loader image

آب بندی استخر ویلا

خانه | خدمات آب بندی استخر | آب بندی استخر ویلا

فهرست مطالب

آب بندی استخر ویلا

امروزه در بسیاری از خانه‌های ویلایی و باغ‌ها از استخر استفاده می‌شود. استخرها باید آب و دمای مطلوبی داشته باشند. برای این که آب به هدر نرود و دمای آب هم در حالت مطلوب باقی بماند، باید آب بندی انجام بشود. آب بندی استخر ویلا به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. این روش‌ها کدامند و چه ویژگی‌هایی دارند؟ در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

تماس با برکه

اهمیت آب بندی استخر ویلا

اغلب ویلاها دارای استخرهای بزرگ یا کوچک هستند. این استخرها باید در تمام فصول سال، آماده استفاده باشند. دیواره استخرها ممکن است در اثر برخورد آب و قرارگیری دائم در معرض رطوبت دچار تخریب شوند. به همین دلیل دیواره‌ها باید کاملا آب بندی شوند تا جلوی تخریب آنها گرفته شود. اغلب استخرها از سیمان ساخته شده‌اند. آب بندی باید به نحوی باشد که کاملا نشت آب را متوقف کند. دلیل این امر نفوذپذیر بودن سیمان‌هاست که راه را برای نفوذ آب باز می‌گذارند.

آب بندی استخر ویلا

به هر حال آب بندی استخر ویلا، برای جلوگیری از تخریب سازه استخر ضروری است. البته انتخاب روش صحیح آب بندی هم اهمیت زیادی دارد. در صورتی که آب بندی به بهترین شکل اتفاق بیفتد، احتمال تخریب سازه در اثر یخ‌زدگی، ترک‌خوردگی و … به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. همین موضوع به افزایش طول عمر استخر ویلا کمک خواهد کرد.

برای آب بندی استخر ویلا از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. هر کدام از این روش‌ها، متریال و شیوه اجرایی متفاوتی هم دارند. انتخاب روش آب بندی استخر به شرایط، موقعیت و نوع سازه بستگی دارد. برای مثال هر کدام از استخرهای بتنی، آجری، فایبرگلاس و … با روش متفاوتی آب بندی می‌شوند. از دیگر عوامل تاثیرگذار در انتخاب روش آب بندی، می‌توان به حجم و عمق استخر اشاره کرد.

آب بندی استخر ویلا با ایزوگام امکان‌پذیر است؟

ایزوگام یکی از بهترین روش‌های آب بندی در شرایط مختلف محسوب می‌شود. از ایزوگام علاوه‌بر پشت بام‌ها در سطوح دیگر هم استفاده می‌کنند. ایزوگام یک روش عایق بندی رطوبتی است و بهتر است از آن برای آب بندی استخر استفاده نشود. استفاده از ایزوگام برای عایق بندی پشت بام و سرویس بهداشتی مفیدتر است. به دلیل این که در استخرها آب به صورت دائم وجود دارد، استفاده از ایزوگام مناسب نخواهد بود. در اصل ایزوگام برای نگهداری از آب به صورت طولانی مدت طراحی و تولید نشده است.

با توجه به این که آب در استخرها به صورت دائمی وجود دارد، بهتر است از روش‌هایی استفاده شود که برای طولانی مدت مناسب هستند. اگر از ایزوگام برای آب بندی استخر ویلا استفاده شود، پیوند کاملی بین بدنه و متریال ایزوگام برقرار نمی‌شود. همین امر به مرور باعث تخریب استخر خواهد شد. با تمام این اوصاف می‌توان به این نتیجه رسید که استفاده از روش‌های به روز و مدرن، کارایی بیشتری نسبت به ایزوگام خواهد داشت.

منظور از فشار مثبت و منفی در آب بندی استخر ویلا چیست؟

دو اصطلاح رایج در مورد آب بندی استخر وجود دارد که آشنایی با آنها خالی از لطف نخواهد بود. این دو اصطلاح، فشار مثبت و فشار منفی هستند. منظور از فشار مثبت، فشاری است که سیال درون ظرف یا محفظه به دیواره‌های داخلی وارد می‌کند. در این حالت سیال تمایل به نفوذ درون دیواره دارد. در صورتی که از آب بندی فشار مثبت استفاده شود، دیواره‌های داخلی از نظر عدم آسیب‌دیدگی تضمین می‌شوند. روش آب بندی فشار مثبت، یکی از بهترین روش‌های آب بندی سازه‌های بتنی محسوب می‌شود.

فشار منفی هم به فشاری گفته می‌شود که سیال‌های خارج از ظرف یا محفظه به دیواره‌های بیرونی وارد می‌کنند. این فشار اغلب در سازه‌های زیرزمینی در مناطق با سطح آب زمین بسیار بالا، قابل مشاهده است. برای جلوگیری از نفوذ سیالات و تخریب دیواره‌های خارجی در این حالت از آب بندکننده‌های فشار منفی استفاده می‌شود.

انواع روش‌های آب بندی استخر ویلا

معرفی روش‌های مختلف آب بندی استخر

همانطور که اشاره شد، برای آب بندی استخر ویلا، روش‌های متفاوتی وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. انتخاب یکی از این روش‌ها هم به عوامل مختلفی، ازجمله سازه استخر و موقعیت آن بستگی خواهد داشت. در ادامه برخی از مهم‌ترین روش‌های آب بندی استخر را بررسی خواهیم کرد.

1. آب بندی استخر با مواد پودر نفوذگر و کریستال‌شونده

معمولا از این روش برای استخرهای بتنی استفاده می‌کنند. استفاده از پودر کریستال‌شونده و پودر نفوذگر، یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های آب بندی استخر ویلا محسوب می‌شود. این مواد نفوذ بسیار خوبی به نقاط عمیق بتن دارند. به این ترتیب می‌توانند به خوبی از دیواره‌های استخر محافظت کنند. برای اجرای این روش، پودر را با آب مخلوط می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا پودر به ماده‌ای قوی و موثر برای نگهداری از استخر تبدیل شود. بهتر است افراد حرفه‌ای و متخصص اجرای این روش را برعهده بگیرند.

2. آب بندی استخر با استفاده از خمیر

اغلب شکاف‌های بزرگ و کوچکی که در دیواره‌های استخر ایجاد می‌شوند به دلیل ایجاد فشارهای هیدرواستاتیک هستند. استفاده از خمیرهای مخصوص عایق‌بندی، یکی از روش‌های مقابله با ایجاد شکاف‌هاست. خمیر را از ترکیب پودر مخصوص پلیمری و رزین پلیمری به دست می‌آورند. به این ترتیب قدرت نفوذناپذیری بسیار زیادی به خود می‌گیرد. در صورتی که استخر کاملا خشک نباشد هم می‌توان از خمیر برای آب بندی استفاده کرد. استفاده از این روش هم از نظر اقتصادی تا حدود زیادی بصرفه خواهد بود.

3. آب بندی استخر با استفاده از پودرهای پلیمری

پودر پلیمر را می‌توان یکی از بهترین روش‌ها برای محافظت از استخرها عنوان کرد. در این روش آب بندی استخر ویلا، ابتدا باید استخر کاملا خالی و خشک شود. پودر پلیمری باید به میزان مناسب با آب مخلوط شود. بعد از آن نوبت به اجرای پودر پلیمری می‌رسد. بهتر است این کار توسط متخصص انجام شود. آب بندی استخر با پودرهای پلیمری دو بار انجام می‌شود. بعد از گذشت 24 ساعت از آب بندی، می‌توان از استخر به صورت عادی استفاده کرد. دقت در اجرای آب بندی استخر با پودرهای پلیمری، اهمیت بسیار زیادی در جلوگیری از نشتی آب دارد.

4. آب بندی استخر با استفاده از پلیمر مایع

نوع دیگری از پلیمر به صورت مایع وجود دارد که برای آب بندی استخر ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماده اصلی این محصول از پلیمر است. ویژگی مثبت پلیمر مایع، کاربری بسیار ساده آن است. در واقع پلیمر مایع به سادگی قابل استفاده است و نیاز به آماده‌سازی خاصی ندارد.

5. آب بندی استخر با استفاده از رزین

رزین یکی دیگر از موادی است که برای آب بندی استخر ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع رزین یکی از محبوب‌ترین روش‌های آب بندی استخرهاست. رزین به دو نوع اکریلیکی و پلیمری تقسیم می‌شود که هر کدام ویژگی‌های متفاوتی دارند. برای آب بندی استخر با رزین از ترکیب سیمان و بتن استفاده می‌شود. استفاده از رزین یکی از رایج‌ترین روش‌های آب بندی انواع استخر محسوب می‌شود.

6. آب بندی استخر با استفاده از چسب آب بندی

استفاده از چسب را می‌توان یکی از ساده‌ترین روش‌های آب بندی استفاده کرد. این کار باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل درزها و شکاف‌های کاشی می‌شود. در واقع استفاده از چسب آب بندی، برای جلوگیری از نفوذ آب ضروری است. چسب آب بندی استخر بر پایه رزین و سیمان است که کیفیت بسیار بالایی هم دارد. از ویژگی‌های بارز چسب آب بندی استخر، می‌توان به مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ آب، انعطاف‌پذیری بالا و آنتی باکتریال بودن آن اشاره کرد.

7. آب بندی استخر با استفاده از چسب کاشی

یکی دیگر از روش‌های آب بندی استخر خانگی و ویلا، استفاده از چسب کاشی است. البته استفاده از چسب کاشی برای آب بندی استخر به تنهایی کافی نیست. در واقع چسب کاشی، راه‌های نفوذ آب از درزهای کاشی‌ها را کاهش می‌دهد، اما نمی‌تواند صد در صد با آن مقابله کند. به طور کلی در چسب کاشی از مواد پلیمری استفاده شده است که مقاومت بالایی دارند. این چسب‌ها اگر به صورت صحیح اجرا شوند به خوبی جلوی نفوذ آب را می‌گیرند. همین مساله به افزایش طول عمر استخر کمک زیادی می‌کند.

اجرای آب بندی استخر ویلا

8. آب بندی استخر با استفاده از چسب کاشی پرسلان

این نوع چسب کاشی از مواد معدنی و سیمان تشکیل شده است. به طور کلی از چسب کاشی پرسلان، برای موزائیک، سرامیک و انواع کاشی استفاده می‌کنند. یکی از موارد مصرف چسب کاشی پرسلان، آب بندی استخر است. چسب کاشی پرسلان خاصیت چسبندگی بسیار بالایی دارد. همچنین در برابر رطوبت بسیار مقاوم است.

اصلاح این چسب با مواد پلیمری و افزودنی انجام می‌شود تا با محیط‌زیست سازگاری داشته باشد. چسب کاشی پرسلان را برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی از کف، بسیار مناسب می‌دانند. بعد از اجرای آب بندی به وسیله چسب کاشی پرسلان، حدود یک تا دو هفته زمان می‌برد تا استخر آماده استفاده شود.

9. آب بندی استخر با استفاده از چسب بتن

چسب بتن را از مواد رزین امولوسیونی می‌سازند. هدف از به‌کارگیری این مواد، افزایش چسبندگی بتن جدید به قدیمی است. به این ترتیب نفوذپذیری آب کاهش پیدا می‌کند. استفاده از پسب بتن باعث افزایش مقاومت کششی و فشاری بتن می‌شود و از استخر در برابر یخ‌زدگی جلوگیری می‌کند. از ویژگی‌های بارز چسب بتن، می‌توان به آنتی‌باکتریال بودن آن اشاره کرد. این چسب کارایی بسیار بالایی دارد و از ویژگی‌های دیگر آن، می‌توان به افزایش مقاومت بتن در برابر ترک‌خوردگی و … اشاره کرد.

10. آب بندی استخر با استفاده از چسب کاشی دوجزئی

یکی دیگر از انواع چسب‌هایی که برای آب بندی استخر ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرند، چسب کاشی دوجزئی است. این محصول انعطاف‌پذیری و چسبندگی بسیار بالایی دارد. به همین دلیل در برابر انواع فشارهای کششی مقاومت خوبی دارد. از ویژگی‌های چسب کاشی دوجزئی، می‌توان به آنتی‌باکتریال بودن آنها اشاره کرد. از چسب کاشی دوجزئی، می‌توان برای انواع کاشی، سرامیک، سنگ‌های طبیعی و … استفاده کرد. استفاده از چسب کاشی دوجزئی به افزایش طول عمر استخر کمک زیادی می‌کند.

11. آب بندی استخر با استفاده از ورق ژئوممبران

یکی از روش‌های مدرن و رایج آب بندی استخر روباز و سایر انواع استخرها، استفاده از ورق ژئوممبران است. برای اجرای ورق ژئوممبران، باید ابتدا خاکبرداری صورت بگیرد و دیوارها به صورت شیب‌دار دربیایند. بعد از این کار، نوبت به صاف کردن کف و دیواره می‌رسد. کف و دیواره‌ها هم باید از وجود هرگونه رطوبت پاکسازی شوند. بعد از تعیین نوع چیدمان ورق‌های ژئوممبران، نوبت به برش و اتصال آنها می‌رسد. در این مرحله جوشکاری آنها به بهترین شکل انجام می‌شود و عایق مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

12. آب بندی استخر با استفاده از اندودکاری

یکی از سنتی‌ترین روش‌های آب بندی استخر ویلا، استفاده از اندودکاری است. برای اجرای اندودکاری نیاز است که سطح موردنظر کاملا صاف و پاکسازی شود. بعد از آن نوبت به ترکیب ماسه و آب می‌رسد. ملات ایجادشده را روی کف و دیوارها می‌کشند تا راه‌های نفوذ آب کاملا بسته شود. با توجه به دوام کم و ایجاد ظاهر نامناسب برای استخر، معمولا از این روش استفاده نمی‌شود.

تاثیر آب بندی استخر ویلا در حفظ دمای آب

بررسی آب بندی استخر به روش نانو

نانو یکی از فرایندهای مدرن و پیشرفته است که در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. امروزه از تکنولوژی نانو در آب بندی استخر شنا هم استفاده می‌کنند. به طور کلی دو نوع آب بندی استخر به روش نانو وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و شیوه اجرایی متفاوتی دارند. در ادامه به بررسی این دو نوع آب بندی نانو می‌پردازیم.

آب بندی به روش نانو کریستال

در این روش ابتدا نانو کریستال را با 5 برابر آب مخلوط می‌کنند تا به خوبی رقیق شود. البته قبل از اجرای این ماده، باید سطح موردنظر کاملا عاری از گرد و غبار و آلودگی شود. حالا می‌توان محلول به دست آمده را با استفاده از رول یا پیستوله، روی سطح اجرا کرد. بعد از آن نانو کریستال را با سیمان ترکیب می‌کنند تا دوباره روی سطح پیاده‌سازی شود. برای پوشش‌دهی بهتر، می‌توان از مادر رنگ اکریلیک یا پودر معدنی استفاده کرد. استفاده از نانو کریستال برای آب بندی استخر ویلا مزایای زیادی دارد که ازجمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عمر مفید بسیار بالا
 • دوام و مقاومت مناسب
 • دارای مکانیسم اثر مناسب در برابر نشت منفی آب
 • مقاومت بالا در برابر انبساط و انقباض آب
 • قابلیت اجرا روی سطوح مرطوب
 • قابلیت اجرا روی تمامی سطوح
 • قابلیت ترمیم آب بندی بدون نیاز به تخلیه استخر

آب بندی به روش ژل نانو سرامیک الاستیک

یکی دیگر از روش‌های آب بندی نانو است که هزینه بیشتری نسبت به نانو کریستال دارد. برای اجرای آب بندی ژل نانو سرامیک الاستیک هم باید ابتدا سطح موردنظر کاملا پاکسازی و صاف شود. ژل نانو سرامیک در دو مرحله با قلم‌مو روی سطح اجرا می‌شود. بعد از گذشت 24 ساعت از اجرای ژل نانو سرامیک الاستیک، می‌توان از استخر به صورت عادی استفاده کرد. از این ژل بیشتر در استخرهای سنتی استفاده می‌کنند.

آب بندی استخر ویلا و حفظ دمای آب

یکی از مسائلی که در مورد استخرها باید رعایت شود، ایجاد دمای مطلوب برای آب است. دمای آب استخر نباید بیش از حد گرم یا سرد باشد. بهترین دما برای استخرها، بین 24 تا 28 درجه است. بالا یا پایین بودن بیش از حد دمای آب استخر، علاوه‌بر ایجاد شرایط نامناسب برای شنا، باعث انبساط و انقباض هم می‌شود. همین موضوع در طولانی مدت به ایجاد ترک‌خوردگی و شکستگی دیواره‌ها منجر خواهد شد.

اجرای صحیح روش‌های آب بندی استخر ویلا، باعث می‌شود تا دمای آب استخر از طریق دیواره‌ها به بیرون درز نکند. در واقع یکی از دلایل اصلی آب بندی استخرها، حفظ دمای مطلوب آب است.

آب بندی استخر ویلا

آب بندی استخر با پرایمر چگونه انجام می‌شود؟

یکی از محصولاتی که برای آب بندی انواع استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرایمر زیرسازی است. پرایمر به افزایش استحکام و واترپروف شدن آب بند ضعیف کمک زیادی می‌کند. از این محصول ایده‌آل در چه مواردی استفاده می‌شود؟ پرایمر آب بندی استخر ویلا، برای افزایش چسبندگی سطح در هنگام رنگ‌آمیزی، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. معمولا از پرایمر برای استخرهای بزرگ که فشار هیدرولیکی بالاتری دارند، استفاده می‌کنند.

پرایمر آب بندی استخر مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد. البته باید در اجرای صحیح آن، دقت زیادی به خرج داده شود. در غیر این صورت آب بندی به خوبی انجام نمی‌شود و هزینه‌های زیادی از دست خواهند رفت.

منظور از آب بندی استخر بلوکی چیست؟

استخرهای بلوکی یکی از انواع استخرهای مورد استفاده در ویلاها هستند که هزینه کلی پایینی دارند. معمولا افراد برای باغ یا ویلای شخصی خود از استخرهای بلوکی استفاده می‌کنند. این نوع استخرها با انواع بلوک، ازجمله بلوک سیندر و … ساخته می‌شوند. بلوک سیندر یکی از انواع بلوک‌های سیمانی است که از نظر اقتصادی هم بسیار بصرفه محسوب می‌شود. معمولا برای آب بندی این نوع استخرها از آستر وینیل استفاده می‌کنند. البته روکش‌های وینیل مقاومت زیادی ندارند و با تابش مستقیم آفتاب پوسته پوسته می‌شوند. از بهترین ابزارهای آب بندی استخر بلوکی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاردک
 • برس سیمی
 • میکسر مکانیکی
 • برس نایلونی
 • فلکس سیل
 • سیمان هیدرولیک واتر استاپ
 • برس درایلوک
 • غلتک خواب
 • سمباده

نحوه آب بندی استخر بلوکی با سیمان هیدرولیک واتر استاپ

یکی از موادی که برای جلوگیری از نشتی آب استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیمان هیدرولیک واتر استاپ است. این سیمان گیرایی و چسبندگی بسیار بالایی دارد. با توجه به این که بلوک‌های سیندر بسیار شکننده هستند، استفاده از سیمان هیدرولیک واتر استاپ ضروری است. مواد سیمان هیدرولیک خیلی سریع سفت می‌شوند. برای افزایش مدت زمان سفت شدن آن، می‌توان از آب سرد استفاده کرد. هنگام اجرای این نوع آب بندی استخر ویلا، نباید دمای هوا منفی یا حتی نزدیک به صفر باشد. در غیر این صورت مواد به درستی اجرا نخواهند شد و احتمال ترک‌خوردگی افزایش پیدا می‌کند.

در اولین مرحله، باید سطح مورد نظر استخر کاملا پاکسازی شود. نواحی مدنظر باید برش داده شده و سوراخ‌های کوچکی در آنها ایجاد شوند. برای ترکیب سیمان هیدرولیک واتر استاپ با آب، باید از میکسرهای مکانیکی استفاده شود تا مخلوط به یکنواختی مطلوب برسد. بعد از آن نوبت به خشک کردن مخلوط و پر کردن سوراخ‌ها می‌رسد. در مرحله پایانی هم باید سطح با استفاده از سمباده کاملا یکدست شود.

آب بندی استخر ویلا

نحوه استفاده از فلکس سیل (Flex Seal) برای لبه‌های استخر بلوکی

فلکس سیل یکی از موادی است که برای پر کردن ترک‌های بسیار ریز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده انعطاف‌پذیری بالایی دارد و ضدآب است. معمولا از فلکس سیل برای آب بندی لبه‌های استخر استفاده می‌کنند. معمولا فلکیس سیل را در اشکال مختلفی، ازجمله اسپری، مایع و خمیر تولید می‌کنند. اجرای فلیکس سیل بسیار ساده است و به تجهیزات خاصی نیاز ندارد.

برای اجرای این نوع آب بندی استخر ویلا هم باید از تمیز بودن سطح مورد نظر اطمینان حاصل شود. برای عایق کاری استخر خانگی با فلکس سیل اسپری، باید از فاصله 20 سانتی اسپری انجام شود. بعد از گذشت 24 تا 48 ساعت، ماده استفاده شده کاملا خشک می‌شود. با تکرار اسپری فلکس سیل، تمام گوشه‌های استخر و محل اتصال کف و دیواره کاملا پوشانده می‌شود. به این ترتیب لبه‌های استخر آب بندی می‌شوند.

کلام پایانی

آب بندی استخر ویلا اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از افرادی که باغ یا ویلا دارند به دنیال پیدا کردن روشی مناسب برای آب بندی استخر خانگی هستند. برای آب بندی انواع استخر، روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در هر کدام از این روش‌ها، متریال و شیوه‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این که احتمال ترک‌خوردگی در سازه استخر بسیار بالاست، آب بندی اهمیت زیادی دارد. در صورتی که آب بندی به شکل مناسبی انجام نشود، آب به بیرون نفوذ می‌کند. همین مسئله علاوه‌بر افزایش مصرف آب، باعث از بین رفتن دمای آب نیز می‌شود.

گروه مهندسی برکه با داشتن سال‌ها تجربه موفق در زمینه آب بندی استخر ویلا، این کار را با استفاده از بهترین متریال و متناسب با نیاز شما انجام می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات این مجموعه با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

اهمیت آب بندی استخر ویلا چیست؟

استخرها ممکن است ترک‌خوردگی‌هایی داشته باشند که باعث هدر رفتن آب شود. به همین دلیل آب بندی استخر ضروری است.

هزینه آب بندی استخر ویلا چقدر است؟

به طور کلی هزینه آب بندی استخر به عوامل مختلفی، ازجمله نوع آب بندی و متریال مورد استفاده بستگی دارد.

مزایای آب بندی استخر چیست؟

آب بندی استخر اگر به صورت صحیح اجرا شود، باعث جلوگیری از نشت آب و حفظ دمای آب خواهد شد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد امتیاز : 60

اولین کسی باشید که امتیاز خود را ثبت میکند

درباره برکه

ما در تیم فنی مهندسی برکه با تکیه بر دانش مدرن و آکادمیک همکاران خود در تلاشیم تا با ارائه بهترین طرح ها و راه حل ها خدماتی چون آب بندی مخازن ، آب بندی چاله آسانسور ، آب بندی ساختمان و … را به شما ارائه دهیم .

خدمات برکه

آخرین مطالب

It seems we can't find what you're looking for.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *