم عایق‌های پلیمری، می‌توان به نازک بودن و وزن بسیار کم آنها اشاره کرد. این عایق‌ها با محیط‌زیست سازگاری بالایی دارند و در برابر اشعه خورشید و سایر عوامل محیطی هم مقاوم هستند. عایق پودری یا پلیمری، گزینه مناسبی برای پوشش تعمیری لایه‌های زیرین محسوب می‌شود.

آشنایی با نحوه اجرای عایق پشت بام سفید

آشنایی با نحوه اجرای عایق پشت بام سفید

اجرای صحیح عایق اهمیت بسیار زیادی دارد. برای پیاده‌سازی این نوع عایق روی سطح پشت بام، باید به نوع سطح پشت بام و شکل عایق هم توجه داشت. به طور کلی اجرای این نوع عایق‌ها در چند مرحله به شرح زیر انجام می‌شود.

مرحله اول؛ آماده‌سازی سطح

ابتدا سطح پشت بام که نیازمند عایق‌کاری است، باید کاملا تمیز و عاری از آلودگی شود. این کار باعث می‌شود تا اجرای عایق به بهترین شکل و بدون هیچ مشکلی انجام شود. در این مرحله باید از پاکسازی نقاط ضعیف‌تر پشت بام اطمینان حاصل شود.

مرحله دوم؛ آماده‌سازی عایق

حالا نوبت به آماده کردن عایق پشت بام سفید می‌رسد. برای آماده‌سازی عایق‌ها دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد که باید طبق آن پیش رفت. ممکن است عایق به افزودنی، ترکیب، تقویت‌کننده و … نیاز داشته باشد که همه آنها باید رعایت شوند.

مرحله سوم؛ نصب کردن عایق

برای نصب عایق که اصلی‌ترین مرحله اجرای عایق هم محسوب می‌شود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. از روش‌هایی، مثل اسپری، رول، محلول و … برای نصب عایق سفید پشت بام استفاده می‌شود. مهم‌ترین نکته در این مرحله، اجرای صحیح عایق به صورت یکدست و یکنواخت، بدون شکستگی و ترک‌خوردکی است.

مرحله چهارم؛ تثبیت عایق

بعد از نصب عایق پشت بام سفید، نوبت به اطمینان از نصب صحیح آن می‌رسد. ممکن است در این مرحله از پیچ و مهره یا انواع چسب هم استفاده شود. به هر ترتیب باید عایق نصب شده به صورت کامل و صحیح اجرا شود.

مرحله نهایی؛ تست عایق

حالا باید عایق نصب‌شده از همه نظر مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت نیاز باید اتصالات و جوش‌های عایق، تجدید شوند. عایق سفید پشت بام باید در برابر عوامل محیطی و جوی کاملا مقاوم باشد. بهتر است برای اجرای عایق از متخصصان این حوزه استفاده شود. این متخصصان از دستورالعمل‌های مشخصی برای نصب عایق بهره می‌گیرند.

معرفی برخی از مهم‌ترین مشخصات شیمیایی و فیزیکی عایق پشت بام سفید

انواع عایق سفید پشت بام، ممکن است مشخصات فیزیکی و شیمیایی متفاوتی هم داشته باشند. این تفاوت اغلب به دلیل مواد به کار رفته در آنهاست. برخی از مهم‌ترین مشخصات فیزیکی و شیمیایی عایق‌های سفید پشت بام به شرح زیر هستند:

 • پوشش یکنواخت: یکی از مهم‌ترین خصوصیات فیزیکی عایق سفید پشت بام، ایجاد پوشش یکنواخت و یکدست است. به این ترتیب از ترک‌خوردگی و شکستگی سطح پشت بام و نفوذ رطوبت و … جلوگیری می‌شود.
 • رنگ سفید: از دیگر ویژگی‌های عایق پشت بام سفید، رنگ سفید آن است که باعث می‌شود تا نور بازتاب بهتری داشته باشد. به این ترتیب نور جذب نمی‌شود و حرارت به داخل ساختمان منتقل نخواهد شد.
 • مقاومت شیمیایی: اگر مقاومت شیمیایی عایق سفید مناسب نباشد، عوامل محیطی، مثل آلودگی هوا، مواد شیمیایی، اشعه UV و … روی آن تاثیر منفی خواهند گذاشت.
 • مقاومت مکانیکی: گاهی ممکن است نیروهای خارجی، باعث ایجاد فشار بر سطح پشت بام شوند. در صورتی که عایق سفید مقاومت فیزیکی مناسبی داشته باشد، سطج پشت بام از این فشارها در امان خواهد بود.
 • مقاومت در برابر آب و حرارت: ازجمله ویژگی‌های فیزیکی عایق پشت بام سفید، مقاومت مناسب در برابر نفوذ حرارت و آب است. به این ترتیب از اثرات مخرب رطوبت و حرارت هم در امان خواهند بود.
 • عمر مفید: عایق‌های سفید پشت بام، باید عمر مفید طولانی داشته باشند. این عمر مفید طولانی باعث می‌شود تا در برابر عوامل زیست محیطی مقاومت بالایی نشان دهند. به این ترتیب نیاز به تعویض مکرر عایق هم کمتر خواهد شد.
 • انعطاف بالا: در صورتی که عایق سفید پشت بام انعطاف‌پذیری مناسبی نداشته باشد، نمی‌تواند سازگاری مناسبی با تغییرات آب و هوایی و ترک‌خوردگی و … داشته باشد.

مزایای عایق پشت بام سفید کدامند؟

مزایای عایق پشت بام سفید کدامند؟

نصب و اجرای صحیح عایق‌های سفید پشت بام، مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. آشنایی با مزایای این عایق‌ها به خرید عایق سفید مناسب کمک زیادی خواهد کرد. برخی از مهم‌ترین مزایای نصب عایق‌های سفید، عبارتند از:

 • استحکام و مقاومت بالا در برابر انواع تغییرات جوی
 • قابلیت سرویس و تعمیر ساده در صورت آسیب‌دیدگی
 • مقاومت مناسب در برابر نفوذ مواد شیمیایی
 • اجرا و نصب آسان و راحت
 • مقاومت در برابر اشعه‌های خورشید
 • عدم جذب گرد و غبار و آلودگی‌ها
 • جلوگیری از انتقال حرارت به داخل ساختمان
 • مقاومت بالا در برابر ترک‌خوردگی و شکستن
 • وزن بسیار سبک و ضخامت کم
 • طول عمر بالا
 • چسبندگی به تمامی سطوح، اعم از افقی، عمودی و شیب‌دار
 • خنک نگه‌داشتن سطوح در فصل تابستان
 • مقاومت در برابر نفوذ آب و رطوبت

نکات مهمی که قبل از اجرای عایق پشت بام سفید باید رعایت شوند

همانطور که اشاره کردیم، اجرای صحیح این عایق‌ها اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر اشتباهی صورت بگیرد، پوشش‌دهی به صورت مناسب انجام نخواهد شد. برخی از مهم‌ترین نکات قبل از نصب عایق سفید پشت بام به شرح زیر هستند:

 • پاکسازی کامل و شستشوی سطح موردنظر از هر نوع آلودگی و گرد و غبار
 • ترمیم و پرکردن بخش‌های فرورفته با پلیمر یا سیمان
 • ترمیم تمام قسمت‌های آسیب‌دیده و پوسته‌شده
 • پوشاندن دور لوله‌ها، نورگیر، هواکش و … با استفاده از پلی‌استر
 • چسباندن ایزوگام‌های جداشده از پشت بام و صاف کردن آنها
 • عدم نیاز به استفاده از پرایمر بر روی سطوح چوبی، پلی اورتان و فلزی

برخی از شرایط نگهداری و محافظت از عایق پشت بام سفید

اگر از عایق پشت بام به صورت صحیح و با دقت محافظت شود، عمر مفید بیشتری پیدا خواهد کرد. برخی از شرایطی که باعث افزایش طول عمر عایق‌ها می‌شوند، عبارتند از:

 • تمیز کردن: بعد از عایقکاری پشت بام با عایق سفید، باید سطح آن تمیز و خشک نگهداری شود. بهتر است سطح عایق از هر گونه گرد و غبار و آلودگی پاکسازی شود تا عملکرد مناسبی داشته باشد.
 • حفظ محیط مناسب: محیط عایق پشت بام سفید، باید از هر نظر شرایط مناسبی داشته باشد. برای مثال عایق باید از قرارگیری در معرض مواد شیمیایی و مواد خورنده در امان باشد. در واقع عایق باید در محیطی باشد که با عوامل مختلف تداخل نداشته باشد.
 • جلوگیری از آسیب‌های فیزیکی: عایق نباید در معرض شکستگی، ترک‌خوردگی و هر نوع ضربه دیگر قرار بگیرد. به همین منظور دقت لازم در فرایند نصب و اجرای عایق باید به کار گرفته شود.
 • رعایت دستورالعمل‌های تولیدکننده: سازنده‌های عایق پشت بام سفید، دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌هایی را برای اجرای صحیح این محصول ارائه می‌دهند. مطالعه این دستورالعمل‌ها به نگهداری بهتر از عایق در شرایط مختلف کمک زیادی خواهد کرد.
 • استفاده از متخصصان این حوزه: به هر حال در هر حوزه‌ای باید از متخصص آن استفاده کرد. در صورتی که افراد مبتدی عایق سفید پشت بام را نصب و اجرا کنند، احتمال آسیب‌دیدگی آن هم افزایش پیدا می‌کند.
 • دمای مناسب محیط کار جهت اجرای عایق سفید بام: برای اجرای عایق سفید بام، باید دمای محیط کار مناسب باشد. دمای مناسب محیط کار جهت اجرای عایق سفید بام، بین 5 تا 40 درجه سانتی گراد است. در دمای پایین تر از 5 درجه سانتی گراد، عایق سفید بام به خوبی خشک نمی شود و ممکن است ترک بخورد. در دمای بالاتر از 40 درجه سانتی گراد، عایق سفید بام ممکن است حالت چسبندگی خود را از دست بدهد و به خوبی به سطح زیرین نچسبد.

  علاوه بر دمای محیط کار، عوامل دیگری نیز می توانند بر کیفیت اجرای عایق سفید بام تأثیر بگذارند. برخی از این عوامل عبارتند از:

  • رطوبت محیط کار

  رطوبت محیط کار نیز باید در حد مناسب باشد. رطوبت بیش از حد، می تواند باعث کاهش چسبندگی عایق سفید بام شود.

  • میزان تهویه هوا

  تهویه هوا نیز باید مناسب باشد. تهویه هوا نامناسب، می تواند باعث افزایش رطوبت محیط کار شود.

  • میزان صافی سطح زیرین

  سطح زیرین باید کاملاً صاف و تمیز باشد. وجود ناهمواری در سطح زیرین، می تواند باعث کاهش کیفیت اجرای عایق سفید بام شود.

  • شرایط آب و هوایی

  شرایط آب و هوایی نیز می تواند بر کیفیت اجرای عایق سفید بام تأثیر بگذارد. در هوای بارانی یا برفی، اجرای عایق سفید بام توصیه نمی شود.

  با رعایت نکات فوق، می توان از کیفیت اجرای عایق سفید بام اطمینان حاصل کرد.

قیمت عایق سفید پشت بام

قیمت عایق سفید پشت بام

با توجه به این که هزینه‌های عایق‌کاری و آب بندی ساختمان بسیار بالا هستند، اطلاع از هزینه کلی آنها خالی از لطف نخواهد بود. اولین نکته مهم در خصوص عایق پشت بام سفید، قیمت و هزینه کلی مناسب آنها نسبت به سایر روش‌های عایق‌کاری رایج و سنتی است.

عوامل زیادی روی قیمت عایق سفید موثرند. ازجمله این عوامل می‌توان به مواد به کار رفته در این عایق‌ها اشاره کرد. همچنین مساحت سطح پشت بام هم روی هزینه کلی اجرای عایق سفید تاثیرگذار است. هر چقدر مساحت پشت بام بیشتر باشد، عایق بیشتر و در نتیجه دستمزد بیشتری را هم در پی خواهد داشت.

فروش عایق سفید پشت بام در سطل‌های 4، 10 و 20 کیلوگرمی انجام می‌شود. در صورتی که بسته‌بندی اولیه در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد تا یک سال سالم باقی می‌ماند. عایق پشت بام سفید به صورت 2 تا 2.5 کیلوگرم در هر متر مربع اجرا می‌شود.

کلام پایانی

عایق پشت بام سفید یکی از روش‌های عایق‌بندی پشت بام محسوب می‌شود. استفاده از این عایق‌ها به جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید کمک زیادی می‌کند. به هر حال پشت بام ساختمان، باید علاوه‌بر نفوذناپذیری در برابر رطوبت و … در برابر حرارت هم غیرقابل نفوذ باشد. عایق سفید یکی از محصولاتی است که به بهترین شکل، حرارت ناشی از تابش نور مستقیم خورشید را خنثی می‌کند. به این ترتیب دمای داخلی ساختمان‌ها کاهش پیدا می‌کند و در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی خواهد شد.

اجرا و نصب صحیح این عایق‌ها، نیاز به استفاده از سیستم‌های سرمایشی در فصول گرم را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. این موضوع به صرفه‌جویی در هزینه‌ها هم کمک خواهد کرد. گروه مهندسی برکه با سال‌ها تجربه موفق در این زمینه در کنار شماست تا انواع عایق بندی پشت بام را با بهترین متریال موجود اجرا کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

اهمیت استفاده از عایق پشت بام سفید چیست؟

این عایق‌ها با جلوگیری از نفوذ حرارت، باعث کاهش دمای داخلی ساختمان می‌شوند.

شرایط نصب عایق سفید پشت بام چگونه است؟

سطح موردنظر برای نصب عایق سفید، باید از هر نوع آلودگی و گرد و غبار پاکسازی شود.

هزینه خرید و نصب عایق پشت بام سفید چقدر است؟

هزینه کلی اجرای این نوع عایق‌ها به عوامل مختلفی، ازجمله مواد سازنده آنها بستگی دارد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد امتیاز : 53

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *